Strona główna serwisu
Niemcy: rusza kolejny proces SS-​mana z Auschwitz

Niemcy: rusza kolejny proces SS-​mana z Auschwitz

• W Niemczech rusza kolejny proces przeciwko byłemu SS-manowi z niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau
• Przed sądem w Neubrandenburg stanie 95-letni Hubert Z.
Brama obozu Auschwitz-Birkenau. Brama obozu Auschwitz-Birkenau. ()
Mężczyzna służył w Auschwitz od 15 sierpnia do 14 września 1944 roku jako sanitariusz. W tym czasie w obozie zgładzono co najmniej 3681 osób. Hubertowi Z. zarzucono pomocnictwo w tej zbrodni. Mężczyzna nie zaprzecza, że służył w Auschwitz, ale zapewnia, że nie wiedział o istnieniu komór gazowych.

W 1948 roku Hubert Z. został już skazany przez polski sąd na trzy lata wiezienia za przynależność do SS. Mężczyzna odbył karę. Po wyjściu z więzienia wrócił do Niemiec. Rozpoczęciu najnowszego procesu towarzyszyły kontrowersje.

Międzynarodowy Komitet Oświęcimski zarzucił sądowi w Neubrandenburg, że w arogancki sposób odmawiał dopuszczenia do procesu ocalonych z Auschwitz, którzy mieli występować jako oskarżyciele posiłkowi. Zgodę wydano dopiero po interwencji sądu wyższej instancji.


To kolejny proces przeciwko byłemu członkowi obozowego personelu Auschwitz. W lipcu ubiegłego roku na cztery lata więzienia skazano innego SS-mana, 94-letniego Oskara Groeninga.
IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (43)
Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
124
~Polak 2016-02-28 (10:14) 14 godzin i 9 minut temu

A kiedy procesy żydów którzy w mundurach SS mordowali Polaków i inne narody europy a dzisiaj żyją sobie w luksusach w USA czy Australii i plują na Polskę??

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
68
~Der Spiegel 2016-02-28 (11:53) 12 godzin i 30 minut temu

Posłuchajcie Niemcy, gdy był czas na osądzenie hitlerowskich zbrodniarzy, strażników SS przed 50,40,30 laty, to szukliście różnych forteli aby ich nie osądzić. Dziś, gdy na świecie żyje raptem kilku 95-letnich zbrodniarzy i "zero" świadków, strasznie chcecie pokazać jak wygląda "niemiecka sprawiedliwość". To pogarda dla sprawiedliwości, pogarda dla ofiar oobozów śmierci i hańba.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
69
~antySS 2016-02-28 (10:16) 14 godzin i 7 minut temu

Nie wiedział?! Pewnie myślał, że pełni służbę w sanatorium? Sanitariusz i pewnie nie wiedział co się dzieje z chorymi więźniami w lazaretach po selekcjach, pewnie jak było trzeba sam robił zastrzyki z fenolu, a do komór wsypywał środek myjący a nie cyklon B.

odpowiedz

zgłoś do moderacji