Strona główna serwisu
Bartosz Lewicki

oprac.Bartosz Lewicki

Rosja: pociski manewrujące Ch-​101 uderzyły w obiekty IS koło Rakki

Rosja: pociski manewrujące Ch-​101 uderzyły w obiekty IS koło Rakki

Rosyjskie bombowce dalekiego zasięgu Tu-95MS zaatakowały pociskami manewrującymi Ch-101 obiekty Państwa Islamskiego koło miasta Rakka na północy Syrii - poinformowało ministerstwo obrony Rosji.
Według jego komunikatu zaatakowano obozy bazowe i ośrodki szkoleniowe oraz stanowisko dowodzenia jednego z dużych zgrupowań Państwa Islamskiego. Wszystkie cele zostały zniszczone.

Bombowce dotarły nad Syrię ze swych baz w Rosji przez przestrzeń powietrzną Iranu i Iraku, a następnie powróciły tą samą trasą. Eskortowały je rosyjskie myśliwce Su-30SM i Su-35S z bazy lotniczej Hmejmim koło syryjskiego miasta portowego Latakia.

Komunikat ministerstwa obrony nie podaje ile bombowców uczestniczyło w ataku ani ile pocisków manewrujących zostało wystrzelonych.

Rosja dokonała szereg ataków z powietrza na Rakkę pod koniec 2015, ale potem skupiła swe uderzenia lotnicze na rejonie Aleppo i innych opanowanych przez rebeliantów terenach.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (118)
Nie zgadzam się z opinią
25
Zgadzam się z opinią
465
~kloss88 2017-02-17 (18:55) 20 godzin i 39 minut temu

i bardzo dobrze chociaz ktos leje tych kozich synow SUPER !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
21
Zgadzam się z opinią
382
~wojtek 2017-02-17 (19:03) 20 godzin i 31 minut temu

Jeśli jest tak jak piszą , to Chwała Bogu!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
35
Zgadzam się z opinią
290
~JoJo 2017-02-17 (18:51) 20 godzin i 43 minut temu

Dobra stara metoda rosyjska na poczatku wywiad a potem mocne udezenie z powietrza!.Tak trzymac ruskie!.Im wiecej waszych nalotow tym mniej muslinow u Garbatki.Ona wam pozniej bedzie wynagradzac transzami a la zydowskiego holokaustu!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3