Strona główna serwisu
Magdalena Wojnarowska

oprac.Magdalena Wojnarowska

Turcja: strzelanina na posterunku policji w Gaziantep

Turcja: strzelanina na posterunku policji w Gaziantep

Strzelanina w pobliżu posterunku policji w tureckim mieście Gaziantep, w pobliżu granicy z Syrią. Według tureckich mediów, do siedziby policji chciał wtargnąć zamachowiec samobójca. Miał zostać zastrzelony przez funkcjonariuszy. Serwis Hurriyet.com podaje, że napastników było dwóch. Drugi miał zbiec i trwa pościg za nim. Ranny został jeden policjant i dziecko.
Do strzelaniny doszło po ok. godz. 15.20 lokalnego czasu (13.20 w Polsce - przyp. red.) przed komisariatem policji, zlokalizowanym nieopodal dużego kompleksu biznesowego. Tureckie media informują, że słychać było wiele strzałów, ludzie w popłochu uciekali z ulicy. Według niepotwierdzonych na razie informacji, służby zastrzeliły napastnika, który próbował wedrzeć się do budynku. Na zdjęciach zamieszczanych przez internautów na profilach społecznościowych, mających przedstawiać domniemanego napastnika, widać, że mężczyzna był uzbrojony.

Hurriyet.com podaje z kolei, że napastników było dwóch, a jednemu z nich udało się zbiec. Serwis podaje również, iż w strzelaninie ranny został jeden policjant oraz dziecko.

Policja kordonem otoczyła miejsce zdarzenia. Jak podała agencja AP, na miejsce wysłano karetki pogotowia. Skierowano tam także dodatkowe siły policyjne.

WP/CNN Turk/AP/Hurriyet.com

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (22)
Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
75
~rozwodnica swetra 2017-01-10 (14:37) 21 godzin i 4 minuty temu

Proszę zwrócić uwagę co w Turcji wyprawiają nowocześni. W Polsce to samo chcą zrobić, tylko że dzieciorób dmuchnął im środki finansowania spędów ulicznych i nie mają za co.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
34
~qwerty 2017-01-10 (14:42) 20 godzin i 59 minut temu

Mam nadzieję że Erdogan zostanie dyktatorem i zrobi porządek. Araby muszą być rządzeni twardą ręką - był Hussein był spokój w Iraku, był Kadafi był spokój w Libii - demokracja się tam po prostu nie sprawdza.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
22
~VS 2017-01-10 (15:28) 20 godzin i 13 minut temu

Arabów trzeba trzymać krótko za ,,RYJ ,, jak trzymał Kadafi Husajn .

odpowiedz

zgłoś do moderacji