więcej

Nowy papież przyjął imię na cześć Franciszka z Asyżu.

IAR |  dodane 2013-03-14 (20:18) 1 rok 10 miesięcy 13 dni 8 godzin i 55 minut temu
drukuj


Papież Franciszek opinie video
Nowy papież przyjął imię na cześć Franciszka z Asyżu - tę informację potwierdzili metropolita krakowski Stanisław Dziwisz oraz warszawski Kazimierz Nycz, którzy uczestniczyli w zakończonym już konklawe.

Argentyńczyk Jorge Bergoglio przyjął imię Franciszek, ale część mediów spekulowała, że niekoniecznie mogło tu chodzić o odniesienie do - znanego z ubóstwa - średniowiecznego zakonnika.

Kardynał Stanisław Dziwisz powiedział dziennikarzom w Rzymie, że nowy papież tuż po wyborze osobiście wyjaśnił tę kwestię kardynałom. - Gdy wicedziekan zadał pytanie o imię, on odpowiedział, że Franciszek na cześć Franciszka z Asyżu - wyjaśnił kardynał Dziwisz.





Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 108 93.91%
nie 7 6.09%

Przeczytaj też

Drugi dzień pontyfikatu Franciszka

dodane 2013-03-15 (05:59) 1 rok 10 miesięcy 12 dni 23 godziny i 14 minut temu

Włosi mają zaufanie do papieża Franciszka

dodane 2013-03-15 (05:50) 1 rok 10 miesięcy 12 dni 23 godziny i 23 minuty temu

Ks. Kazimierz Sowa o Franciszku: okazał się złotym środkiem

dodane 2013-03-14 (16:58) 1 rok 10 miesięcy 13 dni 12 godzin i 15 minut temu

Językoznawcy o dylemacie: Franciszek czy Franciszek I

dodane 2013-03-14 (16:20) 1 rok 10 miesięcy 13 dni 12 godzin i 53 minuty temu

Przecieki z Watykanu: Scola "w szoku", Bertone głośno poparł Bergoglio

dodane 2013-03-14 (13:40) 1 rok 10 miesięcy 13 dni 15 godzin i 33 minuty temu
materiał foto

Pierwszy dzień pontyfikatu papieża Franciszka

dodane 2013-03-14 (10:58) 1 rok 10 miesięcy 13 dni 18 godzin i 15 minut temu

materiał foto

Argentyńczyk Jorge Mario Bergoglio nowym papieżem

dodane 2013-03-13 (19:49) 1 rok 10 miesięcy 14 dni 9 godzin i 24 minuty temu

W innych serwisach


Opinie (128)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

51
8
~widz 2013-03-14 (21:15) 1 rok 10 miesięcy 13 dni 7 godzin i 58 minut temu

Wspaniały Papież i wspaniałe imię. ... ! Choć pochodzi z Ameryki Łacińskiej, kontynentu, który zasłynął lewicową teologią wyzwolenia, nowy papież jest zadeklarowanym konserwatystą. Zdecydowanym wrogiem aborcji, eutanazji i małżeństw homoseksualnych. Obrońca tradycyjnej rodziny i ludzi biednych, może być tym, który oczyści Kościół z jego największych współczesnych problemów.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

27
6
~pytam 2013-03-14 (20:50) 1 rok 10 miesięcy 13 dni 8 godzin i 23 minuty temu

Dlaczego przyjmują imiona? Nie mogą nosic swojego danego na chrzcie? Serio pytam i prosze o logiczne odpowiedzi

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

19
3
~dudek 2013-03-14 (21:02) 1 rok 10 miesięcy 13 dni 8 godzin i 11 minut temu

kapciowy ubolewa że przykładem pasterza bedzie musiał skromniej żyć!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

18
3
~kasia89 2013-03-14 (23:14) 1 rok 10 miesięcy 13 dni 5 godzin i 59 minut temu

Franciszku!! Niech Ci Bóg błogosławi...!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

21
6
~mały 2013-03-14 (21:03) 1 rok 10 miesięcy 13 dni 8 godzin i 10 minut temu

a Św.franciszek kochał zwierzęta i ich nie zjadał

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

14
2
~lipa 2013-03-14 (22:20) 1 rok 10 miesięcy 13 dni 6 godzin i 53 minuty temu

Szanowni Politycy! Przedstawcie nam plan spłaty polskiego zadłużenia. Kiedy i czym planujecie spłacić WASZ dług. Na nasze dzieci i wnuki (których rodzi się coraz mniej) nałożyliście kontrybucję na całe ich życie. Urodzą się i umrą - niewolnikami. Co naszego chcecie sprzedać, aby dochód wystarczył na spłatę długu? Przemysł stoczniowy - sprywatyzowany - nie produkuje. Przemysł samochodowy - sprywatyzowany - nie przynosi zysku. Przemysł wydobywczy - ledwie zipie - sprowadzacie energię i surowce. Hodowla bydła i trzody - spada. Co NASZEGO chcecie sprzedać, aby spłacić WASZE długi? Chcecie sprzedać Śląsk?... Pomorze??? Czy na pewno wystarczy? ================= Jesteś Polakiem - nie dyskutuj o głupotach. Wklejaj ten tekst przynajmniej 10x dziennie na wszystkich forach, jakie są ci dostępne. Wkleić ten tekst 10x dziennie - może każdy. Więc nie pytajcie - "co mogę zrobić dla Polski?" Właśnie to!! Zadziała szybciej, niż jakiekolwiek marsze, czy demonstracje. Media będą musiały podjąć temat. Warunek jeden - tym tekstem "zatrollujcie " Internet.

odpowiedz

15
4
~poleszuk 2013-03-14 (21:33) 1 rok 10 miesięcy 13 dni 7 godzin i 40 minut temu

Chwalić Boga wkrótce media wrócą do swych codziennych sensacji a ja będę mógł spokojniej się pomodlić za Kościół św. i za Papieża.

odpowiedz

9
0
~Pomocnik 2013-03-14 (22:25) 1 rok 10 miesięcy 13 dni 6 godzin i 48 minut temu

Tylko prawda was wyzwoli

odpowiedz

19
10
~Brian 2013-03-14 (21:05) 1 rok 10 miesięcy 13 dni 8 godzin i 8 minut temu

No coś takiego a ja juz byłem pewny że to na cześć Franciszka Maurera.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

9
1
~Marcin 2013-03-14 (22:30) 1 rok 10 miesięcy 13 dni 6 godzin i 43 minuty temu

Jego skromność, wyjście do ludzi biednych, chorych, potrzebujących. I zdecydowanie w działaniu przede wszystkim na rzecz drugiego człowieka. Myślę, że to właśnie powinno przewodniczyć kościołowi katolickiemu. Myślę, że dzięki tym cechom będzie pokazywał, że nie ma ludzi równych i równiejszych tylko każdy człowiek jest tak samo ważny.

odpowiedz

8
1
~canis 2013-03-14 (22:21) 1 rok 10 miesięcy 13 dni 6 godzin i 52 minuty temu

Francisze?...a co w tym tajemniczego? co najwyzej jakas moze symbolika do powrotu do kosciola o jaki postulowal sw. franciszek. zycie pokaze co z tego wyjdzie, a katolikom nie zostaje nic innego jak sluchac, uczyc sie i brac przyklad z swego papieza i franciszka. mnie ateiscie to w niczym nie przeszkadza jakos: slucham ludzi tylko na zasadzie ,czy sa madrzy , czy glupi, dobrzy , czy źli...ich swiatopoglad jest mi obojętny

odpowiedz

11
5
~Realista 2013-03-14 (23:21) 1 rok 10 miesięcy 13 dni 5 godzin i 52 minuty temu

Jeżeli Papież Franciszek myśli że odnowi kościół to jest w błędzie. Zje "niestrawny posiłek" jak Jan Paweł I i odejdzie do domu Pana.

odpowiedz

13
7
~Cynik 2013-03-14 (23:04) 1 rok 10 miesięcy 13 dni 6 godzin i 9 minut temu

A jak cały czas myślałem, że na cześć cesarza Franciszka Józefa. Jaki ja naiwny....

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

10
4
~bogdan 2013-03-14 (21:50) 1 rok 10 miesięcy 13 dni 7 godzin i 23 minuty temu

mam to w dupie

odpowiedz

6
0
~Kaz 2013-03-14 (21:44) 1 rok 10 miesięcy 13 dni 7 godzin i 29 minut temu

Wasze dywagacje Medialne, są takie jak pewniaki na wybór Papieża, ŻAL MI WAS...

odpowiedz

7
1
~Rosomak 2013-03-14 (21:39) 1 rok 10 miesięcy 13 dni 7 godzin i 34 minuty temu

Franciszka z Asyżu. A może Franciszka IV generała Jezuitów III księcia Gandii?! Może to Właśnie to On wyprowadzi Kościół Powszechny z wiele lat istniejącego odwrotu

odpowiedz

6
0
~Jozafat 2013-03-14 (21:31) 1 rok 10 miesięcy 13 dni 7 godzin i 42 minuty temu

Ufam, że pierwsi rozszyfrują ten symbol- imienia nowego papieża- nasi pasterze widzący swoje dobra, a nie biedę swoich owieczek w parafiach. Czy znowu udawać będą, że ich skromność nie dotyczy.

odpowiedz

7
1
~zatroskany 2013-03-14 (21:20) 1 rok 10 miesięcy 13 dni 7 godzin i 53 minuty temu

To na pewno na cześć skromnego, "dobrego pasterza od strzyżenia owieczek": youtube.com/watch?v=f-YXbH3PG2M

odpowiedz

6
1
~ada 2013-03-15 (06:57) 1 rok 10 miesięcy 12 dni 22 godziny i 16 minut temu

Bardzo mily czlowiek.....DOBRY WYBOR !!

odpowiedz

5
0
~ad rem 2013-03-14 (21:45) 1 rok 10 miesięcy 13 dni 7 godzin i 28 minut temu

w rzeczy samej: przywódca, który służy

odpowiedz