Strona główna serwisu
Wyrok dożywocia dla 4-​latka z Egiptu. Pomyłka sądu w procesie po protestach przeciw prezydentowi

Wyrok dożywocia dla 4-​latka z Egiptu. Pomyłka sądu w procesie po protestach przeciw prezydentowi

• Chłopczyka skazano m.in. za rzekome morderstwa i niszczenie mienia
• 4-letni Ahmed Mansour Karni miał popełnić przestępstwa dwa lata temu
• Dziecko skazano razem ze 115 innymi osobami
• Oskarżeni brali udział w proteście przeciw autorytarnym rządom as-Sisiego
Na karę dożywocia skazał sąd w Kairze 4-letniego chłopca, uznając go winnym morderstw, niszczenia mienia wojskowego i zakłócania porządku publicznego. Kuriozalny wyrok zapadł w procesie łącznie 116 osób, które egipskie władze ścigały po protestach przeciwko rządom prezydenta prezydenta as-Sisiego sprzed dwóch lat. Adwokaci informowali sąd o pomyłce, ale nic to nie dało.

W zbiorowym akcie oskarżenia znalazły się cztery morderstwa, osiem przypadków usiłowania zabójstwa, niszczenie mienia egipskiego urzędu zdrowia, groźby wobec żołnierzy i policjantów oraz dewastacja samochodów wojskowych.

Zamieszki w leżącej 70 km od Kairu prowincji El-Fajum miały miejsce w styczniu 2014 roku. Ahmed Mansour Karni miał wtedy 2 lata. Obrońcy przedstawili sądowi akt urodzenia chłopca, ale dokumentu nie wzięto pod uwagę.


- Służby umieściły nazwisko Ahmeda na liście oskarżonych, a potem sprawa została przekazana do sądu wojskowego. We wtorek dziecko zostało skazane zaocznie. To dowodzi, że sędzia nawet nie czytał akt sprawy - powiedział obrońca 4-latka w rozmowie z reporterem "Jerusalem Post".

Znany egipski prawnik Mohammed Abu Hurira po orzeczeniu sądu stwierdził, że "w Egipcie nie ma sprawiedliwości". "Egipt oszalał. Egiptem rządzi banda szaleńców" - napisał w emocjonalnym oświadczeniu.

Wyrok wywołał burzę również na portalach społecznościowych. Blogerka i żona egipskiego działacza praw człowieka Nibin Melek napisała, że skazanie chłopca "było ślepą decyzją".


Orzeczenie w sprawie czterolatka zostało wydane niecały rok po tym, jak inny sąd w Egipcie skazał niewidomego mężczyznę na 15 lat więzienia za rzekome zastrzelenie policjanta.
jpost.com

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (38)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
77
~Gruszka Ulęgałka 2016-02-19 (22:21) 11 godzin i 4 minuty temu

Świat zwariował bo rządzą nim normalni inaczej.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
82
~Antypisior 2016-02-19 (22:28) 10 godzin i 57 minut temu

Nie czytaja akt w Egipcie a w Polsce sedzina robi laske prokuratorowi lub on jej chlasta minete i tez daja wyroki na oslep.I tu i tu jest korupcja i kumplostwo nic sie nie zmienilo a mialo byc tak fajnie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
66
~przemo 2016-02-19 (22:18) 11 godzin i 7 minut temu

coz mysle ze nie długo bedziemy mieli podobne przypadki u nas

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
17
~Ojciec 2016-02-19 (22:31) 10 godzin i 54 minut temu

W 1998 roku mojego syna przejechał pijany skur.....yn . Syn miał 4.latka jak został wezwany do sądu w Zgorzelcu jako oskarżony o spowodowanie kolizji drogowej. Sprawca okazał się biednym konfidentem wiadomej służby. Sąd w osobie p. sędziny też nie brał pod uwagę kuriozum sprawy i chciał 4 latka doprowadzić siłą przed swoje durne głupie oblicze pomimo mojego protestu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
17
mimi27333 2016-02-19 (23:13) 10 godzin i 12 minut temu

Wcale mnie to nie dziwi...skoro w polsce za zabójstwo dostaje się np. 4 lata,to dlaczego w Egipcie nie ma być odwrotnie .Jak szaleć to w dwie strony.Chory świat i tyle...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
16
~Obywatel Robert 2016-02-19 (23:13) 10 godzin i 12 minut temu

U nas niewiele lepiej jest.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
17
~Ghh 2016-02-19 (22:11) 11 godzin i 14 minut temu

A gdzie obrońcy praw człowieka i UNICEF??? Do k.....y nędzy?!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
14
~bogdan19734 2016-02-19 (22:57) 10 godzin i 28 minut temu

To jest symbol każdego sądu na świecie ,Ten młotek ,A szczególnie w Polsce.Przekaz ,wybijcie sobie młotkiem z głowy,że doczekacie się sprawiedliwości.Sędziowie to ludzie którzy sami żyją nie przestrzegają prawa.ale są nie do ruszenia.Niech raz do roku zrobia im test na narkotyki,.Tylko kto im nakaże sami sobie?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
15
~a23491n 2016-02-19 (22:16) 11 godzin i 9 minut temu

Czyli ich sądy wcale nie są lepsze od naszych ubeków w togach.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
14
~jas 2016-02-19 (23:30) 9 godzin i 55 minut temu

Patrzcie belki w swoim oku.W Polsce 8 lat w szpitalu psychiatrycznym za kradzież paczki kawy.Czy nie widać podobieństwa w orzekaniu sądów wobec motłochu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
13
~arekafryka 2016-02-19 (22:53) 10 godzin i 32 minut temu

A myślałem,że takie cuda to tylko w Polsce...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
11
~anarchy 2016-02-19 (22:55) 10 godzin i 30 minut temu

to nie tylko Egipt taka" sprawiedliwosc " rzadzi calym swiatem....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
9
~Gość 2016-02-19 (23:18) 10 godzin i 7 minut temu

Myślałem że to Polska

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
9
~Zenko 2016-02-19 (23:05) 10 godzin i 20 minut temu

Czy go skażą teraz czy za parę lat co to za różnica. Czym on się różni od "sylwestrowiczów" z Kolonii?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
8
~ADaś 2016-02-19 (23:17) 10 godzin i 8 minut temu

Jeszcze trochę będzie tak w Polsce juz duzo nie brakuje

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
7
~marcin_0000@wp.pl 2016-02-19 (22:58) 10 godzin i 27 minut temu

I unia eurpopejska nie martwi sie stanem demokracji w egipcie...rzadzonym przez hunte wojskowa zorganizowanym przez CIA..i nadal wpsieranym przez USA:)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
5
~xxxxxxxxx 2016-02-19 (22:35) 10 godzin i 50 minut temu

Brak komentarzy???!!!! Ha ha ha ha ha , VIVAT cenzura!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
7
y3322 2016-02-19 (22:25) 11 godzin temu

E tam, niewinny. Tam nie ma niewinnych , a jak są, to tylko tymczasowo... Profilaktycznie lepiej skasować, i tak nic by dobrego z niego nie wyrosło :-)))

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
3
~Andrzej 2016-02-19 (22:50) 10 godzin i 35 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
4
~NIKI 2016-02-19 (22:50) 10 godzin i 35 minut temu

Naszym krajem rządzi teraz też banda szaleńców.

odpowiedz