więcej

Gołąb pokoju wypuszczony przez papieża Benedykta XVI zaatakowany przez mewę.

dailymail.co.uk, PAP, WP.PL |  dodane 2013-01-28 (15:19) 1 rok 10 miesięcy 22 dni 12 godzin i 16 minut temu
drukuj


Gołąb pokoju wypuszczony przez papieża Benedykta XVI zaatakowany przez mewę
opinie
Do niecodziennego incydentu doszło w niedzielę w Watykanie w czasie południowej modlitwy Anioł Pański. Jeden z wypuszczonych przez Benedykta XVI gołębi pokoju został zaatakowany przez mewę - donosi brytyjski tabloid "Daily Mail" na swoim portalu.

Jak co roku, w ostatnią niedzielę stycznia papież razem z rzymskimi dziećmi z Włoskiej Akcji Katolickiej wypuścił z okna dwa gołębie pokoju. Uroczystą chwilę zakłóciła jednak agresywna mewa, która zaatakowała mniejszego od siebie ptaka.

Nękany na oczach tysięcy pielgrzymów gołąb znalazł w końcu schronienie wśród zabytkowych kolumn i portyków. Całe zajście uchwycili na zdjęciach fotoreporterzy.

"Daily Mail" przypomina, że nie jest to pierwszy incydent związany z gołębiami pokoju. Dwa lata temu oba wypuszczone ptaki wleciały z powrotem do papieskiego pokoju. - Chcą zostać w domu papieża - powiedział wtedy Benedykt XVI.

W niedzielę papież przypomniał o przypadającym właśnie Dniu Pamięci o ofiarach holokaustu i nazizmu. - Pamięć o tej ogromnej tragedii, która ugodziła dotkliwie przede wszystkim w naród żydowski, musi stanowić dla wszystkich nieustanną przestrogę, ażeby nie powtórzyła się groza z przeszłości, by przezwyciężono wszelką postać nienawiści i rasizmu i by krzewiono szacunek oraz godność każdej osoby ludzkiej - powiedział Ojciec Święty.

Na Placu św. Piotra, obok innych pielgrzymów, zebrało się również ok. 2000 dzieci z tradycyjnej "Karawany Pokoju", zorganizowanej przez Włoską Akcję Katolicką.

(tbe, ap)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 9 69.23%
nie 4 30.77%

Przeczytaj też

Benedykt XVI o kardynale Józefie Glempie: jednoczę się z polskim Kościołem

dodane 2013-01-27 (12:35) 1 rok 10 miesięcy 23 dni 15 godzin i 1 minutę temu

Watykan i luksusowe nieruchomości w Londynie

dodane 2013-01-23 (12:08) 1 rok 10 miesięcy 27 dni 15 godzin i 27 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (203)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

60
19
~biała mewa 2013-01-28 (15:31) 1 rok 10 miesięcy 22 dni 12 godzin i 4 minuty temu

Znowu atak na KK.

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

38
6
~.,.R,e.X, 2013-01-28 (16:13) 1 rok 10 miesięcy 22 dni 11 godzin i 22 minuty temu

Ta mewa to byl wytresowany do specjalnych zadan szpieg Mossadu.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

29
5
~gosikk 2013-01-28 (17:22) 1 rok 10 miesięcy 22 dni 10 godzin i 13 minut temu

Benek ma pecha po prostu. Stara się, ale za co się weźmie, to mu nie wychodzi.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

25
3
~mir-tar 146 2013-01-28 (16:37) 1 rok 10 miesięcy 22 dni 10 godzin i 58 minut temu

TĄ MEWĄ BYŁ PRZEBRANY AGENT MOSADU NIJAKI ARON BLUMSZTEIN.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

21
1
~007 2013-01-28 (17:15) 1 rok 10 miesięcy 22 dni 10 godzin i 20 minut temu

A może to był DRON islamistów. HA

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

25
6
~Hermeneuta 2013-01-28 (16:01) 1 rok 10 miesięcy 22 dni 11 godzin i 34 minuty temu

To był amerykański dron, a nie mewa.

odpowiedz

23
5
~Znaki i PRODIGIA 2013-01-28 (16:08) 1 rok 10 miesięcy 22 dni 11 godzin i 27 minut temu

OMEN - Znak równie upiorny jak ten nietoperz, który kilka lat temu latał w gmachu Sejmu. Mewa jest ptaszyskiem hałaśliwym i drapieżnym. Sądząc po kontekście sytuacyjnym tego znaku: WOJNA już PUKA DO DRZWI. - W starej, jeszcze rzymskiej konwencji wróżebnej, całe zdarzenie to tzw. PRODIGIUM, czyli zjawisko wróżebne, gdzie ważne są symbole, kontekst sytuacyjny i osobowy. W sumie FATALNY OMEN.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

21
5
~ZBM 2013-01-28 (17:21) 1 rok 10 miesięcy 22 dni 10 godzin i 14 minut temu

Mewa (symbol rozwiązłości, prostytucji, deprawacji, grzechu) zaatakowała Gołębia Pokoju (symbol Ducha Świętego) - tak odczytuję ten znak.

odpowiedz

17
1
~rti 2013-01-28 (17:16) 1 rok 10 miesięcy 22 dni 10 godzin i 19 minut temu

ja na nasze sprawy.

odpowiedz

18
4
~egon 2013-01-28 (17:22) 1 rok 10 miesięcy 22 dni 10 godzin i 13 minut temu

To była Mewa z Gestapo hehehe

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

22
8
~prognostikon 2013-01-28 (17:22) 1 rok 10 miesięcy 22 dni 10 godzin i 13 minut temu

ta mewa to szatan...znak to że kres ludzkości bliski jest...

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

33
19
~Roman 2013-01-28 (16:24) 1 rok 10 miesięcy 22 dni 11 godzin i 11 minut temu

Jeśli gołąb pokoju w Watykanie nie jest bezpieczny to o czym my mówimy? Jaki Bóg? Wszystko to wymysł ludzi sprzed ok. 2 tys. lat. Ziemia ma 4,5 mld lat a religia ledwo 2 tys. lat o czym my mówimy !!!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

14
1
~wow ! 2013-01-28 (17:23) 1 rok 10 miesięcy 22 dni 10 godzin i 12 minut temu

A co robili karabinierzy ?

odpowiedz

15
2
~Młot Thora 2013-01-28 (15:56) 1 rok 10 miesięcy 22 dni 11 godzin i 39 minut temu

Natura dobitnie pokazała, że to tylko pusty gest.

odpowiedz

13
0
~sj 2013-01-28 (15:46) 1 rok 10 miesięcy 22 dni 11 godzin i 49 minut temu

To bardzo niedobry znak dla Świata !

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

13
1
~Polak 2013-01-28 (17:05) 1 rok 10 miesięcy 22 dni 10 godzin i 30 minut temu

To wróży szybki i krwawy koniec tuska i jego bandy!Wyczytałem to w senniku etiopskim.

odpowiedz

14
3
~AR 2013-01-28 (18:15) 1 rok 10 miesięcy 22 dni 9 godzin i 20 minut temu

Czy np. nakłanianie Żydów aby udali się do swojej ojczyzny - Izraela to jest antysemityzm?

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

11
0
~zokko 2013-01-28 (17:15) 1 rok 10 miesięcy 22 dni 10 godzin i 20 minut temu

Uuu, "Mewa Wojny" pogoniła "Gołębia Pokoju"....

odpowiedz

10
2
~bvol 2013-01-28 (17:42) 1 rok 10 miesięcy 22 dni 9 godzin i 53 minuty temu

gołąb był niemiecki a mewa polska!!

odpowiedz

11
3
~Sokrates 2013-01-28 (17:21) 1 rok 10 miesięcy 22 dni 10 godzin i 14 minut temu

Juz mial papiez pociagnac w mewe z dwururki... ale mu dyskretnie sekretarz stanu, x. Genswein, szepnal byl na ucho, ze sie nie godzi na oczach tlumu rozwalac ptactwa.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Frank-Walter Steinmeier ostrzega przed zaostrzaniem sankcji wobec Rosji
dodane 2014-12-20 (05:55) 21 godzin i 40 minut temu

Matka zamordowanych dzieci aresztowana za zabójstwo
dodane 2014-12-20 (00:55) 1 dzień 2 godziny i 40 minut temu

Protest przeciwko finansowaniu Świątyni Opatrzności Bożej
dodane 2014-12-20 (07:45) 19 godzin i 50 minut temu

Co obcokrajowców dziwi w naszym Bożym Narodzeniu
dodane 2014-12-20 (05:18) 22 godziny i 17 minut temu

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 1 dzień 16 godzin i 35 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 30499