Strona główna serwisu
Miał 10,24 promila alkoholu we krwi i przeżył

Miał 10,24 promila alkoholu we krwi i przeżył

10,24 promila alkoholu we krwi miał bezdomny, którego znaleźli śpiącego na dworcu autobusowym w Cieszynie (woj. śląskie) strażnicy miejscy. W nocy temperatura w Cieszynie wynosiła ok. -10 stopni.
Jak poinformowała cieszyńska Straż Miejska, bezdomny spał na dworcowej ławce, był częściowo rozebrany i nie reagował na bodźce zewnętrzne. Strażnicy udzielili mu pomocy przedmedycznej i wezwali pogotowie.

Mężczyzna trafił do Szpitala Śląskiego w Cieszynie, gdzie wykonano badanie na zawartość alkoholu we krwi. Okazało się, że we krwi ma 10,24 promila. - Po zastosowaniu leczenia odzyskał świadomość - poinformowali cieszyńscy strażnicy miejscy.

Według specjalistów śmiertelna dawka alkoholu dla człowieka to ok. 4-5 promili. Zdarzają się jednak bardziej odporni. Kilka lat temu we krwi 45-letniego mieszkańca wsi pod Skierniewicami, potrąconego przez samochód, stwierdzono 12,3 promili alkoholu. Mężczyzna przeżył zarówno wypadek, jak i ilość wypitego alkoholu.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (100)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~toga 2011-01-28 (15:08) 12 godzin i 50 minut temu

12 promili to zniszczyloby alkomat. Ten zawodnik trzymal jednak rower i zostal potracony. Przez 2 dni nie wiedzial jak sie nazywa. Nie utracil prawa jazdy ciagnikowego bo rower sluzyl mu do utrzymania rownowagi . To moj sasiad ale nie chodze z nim na imprezki.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~Pers 2011-01-28 (15:05) 12 godzin i 53 minut temu

Dlaczego Polmos rekordzisty nie sponsoruje?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~~~bodzio~~ 2011-01-28 (15:04) 12 godzin i 54 minut temu

pij przez tydzień tak porządnie, to dowiesz się ile masz w sobotę.To się kumuluje w organizmie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji