Strona główna serwisu
Święte Schody w Rzymie sprofanowane

Święte Schody w Rzymie sprofanowane

Nieznany sprawca sprofanował Święte Schody przy bazylice świętego Jana na Lateranie, po których zgodnie z tradycją Jezus szedł do Poncjusza Piłata na przesłuchanie. Na schodach i na murze wymalowano pomarańczową farbą m. in. słowa skierowane przeciwko papieżowi.
Hasła, wśród nich wymierzone w księży-grzeszników, wymalowane także cyrylicą, oraz cytat z Biblii, rozciągały się na szerokość 20 metrów.

Napisy zostały usunięte przez służby miejskie. Według prowadzących dochodzenie sprawcą jest prawdopodobnie osoba niezrównoważona, o czym świadczyć ma to, że słowa i hasła są całkowicie bezładne i nielogiczne. Ich autorem jest, jak się przypuszcza, cudzoziemiec. Trwają poszukiwania wandala.

Czyn potępili przedstawiciele Kościoła w Rzymie oraz władz miasta.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (140)
Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
0
~tengel 2010-08-16 (20:39) 4 godziny i 11 minut temu

Po tych schodach szedł? Był w Rzymie ?.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~tengel 2010-08-16 (20:40) 4 godziny i 10 minut temu

Po tych schodach szedł? Był w Rzymie ?.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Art 2010-08-03 (07:59) 16 godzin i 51 minut temu

Słuszny napis na świętych schodach a niezrównoważony jest kler który ma święte schody ze świętego cementu czy innego święconego kamienia.

odpowiedz

zgłoś do moderacji