Strona główna serwisu
Afryka Zachodnia wolna od epidemii eboli

Afryka Zachodnia wolna od epidemii eboli

• Międzynarodowa Organizacja Zdrowia (WHO): koniec epidemii gorączki krwotocznej wywoływanej przez wirus ebola w Liberii
• Afryka Zachodnia zwyciężyła z najcięższą epidemią tego wirusa od momentu jego wykrycia w 1976 r.
W środę Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki Mun ostrzegał, że "w przyszłości możemy spodziewać się nowych wybuchów eboli". Dodał jednak, że ich siła i częstotliwość "z czasem powinny spadać".

Kraj można ogłosić wolnym od epidemii po zakończeniu 6-tygodniowego okresu przejściowego od wyleczenia ostatniego w państwie zakażonego pacjenta. W Liberii już dwukrotnie ogłaszano, że kraj jest wolny od wirusa - w maju i wrześniu 2015 roku; jednak w listopadzie zmarła na gorączkę krwotoczną kolejna ofiara, 15-letni chłopiec.

Sierra Leone i Gwinea zostały już ogłoszone wolnymi od epidemii odpowiednio 7 listopada i 29 grudnia.


Epidemia wybuchła w grudniu 2013 roku w Gwinei, później rozprzestrzeniła się na sąsiednie Liberię i Sierra Leone - w tych trzech państwach odnotowano większość spośród ponad 11 tys. ofiar śmiertelnych. Choroba nawiedziła w sumie 10 krajów, w tym Hiszpanię i Stany Zjednoczone. Zarejestrowano ponad 28,6 tys. przypadków zachorowań.

Ebola szerzy się poprzez bezpośredni kontakt z krwią lub innymi płynami ustrojowymi zarażonych ludzi i zwierząt; wirus nie roznosi się drogą kropelkową.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (1)
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
1
~Twoj nick 2016-01-15 (00:02) 8 godzin i 48 minut temu

Zaszczepili chorych i zostali zdrowi silni ktorzy sie schowali przed szczpieniami i sie udalo.A te oraganizacje pomocy ,ktore zamiast szczepien stosowaly MMS, leczyly chorych na malarie ( ebola w poejciu naukofcow z USA) skutecznie w godzine. Jak chcesz widziec wirusa eboli, wez probke pod mikroskop, z usmazonego kotleta mielonego.zobaczysz to samo co naukowfcy co naukofcy pokazuja jako wirus eboli.

odpowiedz

zgłoś do moderacji