Strona główna serwisu
Anna Kozińska

oprac.Anna Kozińska

Zabezpieczono narkotyki o wartości 2 mln zł

Zabezpieczono narkotyki o wartości 2 mln zł

Funkcjonariusze policji i Straży Granicznej zabezpieczyli narkotyki za ponad 2 mln zł. Dotarli do nich w wyniku śledztwa ws. zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie Polski i UE. Zarzuty w sprawie usłyszą kolejne osoby.
Jak poinformowała we wtorek Prokuratura Krajowa, zarzuty postawiono kolejnym czterem osobom. Oskarża się je o wewnątrzwspólnotowe nabywanie i przywożenie do Polski znacznych ilości środków odurzających, a także obrót tymi środkami.

PK podała, że wartość zabezpieczonej przez funkcjonariuszy Policji i SG marihuany i haszyszu wynosi ponad 2 miliony złotych.

Podejrzani na wniosek prokuratury zostali aresztowani na trzy miesiące. Grozi im kara od 2 do 15 lat pozbawienia wolności.


Śledztwo jest prowadzone przez Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie we współpracy z krakowskim Zarządem Centralnego Biura Śledczego Policji i Małopolskim Oddziałem SG.

- Ze względu na dobro postępowania i etap, na jakim się obecnie znajduje, nie możemy udzielić bliższych informacji w tej sprawie - zaznaczył prok. Piotr Krupiński, naczelnik zamiejscowego wydziału Prokuratury Krajowej w Krakowie.

W wyniku śledztwa zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej usłyszało łącznie dziewięć osób. Pięciu z nich zostało wcześniej zatrzymanych i obecnie przebywa w areszcie tymczasowym.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (25)
Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
29
~arekafryka 2017-01-24 (13:01) 2 godziny i 31 minut temu

A od kiedy marihuana to narkotyk ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
25
~Andrzej 2017-01-24 (12:14) 3 godziny i 18 minut temu

Zabezpieczono przed kim ? Przed specjalnymi sluzbami ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
16
~vvvvvvvvvvvvvvvv 2017-01-24 (12:59) 2 godziny i 33 minut temu

Ładne te gałązki są.

odpowiedz

zgłoś do moderacji