więcej

Pasażerowie miotani jak zabawki podczas sztormu - film.

wp.pl |  dodane 2010-09-08 (12:30) 4 lata 1 miesiąc 22 dni i 43 minuty temu
drukuj

Nagranie z pasażerskiego liniowca, ukazujące chaos na pokładzie statku podczas gwałtownego sztormu, pojawiło się w sieci i wzbudziło ogromne zainteresowanie australijskich mediów. W wyniku uderzenia fal rannych zostało 42 pasażerów. O sprawie pisze tamtejszy serwis internetowy News.com.au.



Liniowiec "Pacific Sun" należący do operatora P&O Cruises Australia został uderzony przez ogromne fale 650 kilometrów od wybrzeży Nowej Zelandii w lipcu 2008 roku. Jednak dopiero teraz w sieci pojawiło się nagranie z kamery przemysłowej, ukazujące ogrom chaosu, który zapanował na pokładzie podczas szalejącego żywiołu.

Na nagraniu członkowie załogi i pasażerowie są miotani niczym zabawki z jednej strony na drugą razem z meblami i innymi pokładowymi urządzeniami. Nikt nie przymocował rzeczy do podłogi, najwyraźniej nie spodziewając się tak ekstremalnych warunków

Jak podaje australijski serwis, w wyniku gwałtownego sztormu 42 pasażerów statku (z ponad 2000) zostało rannych. Wśród obrażeń były pęknięte żebra, połamane kończyny oraz wiele zadrapań. Najcięższych obrażeń doznali pasażerowie przygnieceni przez masywne automaty do gier.

Na nagraniu widać, jak jedna z pasażerek uderza głową w filar i upada na ziemię. Osoby podróżujące liniowcem relacjonowały, że ludzie krzyczeli, a na statku zapanowała panika. Pasażerowie opisywali, że na pokładzie rozgrywały się sceny niczym z "filmu katastroficznego".

Na szczęście liniowiec nie został uszkodzony i bezpiecznie dopłynął do portu. Rzecznik P&O Cruises Australia oświadczył, że było to "bardzo wyjątkowe zdarzenie", z którego zostały wyciągnięte wnioski i wprowadzono odpowiednie zabezpieczenia - podaje News.com.au.


(tbe)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 10 90.91%
nie 1 9.09%

Przeczytaj też

To on przetrwał 6 godzin w morzu z rekinami - film

dodane 2011-02-18 (10:54) 3 lata 8 miesięcy 12 dni 2 godziny i 19 minut temu

Walka dwóch jednostek na pełnym morzu

dodane 2011-01-11 (09:56) 3 lata 9 miesięcy 19 dni 3 godziny i 17 minut temu

Łódź z nielegalnymi imigrantami rozbiła się o skały

aktualizacja 2010-12-15 (12:10) 3 lata 10 miesięcy 15 dni 1 godzinę i 3 minuty temu

Statek z turystami uderzył w nabrzeże - są ciężko ranni

dodane 2010-09-15 (13:55) 4 lata 1 miesiąc 14 dni 23 godziny i 18 minut temu

Zatonął rosyjski holownik - trwają poszukiwania załogi

dodane 2010-08-27 (21:55) 4 lata 2 miesiące 2 dni 15 godzin i 18 minut temu

Zderzenie frachtowców na Morzu Japońskim; 2 osoby zaginione

dodane 2010-03-28 (05:35) 4 lata 7 miesięcy 2 dni 7 godzin i 38 minut temu

Mówią wraki

dodane 2009-10-07 (12:26) 5 lat 23 dni i 47 minut temu

W innych serwisach


Opinie (47)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~charlie 2011-02-15 (02:16) 3 lata 8 miesięcy 15 dni 10 godzin i 57 minut temu

jak w filmach z charlie chaplinem:)
Wiem że to nie na miejscu, ale uśmiałem się. Parsknąłem jak stolik przejechały już trzeci raz, a na krześle jechał przed nimi gość... Hehhehehehe.

odpowiedz

0
0
~lambda 2011-02-13 (23:08) 3 lata 8 miesięcy 16 dni 14 godzin i 5 minut temu

Kto wypływa w morze, nie ma marzyć o luksusach !
Jak się wypływa w morze, nie wolno marzyć o luksusach !

odpowiedz

0
0
~joseph 2011-02-09 (13:36) 3 lata 8 miesięcy 20 dni 23 godziny i 37 minut temu

smarkacze!ofiary TVN!
morze to zywiol! a nie jeszcze jedna wycieczka do egiptu czy tunezji! to nie Triada czy Rainbows Tour !od 30 lat plywam jako officer, chief, kpt! w domu zostac przed tele i TVN! smarkateria!

odpowiedz

0
0
~przypatrzcie sie 2011-02-06 (22:47) 3 lata 8 miesięcy 23 dni 14 godzin i 26 minut temu

Za prawym filarem..
A tam w głębi za prawym filarem ludzie sobie siedzą jak gdyby nigdy nic. Cala scena na pierwszym planie odgrywa się poza ich świadomością...

odpowiedz

0
0
Dziamdziak 2011-02-06 (16:30) 3 lata 8 miesięcy 23 dni 20 godzin i 43 minuty temu

miotani
Dlatego na liniowcach nie powinny byc sliskie, na wysoki polysk podlogi.

odpowiedz

0
0
~antoni 2011-02-05 (12:42) 3 lata 8 miesięcy 25 dni i 31 minut temu

To zamach! W 1:26 słychać strzały!
1:12 głos mówi "naliwaj sjuda!".

odpowiedz

0
0
~kizior 2011-02-05 (12:41) 3 lata 8 miesięcy 25 dni i 32 minuty temu

Ale nachlani! Też tak miałem
po 0,7 Absoluta!

odpowiedz

0
0
~Wesolek 2011-02-03 (21:55) 3 lata 8 miesięcy 26 dni 15 godzin i 18 minut temu

Hahaha,dobre!
Pojawiaja sie na ekranie i znikaja.Hehehe,obsmialem sie jak norka.

odpowiedz

0
0
~Plejadianka 2011-02-03 (13:29) 3 lata 8 miesięcy 26 dni 23 godziny i 44 minuty temu

O mammamija !
Okropne !

odpowiedz

0
0
~Plejadianka 2011-02-03 (13:18) 3 lata 8 miesięcy 26 dni 23 godziny i 55 minut temu

O mammamija !
Okropne !

odpowiedz

0
0
~Horst 2010-09-08 (13:28) 4 lata 1 miesiąc 21 dni 23 godziny i 45 minut temu

Uśmiałem sie co niemiara
Moi kumple z pracy tez:)

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Nielo 2010-09-09 (09:07) 4 lata 1 miesiąc 21 dni 4 godziny i 6 minut temu

szczurze morski!!!!
Kapitan nocą mylnie zinterpretował kierunek fal , na skutek czego statek stanął bokiem do fali i żaden system anty przechyłowy nie mógł mu już pomóc.szokujący jest fakt że meble i wyposażenie statku nie zostało zabezpieczone.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Rockatansky 2010-09-08 (13:19) 4 lata 1 miesiąc 21 dni 23 godziny i 54 minuty temu

Ale super! szkoda ze mnie tam nie bylo.
Jak nagla zmiana grawitacji. Tak bedzie na calej planecie jak sie bieguny na ziemii przestawia w 2012r. najlepszy jest faceplant na filarze w wykonaniu pani w czarnym... i pan z odjerzdzajacym fortepianem/pianinem. Dobry klimat :) zakurzyc ziele do tego i niezly ubaw...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~szczur 2011-02-02 (14:53) 3 lata 8 miesięcy 27 dni 22 godziny i 20 minut temu

Ale fajnie!!!
Czy ja dobrze widziałem? Gostek miał odjazd w drugi koniec sali razem z forteklapem?

odpowiedz

0
0
~beret 2010-09-08 (15:06) 4 lata 1 miesiąc 21 dni 22 godziny i 7 minut temu

prawda. i po co nam morze? dla plazy?
tez sie kiedys burzylem, ale mi przeszlo. marynarze i tak zawsze byli pozostawieni samym sobie. zycze szybkiego powrotu, zanim cie wciagnie na dobre

odpowiedz

0
0
~jasiorysio5 2010-09-08 (15:01) 4 lata 1 miesiąc 21 dni 22 godziny i 12 minut temu

najlepszy to ten gosciu co sie szafki trzymal uparty facet

odpowiedz

0
0
~~gee 2010-09-08 (14:59) 4 lata 1 miesiąc 21 dni 22 godziny i 14 minut temu

to nie sztorm..
przeciez to nie sztorm na statku tylko zdjecia probne do sceny walki w korytarzu z filmu 'Incepcja' :D

odpowiedz

0
0
~LH 2010-09-08 (14:58) 4 lata 1 miesiąc 21 dni 22 godziny i 15 minut temu

ALE URWAŁ
Uwaga bo przypierniczy... Urwie następnemu! Ale go otłukujom - a mógł chłop jeździć.

odpowiedz

0
0
~:D 2010-09-08 (14:46) 4 lata 1 miesiąc 21 dni 22 godziny i 27 minut temu

:D chciałbym tam być

odpowiedz

0
0
~tg 2010-09-08 (14:41) 4 lata 1 miesiąc 21 dni 22 godziny i 32 minuty temu

porzygałem się
na sam widok :-)

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Jakie są szanse na ekstradycję Polańskiego?
dodane 2014-10-30 (04:55) 8 godzin i 18 minut temu

materiał wideo

Pościg po kradzieży taksówki w Olsztynie. Nie żyje pasażer
dodane 2014-10-30 (06:40) 6 godzin i 33 minuty temu

materiał wideo

Dron, który ratuje życie
dodane 2014-10-30 (06:53) 6 godzin i 20 minut temu

Polak pobił rekord Guinnessa w graniu w grę komputerową
dodane 2014-10-30 (05:01) 8 godzin i 12 minut temu

Tragedia na Podkarpaciu. Nie żyje 2-tygodniowy noworodek
dodane 2014-10-29 (11:27) 1 dzień 1 godzinę i 46 minut temu

Rosyjska prasa: Polscy stratedzy nie wykluczają wojny
dodane 2014-10-29 (08:29) 1 dzień 4 godziny i 44 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Kto nagrał najśmieszniejszy spot wyborczy?

liczba oddanych głosów: 136