więcej

Gołąb pokoju wypuszczony przez papieża Benedykta XVI zaatakowany przez mewę.

dailymail.co.uk, PAP, WP.PL |  dodane 2013-01-28 (15:19) 2 lata 2 dni 5 godzin i 43 minuty temu
drukuj


Gołąb pokoju wypuszczony przez papieża Benedykta XVI zaatakowany przez mewę
opinie
Do niecodziennego incydentu doszło w niedzielę w Watykanie w czasie południowej modlitwy Anioł Pański. Jeden z wypuszczonych przez Benedykta XVI gołębi pokoju został zaatakowany przez mewę - donosi brytyjski tabloid "Daily Mail" na swoim portalu.

Jak co roku, w ostatnią niedzielę stycznia papież razem z rzymskimi dziećmi z Włoskiej Akcji Katolickiej wypuścił z okna dwa gołębie pokoju. Uroczystą chwilę zakłóciła jednak agresywna mewa, która zaatakowała mniejszego od siebie ptaka.

Nękany na oczach tysięcy pielgrzymów gołąb znalazł w końcu schronienie wśród zabytkowych kolumn i portyków. Całe zajście uchwycili na zdjęciach fotoreporterzy.

"Daily Mail" przypomina, że nie jest to pierwszy incydent związany z gołębiami pokoju. Dwa lata temu oba wypuszczone ptaki wleciały z powrotem do papieskiego pokoju. - Chcą zostać w domu papieża - powiedział wtedy Benedykt XVI.

W niedzielę papież przypomniał o przypadającym właśnie Dniu Pamięci o ofiarach holokaustu i nazizmu. - Pamięć o tej ogromnej tragedii, która ugodziła dotkliwie przede wszystkim w naród żydowski, musi stanowić dla wszystkich nieustanną przestrogę, ażeby nie powtórzyła się groza z przeszłości, by przezwyciężono wszelką postać nienawiści i rasizmu i by krzewiono szacunek oraz godność każdej osoby ludzkiej - powiedział Ojciec Święty.

Na Placu św. Piotra, obok innych pielgrzymów, zebrało się również ok. 2000 dzieci z tradycyjnej "Karawany Pokoju", zorganizowanej przez Włoską Akcję Katolicką.

(tbe, ap)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 9 69.23%
nie 4 30.77%

Przeczytaj też

Benedykt XVI o kardynale Józefie Glempie: jednoczę się z polskim Kościołem

dodane 2013-01-27 (12:35) 2 lata 3 dni 8 godzin i 27 minut temu

Watykan i luksusowe nieruchomości w Londynie

dodane 2013-01-23 (12:08) 2 lata 7 dni 8 godzin i 54 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (203)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

60
19
~biała mewa 2013-01-28 (15:31) 2 lata 2 dni 5 godzin i 31 minut temu

Znowu atak na KK.

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

38
6
~.,.R,e.X, 2013-01-28 (16:13) 2 lata 2 dni 4 godziny i 49 minut temu

Ta mewa to byl wytresowany do specjalnych zadan szpieg Mossadu.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

29
5
~gosikk 2013-01-28 (17:22) 2 lata 2 dni 3 godziny i 40 minut temu

Benek ma pecha po prostu. Stara się, ale za co się weźmie, to mu nie wychodzi.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

25
3
~mir-tar 146 2013-01-28 (16:37) 2 lata 2 dni 4 godziny i 25 minut temu

TĄ MEWĄ BYŁ PRZEBRANY AGENT MOSADU NIJAKI ARON BLUMSZTEIN.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

21
1
~007 2013-01-28 (17:15) 2 lata 2 dni 3 godziny i 47 minut temu

A może to był DRON islamistów. HA

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

25
6
~Hermeneuta 2013-01-28 (16:01) 2 lata 2 dni 5 godzin i 1 minutę temu

To był amerykański dron, a nie mewa.

odpowiedz

23
5
~Znaki i PRODIGIA 2013-01-28 (16:08) 2 lata 2 dni 4 godziny i 54 minuty temu

OMEN - Znak równie upiorny jak ten nietoperz, który kilka lat temu latał w gmachu Sejmu. Mewa jest ptaszyskiem hałaśliwym i drapieżnym. Sądząc po kontekście sytuacyjnym tego znaku: WOJNA już PUKA DO DRZWI. - W starej, jeszcze rzymskiej konwencji wróżebnej, całe zdarzenie to tzw. PRODIGIUM, czyli zjawisko wróżebne, gdzie ważne są symbole, kontekst sytuacyjny i osobowy. W sumie FATALNY OMEN.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

21
5
~ZBM 2013-01-28 (17:21) 2 lata 2 dni 3 godziny i 41 minut temu

Mewa (symbol rozwiązłości, prostytucji, deprawacji, grzechu) zaatakowała Gołębia Pokoju (symbol Ducha Świętego) - tak odczytuję ten znak.

odpowiedz

17
1
~rti 2013-01-28 (17:16) 2 lata 2 dni 3 godziny i 46 minut temu

ja na nasze sprawy.

odpowiedz

18
4
~egon 2013-01-28 (17:22) 2 lata 2 dni 3 godziny i 40 minut temu

To była Mewa z Gestapo hehehe

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

22
8
~prognostikon 2013-01-28 (17:22) 2 lata 2 dni 3 godziny i 40 minut temu

ta mewa to szatan...znak to że kres ludzkości bliski jest...

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

33
19
~Roman 2013-01-28 (16:24) 2 lata 2 dni 4 godziny i 38 minut temu

Jeśli gołąb pokoju w Watykanie nie jest bezpieczny to o czym my mówimy? Jaki Bóg? Wszystko to wymysł ludzi sprzed ok. 2 tys. lat. Ziemia ma 4,5 mld lat a religia ledwo 2 tys. lat o czym my mówimy !!!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

14
1
~wow ! 2013-01-28 (17:23) 2 lata 2 dni 3 godziny i 39 minut temu

A co robili karabinierzy ?

odpowiedz

15
2
~Młot Thora 2013-01-28 (15:56) 2 lata 2 dni 5 godzin i 6 minut temu

Natura dobitnie pokazała, że to tylko pusty gest.

odpowiedz

13
0
~sj 2013-01-28 (15:46) 2 lata 2 dni 5 godzin i 16 minut temu

To bardzo niedobry znak dla Świata !

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

13
1
~Polak 2013-01-28 (17:05) 2 lata 2 dni 3 godziny i 57 minut temu

To wróży szybki i krwawy koniec tuska i jego bandy!Wyczytałem to w senniku etiopskim.

odpowiedz

14
3
~AR 2013-01-28 (18:15) 2 lata 2 dni 2 godziny i 47 minut temu

Czy np. nakłanianie Żydów aby udali się do swojej ojczyzny - Izraela to jest antysemityzm?

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

11
0
~zokko 2013-01-28 (17:15) 2 lata 2 dni 3 godziny i 47 minut temu

Uuu, "Mewa Wojny" pogoniła "Gołębia Pokoju"....

odpowiedz

10
2
~bvol 2013-01-28 (17:42) 2 lata 2 dni 3 godziny i 20 minut temu

gołąb był niemiecki a mewa polska!!

odpowiedz

11
3
~Sokrates 2013-01-28 (17:21) 2 lata 2 dni 3 godziny i 41 minut temu

Juz mial papiez pociagnac w mewe z dwururki... ale mu dyskretnie sekretarz stanu, x. Genswein, szepnal byl na ucho, ze sie nie godzi na oczach tlumu rozwalac ptactwa.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Znów ostrzał Doniecka. Co najmniej siedmiu zabitych
dodane 2015-01-30 (13:50) 7 godzin i 12 minut temu

SLD: jesteśmy wkurzeni, PO nas oszukała
dodane 2015-01-30 (13:35) 7 godzin i 27 minut temu

CBOS: Polacy najbardziej lubią Włochów
dodane 2015-01-30 (12:50) 8 godzin i 12 minut temu

Rolnicy do Ewy Kopacz: rozmowy albo protest
dodane 2015-01-30 (07:03) 13 godzin i 59 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy planujesz zaszczepić się przeciwko grypie?

liczba oddanych głosów: 3684