Strona główna serwisu
Michał Dzierżak

Michał Dzierżak

Kolejne znalezisko związane z "Riese". Urzędnicy nie ujawniają szczegółów

Kolejne znalezisko związane z "Riese". Urzędnicy nie ujawniają szczegółów

Kolejne znalezisko na Dolnym Śląsku związane z "podziemnym miastem Hitlera" zostało zgłoszone do Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu. Urzędnicy na razie jednak nie zdradzają żadnych szczegółów.
tunel tunel ()
- Dokonałem następnego zgłoszenia, zamykając masyw Włodarza: Soboń, Osówka, Moszna i Włodarz z czterema blokami - informuje Krzysztof Szpakowski, prezes Stowarzyszenia "Riese". W sprawie m.in. nowego zgłoszenia wałbrzyskie starostwo powiatowe zwołało w środę, 30 września, sztab kryzysowy. Na razie jednak urzędnicy nie ujawniają szczegółów kolejnego znaleziska zgłoszonego przez Krzysztofa Szpakowskiego.

- Trwają dodatkowe weryfikacyjne prace i z tego powodu nie możemy udzielić na chwilę obecną więcej informacji o nowym zgłoszeniu. Oficjalne oświadczenie w tej sprawie przygotujemy na 15 października - mówi w rozmowie z WP Marika Tokarska, rzecznik Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu.

Nieoficjalnie wiadomo, że ostatnie zgłoszenie dotyczy obiektów z ukończonej części projektu "Riese".


Kilka tygodni temu Krzysztof Szpakowski złożył do Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu inne zgłoszenia dotyczące obiektów związanych z "Riese".

- Są to dwa tunele kolejowe prowadzące od byłego dworca w Walimiu do obiektu Włodarz oraz blok A, znajdujący się w nieznanej dotąd części "Riese". W najpłytszym miejscu znalezisko znajduje się ok. 20 metrów pod skałą - mówił wówczas Szpakowski na specjalnie zwołanej konferencji.

Podczas wczorajszego zebrania sztabu kryzysowego podsumowano również prace związane z weryfikacją zgłoszeń z początku września - czyli wspomnianych tuneli oraz bloku.


- W tej chwili prowadzone są dodatkowe, weryfikacyjne i precyzujące badania z użyciem georadaru, które pozwolą na ustalenie miejsc odwiertów. Gdy takie punkty zostaną już wyznaczone, a odwierty wykonane, wówczas będzie możliwość wpuszczenia przez otwory kamer, pozwalających na ogląd znaleziska - dodaje w rozmowie z WP Marika Tokarska.

"Riese" to gigantyczny kompleks podziemnych pomieszczeń i korytarzy znajdujący się w Górach Sowich na Dolnym Śląsku. Jego łączną powierzchnię szacuje się na 200 ha. Niemcy rozpoczęli jego budowę w roku 1943 i kontynuowali aż do ostatnich dni drugiej wojny światowej. Kompleks Włodarz to jedna z części projektu, znajdująca się w masywie góry o tej samej nazwie

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? Wyślij nam zdjęcia. Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Twoim regionie.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (124)
Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
331
~Jaś 2015-10-01 (16:34) 1 godzinę i 47 minut temu

Jak tak dalej pójdzie to może dowiemy się kto i kiedy "opędzlował" skarbiec w zamku Czocha?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
287
~Abel 2015-10-01 (17:32) 49 minut temu

Zastanawiające jest dlaczego akurat teraz jest wysyp tych "odkryć". Czy to tylko przypadek ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 11

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
175
~mm 2015-10-01 (17:31) 50 minut temu

Jakieś wariactwo z tymi "odkryciami"Okazuje się,że ludzie sporo wiedzą,tylko nie ufają państwu polskiemu.Ci,co znają miejsca kryjące tajemnice nie ujawniali tych miejsc,bo co z tego będą mieć?Urzędnicza Rzeczpospolita zaraz oświadczy,że znalazca nie może uczestniczyć w dzieleniu zysków z odkrycia.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1