Strona główna serwisu
Papież Franciszek rozpoczął wizytę w Meksyku

Papież Franciszek rozpoczął wizytę w Meksyku

• Samolot z papieżem Franciszkiem na pokładzie wylądował na lotnisku w stolicy Meksyku
Kraj ten jest celem jego 12. zagranicznej pielgrzymki od początku pontyfikatu
• Na lotnisku w Meksyku Ojca św. powitał prezydent kraju Enrique Pena Nieto z małżonką
Papież przybył do Meksyku z Hawany na Kubie, gdzie doszło do jego historycznego spotkania z patriarchą moskiewskim i całej Rusi Cyrylem.

Papież Franciszek rozpoczął pięciodniową pielgrzymkę do Meksyku. W ciągu najbliższych dni oprawi mszę świętą w sanktuarium Matki Bożej z Gwadelupy, spotka się z Indianami ze stanu Chiapas na południu kraju oraz odwiedzi więzienie w mieście zwanym bestią, Ciudad Juarez.

Franciszek przyznał na pokładzie samolotu, że to jego „upragniona podróż”. O chęci przyjazdu do Meksyku i spotkania z jego mieszkańcami mówił kilkukrotnie od początku pontyfikatu. - Chcę być najbliżej was jak to tylko możliwe, ale w szczególny sposób, z tymi, którzy cierpią, by móc im powiedzieć, że Jezus Chrystus ich kocha - mówił Ojciec Święty.


Dwa najbliższe dni papież spędzi w stolicy kraju. Na sobotę zaplanowano oficjalną uroczystość powitania Franciszka, a następnie spotkanie z prezydentem Meksyku Enrique Pena Nieto oraz przedstawicielami rządu. W godzinach popołudniowych papież odprawi mszę świętą w bazylice Matki Bożej z Guadalupe. Jest ona patronką obu Ameryk, a jej objawienie jest najstarszym objawieniem maryjnym, uznanym przez Kościół katolicki.

Niedzielę papież spędzi w jednej z biedniejszych gmin w okolicy stolicy - Ecatepec, gdzie odprawi mszę świętą i spotka się z wiernymi. W drugiej części dnia Franciszek wróci do miasta Meksyk na spotkanie z intelektualistami i przedstawicielami świata kultury.

Trzema najważniejszymi tematami pielgrzymki do Meksyku są zorganizowana przestępczość, bieda i imigracja. W czasie swojej dwunastej podróży zagranicznej papież odwiedzi sześć miast. Kościół katolicki ma nadzieję, że wizyta Franciszka wzmocni katolicyzm w tym kraju. Liczba wiernych szacowana jest na ok. 80 proc. populacji.
PAP, Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione. IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (14)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~pawel 2016-02-13 (06:21) 12 godzin i 5 minut temu

mógł by im powiedzieć - nie módlcie się do obrazków ,bo Jezus nie modlił się do obrazków ...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~pawel 2016-02-13 (06:14) 12 godzin i 12 minut temu

...i jak wyjedzie będzie tam panował pokój i ludzie nie będą się zabijać i będą szczęśliwi ...tak jak po wojnach krzyżowych,po inkwizycji,po konkwiście i po Torquemadzie!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
2
~Twórca 2016-02-13 (08:05) 10 godzin i 21 minut temu

No no no antychryst w Meksyku. Kobietom umywa nogi, całuje w policzki i ręce, zakrywa krzyż przed wyznawcami innej wiary, kłania się ortodoksyjnym Żydom, popiera związki homoseksualne, zezwala na kościelne rozwody, zapewnia ateistów że nie muszą wierzyć w Boga by być zbawionym, przeprasza wyznawców innych wiar za katolików, nie potępienia mordowania chrześcijan przez islamistów, rękoma pokazuje satanistyczne symbole, popiera najazd islamu na Europę, chwali się noszeniem zużytych butów i nie udziela wsparcia kapłanom.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1