Strona główna serwisu
Marek Biernacki: gen. Jaruzelski powinien stanąć przed sądem

Marek Biernacki: gen. Jaruzelski powinien stanąć przed sądem

- Wojciech Jaruzelski powinien zachować się honorowo i stanąć przed sądem - w ten sposób minister sprawiedliwości Marek Biernacki odniósł się do informacji na temat weryfikacji stanu zdrowia generała. Chcą tego śledczy IPN-u.
Gen. Wojciech Jaruzelski Gen. Wojciech Jaruzelski ()
Marek Biernacki przypomina, że jeszcze jako minister spraw wewnętrznych odtajnił materiały, z których wynikało, iż stan wojenny przygotowywano znacznie wcześniej, niż mówił o tym generał. Dokumenty świadczą również o tym, że Rosjanie nie kwapili się z interwencją.

- Pan generał powinien mieć w końcu odwagę bronić swoich racji przed sądem - mówi minister sprawiedliwości. - Całe otoczenie generała powinno go namówić, jeśli ma jeszcze jakieś resztki honoru do tego, by nie unikał odpowiadania przed sądem - dodaje minister Biernacki.

W sobotę Wojciech Jaruzelski hucznie obchodził swoje urodziny. Nie stawia się jednak na procesie osób odpowiedzialnych za wprowadzenie stanu wojennego. Stąd wniosek Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Katowicach o weryfikację stanu zdrowia generała.
IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (299)
Nie zgadzam się z opinią
56
Zgadzam się z opinią
84
~1234 2013-07-10 (14:23) 4 godziny i 36 minut temu

Od zdrajcy i sowieckiego namiestnika minister wymaga honoru?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
27
Zgadzam się z opinią
52
~zbik 2013-07-10 (14:31) 4 godziny i 28 minut temu

Całe to pokłosie komunistyczne ma w głębokiej d.......... honor,wiec o czym tu mowa. Proluratura ,sedziowie czerwoni,trybunał czerwony o czym my tu mówimy.Chcecie ,zeby sie sami oczyscili?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
27
~kruk51 2013-07-10 (15:01) 3 godziny i 58 minut temu

Tu nie chodzi o karę ! Ze względu na wiek i choroby Sąd winien odstąpić od wykonania kary. Ale Pan Jaruzelski wi nien być sądzony ! Nie jest to człowiek bez winy ! Niestety ! Tworzył czerwone państwo wbrew woli narodu ! Stworzył totalitarny system komunistyczny, co nie ulega wątpliwości ! Czerwoni Panowie, którzy ocaleli przy okrągłym stole i dzięki przeklętej grubej kresce Mazowieckiego po wielu latach podnoszą łeb i kokietują upadających liberałów. Czyli politycznej podłości ciąg dalszy ! A naród ? Jak zawsze w dupie !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1