więcej

Jan Paweł II ogłoszony świętym? "Już niedługo".

PAP |  dodane 2011-10-15 (12:15) 3 lata 2 miesiące 6 dni 20 godzin i 33 minuty temu
drukuj


Jan Paweł II może niedługo zostać ogłoszony świętym - poinformował portal Vatican Insider, założony przez włoski dziennik "La Stampa". Według tego źródła Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych już zajmuje się sygnałem domniemanego cudu za wstawiennictwem papieża.

Vatican Insider twierdzi, że sygnał o możliwym cudzie trafił na biurko prefekta kongregacji kardynała Angelo Amato.

"Wbrew sceptykom, którzy poza Kurią Rzymską i w jej środku nalegają na spowolnienie procesu, którego domagał się lud, kardynał Amato naciska na jego przyspieszenie" - dodaje portal.

Szczegóły tego przypadku nie są znane.

Przypadek wyzdrowienia, niewytłumaczonego z medycznego punktu widzenia, jest potrzebny, aby papież, beatyfikowany 1 maja, mógł zostać kanonizowany.


(msz)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 49 71.01%
nie 20 28.99%

Przeczytaj też

W sylwestra zdewastowano pomnik Jana Pawła II

dodane 2012-01-02 (12:05) 2 lata 11 miesięcy 19 dni 20 godzin i 43 minuty temu

"Stało się to za sprawą Jana Pawła II"

dodane 2011-12-03 (19:25) 3 lata 18 dni 13 godzin i 23 minuty temu

Polska służba zdrowia na audiencji u papieża

dodane 2011-10-19 (12:30) 3 lata 2 miesiące 2 dni 20 godzin i 18 minut temu

Na Litwie chcą zniszczyć kaplicę papieską

dodane 2011-10-17 (09:04) 3 lata 2 miesiące 4 dni 23 godziny i 44 minuty temu

Tłumy śpiewają pod "Oknem papieskim"

dodane 2011-10-16 (18:10) 3 lata 2 miesiące 5 dni 14 godzin i 38 minut temu

33 lata temu nastąpiło "psychologiczne trzęsienie ziemi"

dodane 2011-10-16 (08:05) 3 lata 2 miesiące 6 dni i 43 minuty temu

Ziemia z Fatimy trafi do Muzeum bł. Jana Pawła II

dodane 2011-10-12 (16:45) 3 lata 2 miesiące 9 dni 16 godzin i 3 minuty temu

Papież błogosławi polsko-rosyjskie pojednanie

dodane 2011-10-06 (08:45) 3 lata 2 miesiące 16 dni i 3 minuty temu

Polscy turyści wywołują oburzenie Włochów

dodane 2011-10-04 (13:23) 3 lata 2 miesiące 17 dni 19 godzin i 25 minut temu

"Duża szansa, że papież zgodzi się na pomysł Dziwisza"

dodane 2011-09-28 (18:50) 3 lata 2 miesiące 23 dni 13 godzin i 58 minut temu

materiał foto

Złożyli hołd Błogosławionemu

dodane 2011-05-02 (00:05) 3 lata 7 miesięcy 20 dni 8 godzin i 43 minuty temu
materiał foto

Wielki portret Jana Pawła II

dodane 2011-05-01 (15:31) 3 lata 7 miesięcy 20 dni 17 godzin i 17 minut temu

materiał foto

Jan Paweł II Błogosławiony!

dodane 2011-05-01 (11:28) 3 lata 7 miesięcy 20 dni 21 godzin i 20 minut temu
materiał foto

Przybyli na beatyfikację

dodane 2011-05-01 (10:50) 3 lata 7 miesięcy 20 dni 21 godzin i 58 minut temu

W innych serwisach


Opinie (154)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

47
18
~orion 2011-10-15 (12:56) 3 lata 2 miesiące 6 dni 19 godzin i 52 minuty temu

Średniowiecze ma się dobrze.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

40
14
~alfonso 2011-10-15 (12:56) 3 lata 2 miesiące 6 dni 19 godzin i 52 minuty temu

MIAŁ NIEZŁYCH PRZYJACIÓŁ np.Pinochet - To Bóg zdecyduje o jego świętości a nie wy GRZESZNICY!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

37
20
~kiks 2011-10-15 (12:53) 3 lata 2 miesiące 6 dni 19 godzin i 55 minut temu

Ciag dalszy błazenady z wojtyłą w roli głównej. Żałosne !!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

17
2
~Polak 2011-10-15 (13:46) 3 lata 2 miesiące 6 dni 19 godzin i 2 minuty temu

Wielki Polak i WIELKI BAŁWOCHWALCA, który wzmocnił bałwochwalczy demoniczny kult Maryji. Biblia mówi jasno, o czczeniu posągów i obrazów - ci którzy to czynią ściągają na siebie przekleństwo. Dlatego Polska przeżyła takie spustoszenia. Bóg bałwochwalstwo wyplenia z ziemi. Tak mówi Jego Słowo.

odpowiedz

16
4
~Jacek 2011-10-15 (16:33) 3 lata 2 miesiące 6 dni 16 godzin i 15 minut temu

Taki święty a w swym zapatrzeniu w siebie nie zauważył krzywdzonych dzieci.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

26
14
~pawel 2011-10-15 (13:11) 3 lata 2 miesiące 6 dni 19 godzin i 37 minut temu

a to się żona pewnie ucieszy???

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

18
7
~Realista 1 2011-10-15 (21:11) 3 lata 2 miesiące 6 dni 11 godzin i 37 minut temu

Pozwólcie mi zapomnieć o tym człowieku, który był zainteresowany obaleniem w Polsce totalitaryzmu czerwonego tylko po to, by w to miejsce wprowadzić totalitaryzm czarny - jeszcze gorszy od poprzedniego. Nie dość, że okrada społeczeństwo, to jeszcze próbuje ogłupić je zabobonem religijnym.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

14
3
~as 2011-10-15 (13:47) 3 lata 2 miesiące 6 dni 19 godzin i 1 minutę temu

Bredni ciąg dalszy nastąpi w następnym odcinku pod tytułem "Największy człowiek świata od powstania wszechświata".

odpowiedz

19
9
jacekplac96 2011-10-15 (14:33) 3 lata 2 miesiące 6 dni 18 godzin i 15 minut temu

Czy ja sie myle ze swiety powinien byc bez skazy?.Jak mozna zorbic swietym kogos kto posiadal wiedze na temat przestepstw na tle seksualnym w KK i przez caly swoj pontyfikat chronil zboczencow.Jakl to mozliwe?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

14
4
hel55 2011-10-15 (13:17) 3 lata 2 miesiące 6 dni 19 godzin i 31 minut temu

produkcia swietych to dobry interes (ciemnota to kocha)

odpowiedz

10
1
~pius nr 12 2011-10-16 (00:26) 3 lata 2 miesiące 6 dni 8 godzin i 22 minuty temu

Natanek powinien zadzwonić do nieba i ich uprzedzić .Niech święci szykują się na przyjęcie świętego .Oj będzie tam się działo ,jak na parapetówce .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

12
3
~Realista 2011-10-15 (13:41) 3 lata 2 miesiące 6 dni 19 godzin i 7 minut temu

Ciekawe, czy ten nowy "cud" będzie tak samo "niewytłumaczalny" jak "ulecznie" zakonnicy z "choroby Parkinsona". Warto przypomnieć, że choroba Parkinsona jest (według różnych źródeł) błędnie diagnozowana w około 10-30% przypadków. Nie jest znany żaden jednoznaczny test umożliwiający zweryfikowanie diagnozy (nie ma możliwości weryfikacji przy pomocy pomiaru jakiegoś wskaźnika, prześwietlenia, itp.), więc diagnoza jest stawiana na podstawie historii choroby i obserwacji pacjenta. W literaturze medycznej można znaleźć listę co najmniej kilkunastu chorób (niektóre z nich są jak najbardziej uleczalne!), które są mylnie diagnozowane jako choroba Parkinsona. W tej sytuacji oczywiste jest, że dużo bardziej prawdopodobny jest błąd medyczny aniżeli to, że uzdrowienie z tej choroby jest "cudem".

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

14
5
~afv 2011-10-15 (13:37) 3 lata 2 miesiące 6 dni 19 godzin i 11 minut temu

Zwykła żenada

odpowiedz

12
3
~błazen 2011-10-15 (13:19) 3 lata 2 miesiące 6 dni 19 godzin i 29 minut temu

ile ta błazenada kosztuje polskich podatników ? watykan tego za friko nie robi

odpowiedz

14
6
~katolik 2011-10-15 (21:03) 3 lata 2 miesiące 6 dni 11 godzin i 45 minut temu

On SWIETYM ? winien z Benedyktem-16 za zboczenia i ich akceptacje, winni oboje za smierc i glod umierajacych dzieci w AFRYCE , zakazywali stosowania srodkow antykoncepcyjnych tylko by sie rodzily, winni smierci ich rodzicow umierajacych na AIDS ! zakaz stosowania kondomow i on ma byc swietym.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

14
6
~jp3 2011-10-15 (14:26) 3 lata 2 miesiące 6 dni 18 godzin i 22 minuty temu

kolejny noz w plecy dla Polskiego spoleczenstwa tego NORMALNEGO a nie ciemniakow koscielnych podsycanych caly czas przez kler sredniowiecznymi sloganami!!! dla wiernej ciemnoty--- zostanie swietym za tuszowanie pedofilstwa u klechow i dodatkowo jako narzedzie okradania Polski!! amen

odpowiedz

12
4
~Anka 2011-10-15 (13:53) 3 lata 2 miesiące 6 dni 18 godzin i 55 minut temu

Jak to możliwe ? W/g mnie nawet najdrobniejsza skaza go dyskwalifikuje ! Chodzi o aferę z księżmi pedofilami ! Tak ma wyglądać świętość ? Sorrryy ! Robi się to dla rozgłosu i popularności tej mafijnej organizacji w Polsce.

odpowiedz

20
12
~dżi pi cwaj 2011-10-15 (13:05) 3 lata 2 miesiące 6 dni 19 godzin i 43 minuty temu

niektorzy nie zauwazyli ze mamy 21 wiek,blazenada

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

10
3
~ekhem 2011-10-16 (00:52) 3 lata 2 miesiące 6 dni 7 godzin i 56 minut temu

Nie, chce aby ten co bronil pedofilow i pozwolil na watykanski rozbior polski zostal pol bogiem.

odpowiedz

10
3
~michał 2011-10-15 (14:16) 3 lata 2 miesiące 6 dni 18 godzin i 32 minuty temu

a jakie to ma znaczenie?

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Na Ukrainie trwają rozmowy Petra Poroszenki z Aleksandrem Łukaszenką
dodane 2014-12-21 (16:15) 16 godzin i 33 minuty temu

Ewa Kopacz do weteranów: służycie Polsce i światu
dodane 2014-12-21 (15:00) 17 godzin i 48 minut temu

Ostatnie przygotowania do startu rakiety nośnej Angara-A5 w Rosji
dodane 2014-12-21 (16:25) 16 godzin i 23 minuty temu

Donald Tusk otworzył dom dziecka w Odporyszowie koło Tarnowa
dodane 2014-12-21 (15:35) 17 godzin i 13 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 31541