więcej

Święte Schody w Rzymie sprofanowane.

PAP |  dodane 2010-07-03 (11:45) 4 lata 2 miesiące 18 dni 12 godzin i 25 minut temu
drukuj

Nieznany sprawca sprofanował Święte Schody przy bazylice świętego Jana na Lateranie, po których zgodnie z tradycją Jezus szedł do Poncjusza Piłata na przesłuchanie. Na schodach i na murze wymalowano pomarańczową farbą m. in. słowa skierowane przeciwko papieżowi.

Hasła, wśród nich wymierzone w księży-grzeszników, wymalowane także cyrylicą, oraz cytat z Biblii, rozciągały się na szerokość 20 metrów.

Napisy zostały usunięte przez służby miejskie. Według prowadzących dochodzenie sprawcą jest prawdopodobnie osoba niezrównoważona, o czym świadczyć ma to, że słowa i hasła są całkowicie bezładne i nielogiczne. Ich autorem jest, jak się przypuszcza, cudzoziemiec. Trwają poszukiwania wandala.

Czyn potępili przedstawiciele Kościoła w Rzymie oraz władz miasta.

(bart)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 22 34.38%
nie 42 65.62%

Przeczytaj też

Policyjny nalot na biskupów. Papież: to godne pożałowania

dodane 2010-06-27 (14:40) 4 lata 2 miesiące 25 dni 9 godzin i 30 minut temu

W innych serwisach


Opinie (141)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~lucek 2010-07-26 (13:13) 4 lata 1 miesiąc 26 dni 10 godzin i 57 minut temu

a kiedy to Jezus byl w Rzymie?, czyzby takze i cala
historia o ukrzyzowaniu, sadzeniu i Poncjuszu Pilacie takze zdazyla sie w Rzymie?, a nie w Judei? czasu przybywa a logiki ubywa.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
0
~xxx 2010-07-04 (00:03) 4 lata 2 miesiące 18 dni i 7 minut temu

Boga nie ma, ale kler wymyśla coraz to bardziej pokręcone
dziwactwa religijne jak Drzwi Milenijne, Bramy-Ryby czy Domy Jana Pawła II.

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

0
0
~tengel 2010-08-16 (20:40) 4 lata 1 miesiąc 5 dni 3 godziny i 30 minut temu

schody
Po tych schodach szedł? Był w Rzymie ?.

odpowiedz

0
1
~tengel 2010-08-16 (20:39) 4 lata 1 miesiąc 5 dni 3 godziny i 31 minut temu

schody
Po tych schodach szedł? Był w Rzymie ?.

odpowiedz

0
0
~Art 2010-08-03 (07:59) 4 lata 1 miesiąc 18 dni 16 godzin i 11 minut temu

To i schody mają tam swięte?
Słuszny napis na świętych schodach a niezrównoważony jest kler który ma święte schody ze świętego cementu czy innego święconego kamienia.

odpowiedz

0
0
~kryspin 555 2010-07-30 (13:14) 4 lata 1 miesiąc 22 dni 10 godzin i 56 minut temu

prześladowani
szczególny przejaw prześladowania to oddawanie Kościołowi ziemi i budowli za symboliczną złotówkę

odpowiedz

0
0
~gh 2010-07-25 (00:29) 4 lata 1 miesiąc 27 dni 23 godziny i 41 minut temu

Bóg jest jeden i wszechmocny
anioły oraz demony są pośród nas ,poczytajcie sobie z ciekawosci Biblie. Bóg(Jahwe) jest jeden i panuje nad wszystkim!!!

odpowiedz

0
0
~Sławo 2010-07-14 (21:25) 4 lata 2 miesiące 7 dni 2 godziny i 45 minut temu

Chrześcijanie od poczatku byli prześladowani i tak jest do dzisiaj... nawet w takich komentarzach... A Bóg jest i KIEDYŚ się przekonacie...

odpowiedz

0
0
~Donia 2010-07-13 (22:16) 4 lata 2 miesiące 8 dni 1 godzinę i 54 minuty temu

apel
Alpel do Ferdynanda Kiepskiego: Ferdziu kochany skomentuj to plis!!!Uwielbiam Twoje wywody

odpowiedz

0
0
~alba 2010-07-06 (12:31) 4 lata 2 miesiące 15 dni 11 godzin i 39 minut temu

Diabeł nie śpi, ale i tak ostateczne zwycięstwo należy do Kościoła..
..."Bramy piekelne go nie przemogą".

odpowiedz

0
0
~Kinga 2010-07-03 (16:11) 4 lata 2 miesiące 18 dni 7 godzin i 59 minut temu

Święte schody?
Była już święta krowa ale święte schody...? Co to może być? Jak schody mogą być święte???

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~ralf 2010-07-03 (14:10) 4 lata 2 miesiące 18 dni 10 godzin i 1 minutę temu

No i co z tego???
Przecież boga i tak nie ma.

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

0
0
~Gobi 2010-07-05 (09:00) 4 lata 2 miesiące 16 dni 15 godzin i 10 minut temu

Skandal i profanacja jest zwykłą, codzienną praktyką kościoła.
Mała grupa stetryczałych męskich seksistów. Wyzyskiwacze i rozpustnicy, fabrykują prawa o umiarkowaniu i moralności publicznej. Garstka nierobów tonących w zbytkach wmawia masom ideał życia w ascezie, biedzie i upodleniu.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~KASTA KAPŁAŃSKA 2010-07-05 (09:01) 4 lata 2 miesiące 16 dni 15 godzin i 9 minut temu

PROPORCJE I DYSPROPORCJE KRK
FUNKCJONARIUSZE WATYKANU W RP to 0,13% OGÓŁU LUDNOŚCI: ok. 30 TYS. KSIĘŻA + 20 TYS. ZAKONNICE; MAJĄ 10.200 PARAFIE RÓŻNEJ CHŁONNOŚCI,STWORZYLI SOBIE WYMUSZONYM KONKORDATEM PAŃSTWO W PAŃSTWIE; WYCIĄGAJA COROCZNIE OD PODATNIKÓW RP CIĘŻKIE MILIARDY (DOTACJE, UKRYTE DODATCJE, ZWOLNIENIA PODATKOWE, OBSADZANIE KLEREM ŚWIECKICH ETATÓW, PRZEKRĘTY KOŚCIELNEJ KOMISJI MAJATKOWEJ, DANE O FINANSACH KRK SĄ UKRYWANE LUB MANIPULOWANE, itd.)...W LATACH PRZEDPOWODZIOWYCH WYBUDOWALI 2000 NOWYCH KOŚCIOŁÓW...

odpowiedz

0
0
~CUDACY 2010-07-05 (08:47) 4 lata 2 miesiące 16 dni 15 godzin i 23 minuty temu

WATYKAN TO OBRAZA BOSKA !
TO MAJĄ BYĆ PRZEDSTAWICIELE BOGA NA ZIEMI ?! ZA TAKICH SIĘ PODAJĄ, ALE ŁAMIĄ WSZYSTKIE ZASADY, KTÓRE WYGŁASZAJĄ...

odpowiedz

0
0
~abc 2010-07-05 (07:10) 4 lata 2 miesiące 16 dni 17 godzin i 1 minutę temu

Święte Schody w Rzymie sprofanowane
A to Jezus był w Rzymie na przesłuchaniu?

odpowiedz

0
0
~777 2010-07-04 (22:04) 4 lata 2 miesiące 17 dni 2 godziny i 6 minut temu

profanacja
Czy zjedzenie kremówki to też profanacja.I koniecznie powystrzelać gołębie bo załatwiają sie na JP II

odpowiedz

0
0
~sawa 2010-07-03 (14:09) 4 lata 2 miesiące 18 dni 10 godzin i 1 minutę temu

głupcy zawsze walczyli
z Bogiem i zawsze przegrywali

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

0
0
~Gwiazdka 2010-07-04 (10:33) 4 lata 2 miesiące 17 dni 13 godzin i 37 minut temu

Ciekawe jak mógł na szerokości 20 metrów
wykonac nie zauważony taki napisy.Po pierwsze schody odgradza wysoka kuta krata,która jest zamykana,po drugie zawsze przy "tych" schodach są tłumy.Po trzecie po tych schodach wchodzi się tylko na kolanach.Szkoda tylko tych pięknych marmurowych ścian.Schody marmurowe przykryte są drewnem.W niektórych miejscach są szybki, po którymi widoczne są brunatne plamy.(legenda głosi,że to krople krwi Jezusa).Tak, że napis na długości 20 metrów,realnie byłby do wykonania, ale na szerokości .. *

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
0
~trampolina w niebo 2010-07-04 (11:15) 4 lata 2 miesiące 17 dni 12 godzin i 55 minut temu

planeta sprofanowana
ciemnotą dewocką

odpowiedz