Strona główna serwisu
Wielka Brytania: zmarł Terry Wogan -​ gwiazda BBC

Wielka Brytania: zmarł Terry Wogan -​ gwiazda BBC

• Brytyjskie media żegnają 77-letniego Terry’ego Wogana
• Był jedną z najbardziej znanych twarzy BBC
• Rodzina: zmarł po krótkiej, ale bohaterskiej walce z rakiem
Terry Wogan, 2009 r. Terry Wogan, 2009 r. ()
Na wieść o śmierci Terry’ego Wogana premier David Cameron oświadczył: - Straciliśmy ogromny talent. Z kolei dyrektor generalny BBC Tony Hall powiedział: - Terry był prawdziwym narodowym skarbem.

Terry Wogan pochodził jednak z Irlandii i tam rozpoczął 50 lat temu karierę w mediach, choć - jak sam mówił - wychował się na radiu brytyjskim i był bardziej "zachodnim Brytyjczykiem" niż Irlandczykiem. Od 1969 roku był głosem i twarzą BBC. W latach 80. i 90. Terry Wogan prowadził trzy razy w tygodniu telewizyjny program, potem wrócił do radia i co rano przez 15 lat budził słuchaczy Programu 2 BBC. Poczucie humoru, swoboda wypowiedzi i umiejętność nawiązania osobistego kontaktu z każdym gościem i z milionami telewidzów sprawiły, że Terry Wogan był prezenterem 37 kolejnych konkursów Eurowizji, czy wielkiej dorocznej akcji charytatywnej "Children in Need".

BBC pożegnało się z nim jego własnym nagraniem radiowym, w którym zwracał się do każdego ze swych słuchaczy: - Będzie mi cię brakować. Dziękuje, że jesteś moim przyjacielem.

IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (12)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
8
~Lips 2016-01-31 (16:49) 55 minut temu

Byl swietnym gosciem z poczuciem humoru, mialem okazje pracowac w jego ogrodzie w Uk Taplow, zdarzylo sie nawet kiedys grac w pilke z Nim i jego wnuczkiem.spoczywaj w pokoju Terry.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~emeryt 2016-02-01 (06:38) 11 godzin i 6 minut temu

BĘDZIE BRAKOWAŁO,JEGO,SWOISTEGO POCZUCIA HUMORU-WIDOCZNIE NA "DRUGIM BRZEGU",TEŻ CHCIELI POSŁUCHAĆ---SPOCZYWAJ W SPOKOJU-TERRY

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~Iza 2016-02-01 (01:08) 16 godzin i 36 minut temu

Był Osobowością brytyjskiej telewizji. Dowcipny, błyskotliwy, sympatyczny. Oglądałam jego programy, gdy odwiedzałam krewnych w Anglii. Szkoda, mógł jeszcze pożyć... R. I. P.

odpowiedz

zgłoś do moderacji