Strona główna serwisu
Skargi na molestowanie seksualne także w Zurychu i Helsinkach

Skargi na molestowanie seksualne także w Zurychu i Helsinkach

• Skargi dotyczące molestowania seksualnego zgłaszane są także w Szwajcarii
• Kobiety napastowano w noc sylwestrową w Zurychu
• Były napastowane przez "wielu mężczyzn o ciemnej skórze"
• Kobiety atakowano także w stolicy Finlandii - twierdzi miejscowa policja
Szwajcarska policja Szwajcarska policja ()
Skargi na molestowanie seksualne i kradzieże w noc sylwestrową, podobne do napaści w Kolonii, złożyły kobiety także w Zurychu - poinformowała w czwartek w komunikacie szwajcarska policja, która wszczęła śledztwo.

Zgłoszono około 25 kradzieży. Policja, badając je, wykryła, że kobiety padły też ofiarą agresji i molestowania seksualnego. Sześć kobiet zeznało, że zostały otoczone i były napastowane przez "wielu mężczyzn o ciemnej skórze", którzy wmieszali się w tłum.

Policja potwierdziła, że większość skarg złożono od środy. Zaapelowała do świadków wydarzeń i ewentualnych ofiar o składanie skarg i informacje. W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia na ulicach Zurychu bawiło się ok. 120 tysięcy osób.


- Jest to scenariusz trochę podobny do tego, co stało się w Kolonii i innych niemieckich miastach - powiedział agencji AFP rzecznik policji w Zurychu, Margo Cortesi. Podkreślił jednocześnie, że liczby ofiar w tym mieście nie można porównywać z dziesiątkami kobiet, które oskarżyły migrantów w Niemczech o molestowanie seksualne. Tylko w samej Kolonii złożono ponad 120 skarg, w tym dwie o gwałty.

- W noc sylwestrową w Helsinkach odnotowano niespotykaną skalę molestowania seksualnego kobiet - poinformowała w czwartek fińska policja. Przekazała, że do incydentów doszło m.in. na głównym dworcu, gdzie zebrało się ok. 1000 ubiegających się o azyl.

Służby patrolujące helsińskie ulice 31 grudnia stwierdziły na centralnym placu, gdzie bawiło się ok. 20 tys. osób, "wiele przypadków molestowania seksualnego"; dotychczas nie wpłynęły jednak żadne skargi w związku z tą sytuacją.


Trzy przypadki napaści seksualnych, z których dwa zakończyły się formalnymi skargami, zgłoszono natomiast po zajściach na największym dworcu w stolicy Finlandii, gdzie zebrało się ok. 1000 imigrantów, głównie Irakijczyków - wynika z policyjnego komunikatu. Aresztowano trzech podejrzanych - ubiegających się o azyl.

- Takich przypadków molestowania nie było w czasie sylwestra w ubiegłym roku, ani przy żadnej innej okazji... To całkowicie nowe zjawisko w Helsinkach - powiedział mediom Ilkka Koskimaki, zastępca komendanta stołecznej policji.

Policja poinformowała w komunikacie o prowadzonych "w sposób wyjątkowy" przygotowaniach po ostrzeżeniach, że "ubiegający się o azyl mieli podobne plany" jak uczestnicy zajść sprzed dworca w Kolonii w Niemczech.

W Kolonii w noc sylwestrową grupa ponad 1000 mężczyzn, według policji oraz świadków wydarzeń "o wyglądzie wskazującym na pochodzenie z krajów arabskich lub Afryki Północnej", zebrała się w okolicach dworca głównego w Kolonii i znajdującej się nieopodal katedry. Młodzi mężczyźni obrzucali petardami innych uczestników zabawy pod gołym niebem.

Z tłumu wyodrębniały się mniejsze grupy, które osaczały kobiety, napastowały je, a następnie okradały. Grupy napastników liczące kilkadziesiąt osób otaczały swoje ofiary, uniemożliwiając policji szybką interwencję.


Policja zidentyfikowała dotychczas 16 osób podejrzanych o udział w napaściach seksualnych i rabunkowych na kobiety w sylwestra w Kolonii. Liczba zawiadomień o popełnieniu przestępstwa składanych przez ofiary molestowania wzrosła do 121. W Hamburgu, gdzie miały miejsce podobne incydenty, zgłosiły się 53 poszkodowane. Trzy czwarte zgłoszeń dotyczy napaści seksualnych.

Także w Austrii wiele kobiet poskarżyło się na molestowanie seksualne przez cudzoziemców w okresie świątecznym, zwłaszcza w sylwestra.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (1131)
Nie zgadzam się z opinią
39
Zgadzam się z opinią
755
~nnnnnnnnnnnnnn 2016-01-07 (22:13) 5 godzin i 41 minut temu

Terrorysci, sie zmowili i postawili na gorsze zło, niz wysadzanie siebie w powietrze. Od dzis postanowili atakowac kobiety bo to bardziej skuteczne. Chcesz sie pozbyc imigranta,ukradnij portfel,otrzyj sie o kobiete. Szczegolow nie podaja co i jak ,a psy wieszaja.Temat jak nic zastepczy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
505
RafałM 2016-01-07 (22:11) 5 godzin i 43 minut temu

NIE CHCESZ TEGO U NAS W POLSCE?.... ŁAPA W GÓRĘ !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
460
~minus7000 2016-01-07 (23:19) 4 godziny i 35 minut temu

...no cóż, kibole szykujcie bejsbole ! Trzeba kozim synom wybić takie zachowania ( i inne też ) z głowy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
281
~ole 2016-01-07 (23:08) 4 godziny i 46 minut temu

Gdzie te feministki są (Szczuka,Środo itd.) i ich ubogacanie kulturowe?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
292
~durnota 2016-01-07 (22:28) 5 godzin i 26 minut temu

przed chwilą na antenie Superstacji pani prof. Płatek sugerowała, że wydarzenia w Kolonii i innych miastach miały charakter akcji, której celem było danie prawicowcom argumentów przeciwko imigrantom... ręce mi opadły...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
268
~daj daj 2016-01-07 (23:19) 4 godziny i 35 minut temu

daliście jeść , pić wikt i opierunek to domagają się zaspokajania popędów .Co w tym dziwnego? Wszystko dają za darmo :):):)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
256
~kpiarz 2016-01-07 (22:27) 5 godzin i 27 minut temu

Według Renaty Kim z tygodnika „Newsweek”, która zabrała głos w radiowej Trójce, podanie z kilkudniowym opóźnieniem informacji o bandyckich napadach muzułmanów na kobiety w kilku niemieckich miastach, trzeba usprawiedliwić dobrem polityki imigracyjnej i ochroną przed prawicą. To się nazywa ... , a tam szkoda słów dla określenia skali dewiacji tej baby!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
250
~momo 2016-01-07 (22:09) 5 godzin i 45 minut temu

A gdzie się podziali prawdziwi niemieccy mężczyźni,dlaczego nie bronili niemieckich kobiet.? Czy wszyscy tańczyli wtedy w "tęczowych klubach"?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
223
~qw 2016-01-07 (22:27) 5 godzin i 27 minut temu

Za chwilę żeby wyciszyć sprawę zrobią z tych kobiet wariatki, bo przecież kasztany to spokojna nacja

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
221
~racjonalista 2016-01-07 (23:08) 4 godziny i 46 minut temu

Nie czaje muslimów. Widzą kobiete i bije im w dekiel. Nie nadają by żyć w cywilizacji europejskiej. I tyle. Należy wydalić wszystkich muslimów, WSZYSTKICH. Ci co chcą dobrowolnie to na ganice z Turcją i otwierać ogień przy próbach przejścia. Ci co nie będą chcieli, rozwiązania siłowe. No w głwoie się nie mieści bym miał się bać we własnym domu. Narodzie niemiecki, masz duuuużo doświadczeń z własnej historii. Dużo złych doświadczeń również, może warto sięgnąć do kilku koszmarów? Rozwiązać ostatecznie zagrożenie terroryzmem islamskim. I nie piszcie mi o pokojowej koegzystencji, bo taka była w Kolonii. No nie ma sznas i tyle.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
216
~Jamci 2016-01-07 (23:04) 4 godziny i 50 minut temu

W Niemczech zagrożona swoboda obywatelska. Niedługo strach będzie wyjść z domu. Co na to Parlament Europejski?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
205
~Qwak 2016-01-07 (23:09) 4 godziny i 45 minut temu

Macie swoje multikulti czy jak to sie zwie... Masakra.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
181
~xxx 2016-01-07 (22:15) 5 godzin i 39 minut temu

nie wpuszczać tu muzułmaninów, to koniec naszej kultury, kiedy zach. europa się obudzi!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
173
~True 2016-01-07 (22:06) 5 godzin i 48 minut temu

Obawiam sie ze to sie skonczy wojna domowa w Niemczech.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
156
~mmm 2016-01-07 (23:08) 4 godziny i 46 minut temu

no , niech makrela teraz coś zaradzi...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
149
~Wania nie z IIPRLu Nowoczesnej P"O" 2016-01-07 (23:06) 4 godziny i 48 minut temu

Tyle hurys do wzięcia! Spełnił się sen muzułmanina! I to przed śmiercią. A to wszystko dzięki wspaniałej Merkel. A będzie jeszcze lepiej! To dopiero początki życia w raju.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
135
~patriotka 2016-01-07 (21:53) 6 godzin i 1 minutę temu

jak ich identyfikowac, kiedy nei maja dokumentow i sa nie do odroznienia praktycznie...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
127
~Maly Nowa Sol 2016-01-07 (21:59) 5 godzin i 55 minut temu

Myśle ze ja te araby wpadną do Polski (podobno 9 tys.)zrobią to samo... A pózniej tajnym (nagle) kanałem ( np. Prze X-box lub plejaka) jakimś kolejnym cudem uda im sie porozumieć i dokonają kolejnego zamachu... W Polsce za która każdy obywatel płaci wysokie bardzo podatki. A rząd PiS rozłoży ręce. Bo powie ze to Kopacz ich sprowadziła. A teraz merkel już sie boi sytuacji w Niemczech..... I powoli sie wycofuje z super imigrantów... A to dopiero początek kłopotów z nimi. Ja już sie uzbrajam i to na maxa...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
107
~Kris3419 2016-01-07 (23:06) 4 godziny i 48 minut temu

Szczerze to powinno być jak za czasów mafijnych ,wyłapywać cwaniaków pojedyńczo i wywozić do lasu :)

odpowiedz