Strona główna serwisu
Papież Franciszek: nie można być chrześcijaninem od czasu do czasu
Papież Franciszek: nie można być chrześcijaninem od czasu do czasu

Papież Franciszek: nie można być chrześcijaninem od czasu do czasu

Podczas mszy z okazji Dnia Maryjnego Roku Wiary w niedzielę papież Franciszek powiedział, że nie można być chrześcijaninem "od czasu do czasu". Zachęcił wiernych, by nauczyli się częściej mówić: "przepraszam", "proszę o wybaczenie", "dziękuję".
Papież Franciszek Papież Franciszek () Zobacz galerię
Zwracając się w homilii do ok. 100 tys. osób zebranych na placu Świętego Piotra papież powiedział, że Bóg zaskakuje swoją miłością, ale żąda wierności w naśladowaniu Go.

Apelował, by nie poddawać się w obliczu trudności. - Pomyślmy, ile razy byliśmy z jakiegoś powodu rozentuzjazmowani, z powodu jakiejś inicjatywy, jakiegoś zaangażowania, ale później w obliczu pierwszych problemów poddaliśmy się - mówił Franciszek. Z niepokojem zauważył, że dzieje się tak także w przypadku najważniejszych życiowych wyborów, takich jak małżeństwo. - Trudno być stałym, wiernym podjętym decyzjom, zobowiązaniom. Często łatwo powiedzieć "tak", ale później nie udaje się powtórzyć tego "tak" każdego dnia - dodał papież.

Prosił wiernych, by zastanowili się, "czy są chrześcijanami od czasu do czasu, czy też zawsze?". - Kultura tymczasowości, względności wkracza także do przeżywania wiary - ostrzegł Franciszek, przypominając, że Bóg wymaga wierności każdego dnia, w codziennych działaniach.

- Tak łatwo powiedzieć "dziękuję", a jednak tak ciężko - wskazał papież. I następnie spytał: "Ile razy mówimy 'dziękuję' w rodzinie? Ile razy dziękujemy tym, którzy nam pomagają, są blisko nas, towarzyszą nam w życiu?".

Nie można - podkreślił Franciszek - traktować wszystkiego jako czegoś oczywistego.

Papież odprawił mszę przed oryginalną figurą Matki Bożej Fatimskiej, przywiezioną z sanktuarium w Portugalii. W jej koronie Jan Paweł II polecił umieścić kulę zamachowca Alego Agcy, który ciężko zranił go w zamachu na placu Świętego Piotra 13 maja 1981 roku.

Na zakończenie mszy papież dokonał zawierzenia świata Matce Bożej Fatimskiej.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (398)
Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
63
~Bogdan 2013-10-13 (13:24) 10 godzin i 4 minuty temu

Nie trzeba być wierzącym aby być dobrym człowiekiem. Niech Kościół pozwoli odejść tym którzy nie chcą być chrześcijanami, zobaczymy ilu ludzi zostanie w wierze.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
48
~ela 2013-10-13 (13:40) 9 godzin i 48 minut temu

Moja Kochana Mama(79lat) jest prawdziwym wzorem chrzescijanina.zawsze pogodna,mila cierpliwa,miłosierna dla każdego czlowieka.Potrafi dziękować i byc wdzięczna za każdą najdrobniejszą rzecz.Obecnie przebywa w szpitalu ,bo jest po udarze,a w domu został jej niepełnosprawny mąż,a mój ojciec.Na każdych odwiedzinach dziękuje mi za opiekę nad Tatą imówi.że mi współczuje w tych trudnych chwilach mimo,że sama cierpi.Jest perfekcyjnym wzorem do nasladowania dla mnie,mojego mężą,wnuków i wszystkich ludzi którzy ją znają.Proszę o modlitwę za Nią.BÓG ZAPLAĆ.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
55
~Do kościoła przestałem chodzić 2013-10-13 (16:19) 7 godzin i 9 minut temu

Ja już jestem człowiekiem w podeszłym wieku i obecny Kościół Katolicki z tego co widziałem złego w nim przez ostatnie 60 lat tj. nie moralne prowadzenie się kleru i tolerowanie tego przez biskupów takich samych, pazerność na mamone za swoje sakramenty które powinny być bezpłatne w ramach opłaconej Mszy bez umiaru i miłosierdzia dla bliźniwego , pazerność na majątki i publiczną kase z naszych podatków , doszedłem do wniosku że ta sekta czarnych pasożytów nieraz przestępców nie ma żadnego związku z Bogiem i Chrystusem na co się powołują to organizacja pogańska kultu pieniądza i majątków. To pasożytnicza cynniczna z najwyższą hipokryzją stajnia audiasza. Z ta zepsutą stajnią chytrą na kase za każdy nawet gest nie chce mieć nic wspólnego.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 13

Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
48
~kurak 2013-10-13 (13:16) 10 godzin i 12 minut temu

wszyscy pisdusie słyszeli co papierz powiedział ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
17
Zgadzam się z opinią
39
~słowianin 2013-10-13 (16:23) 7 godzin i 5 minut temu

jestem słowianinem a katolicyzm jest obcym nie zrozumiałą religią gdzie błogosławią jezusa który jest żydem a ich od 2000 lat tępią o co tu chodzi

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 11

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
25
~maryja 2013-10-13 (13:30) 9 godzin i 58 minut temu

te slowa byly kierowane do hierarchow kosciola. nie do wiernych.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
21
~jens 2013-10-13 (15:06) 8 godzin i 22 minut temu

Bardzo lubię Franciszka, ale modlenie się do gipsowych figurek jak na zdjęciu, to jest chore.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
23
Zgadzam się z opinią
40
~gfd45 2013-10-13 (15:34) 7 godzin i 54 minut temu

Mi to wszystko jedno. Szczerze, to ja w d.... mam wasze chrześcijaństwo, was i całe to g..... Bujajcie cholewki frajerzy. Wasze bajeczki religijne kompletnie nie robią na mnie wrażenia.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
28
dr_jeckyl 2013-10-13 (13:41) 9 godzin i 47 minut temu

Przecież Katolicy to nie Chrześcijanie, oni zamiast Słowa Bożego mają swoje gusła -nawet na tym zdjęciu papież oddaje pokłon bożkom, figurze demona czczonego tak samo w Egipcie i Grecji, w Egipcie nazywano ją Izydą,a w Grecji Dianą, wszędzie przedstawiano ją jako matkę z dzieckiem, składano ofiary z darów ziemi, urządzano barwne pochody i procesje podczas,których sypano kwiaty, we wszystkich tych pogańskich kultach demon ten był nazywany zawsze tak samo jako matka boża,królowa niebios, zawsze dziewica -nic dziwnego,że bawłochwalcy i poganie oraz inni okultyści i szamani ucieszyli się kiedy do swojej licznej gromady bałwanów i bożków mogli dorzucić starego i dobrze znanego demon,a właściwie tylko zmienić jego imię z Izydy i Diany na Marię!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
16
~A.B. 2013-10-13 (15:59) 7 godzin i 29 minut temu

I są juz owoce nauk papieża .Naszych trzech biskupów powiedziało przepraszam. Jak tak dalej pójdzie ,to zaczna mówić jeszcze proszę. To juz bedzie rewolucja w polskim Kościele Kat.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
21
~mario 2013-10-13 (13:57) 9 godzin i 31 minut temu

JESTEM ATEISTĄ I JESTEM Z TEGO DUMNY

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
15
~ada 2013-10-13 (17:59) 5 godzin i 29 minut temu

O co chodzi? Arcybiskup Michalik przeprosił księży za to że byli molestowani przez ministrantów.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
21
~adamm 2013-10-13 (17:12) 6 godzin i 16 minut temu

O bogini Isztar na zdjeciu

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
18
~roman 2013-10-13 (18:07) 5 godzin i 21 minut temu

Ta pseudowiara została nam narzucona przez krzyżaków siłą, ale nasz król Jagiełło posłał ich w diabły pod Grunwaldem. Niestety w Polsce zdrajców nie brakowało, szczególnie w KK i na siłę nas ochrzcili wbrew naszej woli.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
18
~gafa 2013-10-13 (16:20) 7 godzin i 8 minut temu

Czy ta gipsowa figura nie narusza aby drugiego przykazania z dekalogu (tego zamienionego przez kościół)?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
16
~baddad 2013-10-13 (13:35) 9 godzin i 53 minut temu

A klecha z Lubieszewa Arkadiusz Dekański kiedy przeprosi rozbite rodziny?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
17
~kolczyk 2013-10-13 (18:09) 5 godzin i 19 minut temu

uważam,że nie ma boga, a jest on tylko wytworem ludzkiego umysłu - jego potrzeb, strachu, wyobrazni, fantazji, itd.,itp. Najbardziej jest on potrzebny tym, którzy z niego wygodnie żyją, a nie pracują. Chciałbym, aby upadły religie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
29
~spadać 2013-10-13 (14:05) 9 godzin i 23 minut temu

a co mnie te judeochrześcijańskie pierdoły obchodzą, won do Palestyny, tu jest Słowiański kraj

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
19
~jaks 2013-10-13 (13:33) 9 godzin i 55 minut temu

Jak można padać na pysk lub modlić się do kiczowatej gipsowej figurki, jak Franek na zdjęciu ? Przecież to czyste pogaństwo.

odpowiedz