Strona główna serwisu
Marek Grabski

oprac.Marek Grabski

"Trumpa zapędzili do kąta". Rosyjska prasa o hakach na prezydenta elekta USA

"Trumpa zapędzili do kąta". Rosyjska prasa o hakach na prezydenta elekta USA

Według rosyjskich komentatorów, nawet jeśli Kreml nie ma haków na Donalda Trumpa, to i tak Rosja przysporzyła mu kłopotów. "Moskiewski Komsomolec" w artykule "Trumpa zapędzili do kąta" stwierdza, że na prezydenta elekta "wylano brzydko pachnące pomówienia z etykietką Made in Russia", które pożerają polityczny kapitał amerykańskiego polityka.
Rosyjski dziennik zwraca uwagę, że Donald Trump znalazł się w położeniu człowieka, który wciąż musi się tłumaczyć. Gazeta przypomina, że amerykańskie media podały, iż Rosja dysponuje jakimiś hakami na prezydenta elekta. W ocenie "Komsomolca", choć zaprzecza temu Kreml, a sam Trump nazywa tego typu zarzuty "polowaniem na czarownice", to i tak cierpi na tym wizerunek prezydenta elekta.

Z kolei "Rossijskaja Gazieta" podkreśla, że Donald Trump w swoim ostatnim wystąpieniu odciął się od jakichkolwiek związków z Rosją, dopuścił nawet możliwość, że to rosyjskie służby stoją za hackerskimi atakami na system wyborczy Stanów Zjednoczonych, ale jednocześnie potwierdził chęć nawiązania dialogu z Władimirem Putinem.

"Kommiersant" zauważa, że przeciwnicy Trumpa w amerykańskim senacie przygotowują projekty dokumentów, które dopuszczają możliwość nakładania na Rosję nowych sankcji. Dziennik przypomina, że w ostatnich dniach już dopisano kilku Rosjan do amerykańskiej listy osób niepożądanych i dodaje, że wkrótce mogą zostać dopisane kolejne nazwiska.

WP, IAR, Kommiersant

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (40)
Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
29
~Orcio 2017-01-12 (12:02) 23 godzin i 41 minut temu

I do czego to doszło!? Amerykańskiemu prezydentowi Rosjanie wystawiają certyfikat poprawności! Dokąd zmierzają USA?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
29
~ja 2017-01-12 (12:46) 22 godzin i 57 minut temu

moze wyslac tam waszczykowskiego jako mediatora... nie pomoze, ale bedzie smiesznie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
13
~Oponentów brygady sieciowe Kremla 2017-01-12 (11:56) 23 godzin i 47 minut temu

... nazywają "banderowcem", oskarżają o rusofobię, pracę dla wrogów, podszywanie się pod Polaka, chcą zastraszyć, sprowokować, czasem obrażają. Atakują w grupie lub jedna osoba pisze pod kilkoma pseudonimami. Zniechęcają do wszelkich sojuszy - najlepiej jakby Polska była sama poza Unią i NATO. Przekonują, iż nasz kraj nastawiany jest przeciw Rosji, bo wojna ma się odbyć na polskim terenie. Chwalą Orbana, bo się przeciwstawia Brukseli, która - wg nich - jest źródłem wszelkiego zła i zepsucia. Chcą, żeby ich opinie były wśród najwyżej ocenianych, minusują przeciwników. Zmieniają temat z niewygodnego na jakikolwiek bezpieczny. Bardzo krytykują Niemcy - szczególnie kanclerz. Próbują podsycać nieufność do Berlina, który - wg tej narracji - dogaduje się za plecami Polski z Moskwą. Starają się skłócać Polaków ze sobą, pokazać, że się nie szanujemy i nie lubimy (przykład: jako warszawiacy ubliżają mieszkańcom innych regionów; jako wyborcy jednej partii obrażają oponentów).

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4