Strona główna serwisu
Nie wpuścili ich na pogrzeb Leppera

Nie wpuścili ich na pogrzeb Leppera

Na pogrzeb Andrzeja Leppera wybierali się dwaj wysoko postawieni przedstawiciele Białorusi. Nie dostali jednak wiz wjazdowych niezbędnych do przekroczenia polskiej granicy.
Wydział konsularny Ambasady Polski w Mińsku odmówił wydania wizy dla Mikołaja Czerhinca - szefa prorządowego Związku Pisarzy Białorusi oraz Michaiłowi Ordzie - deputowanemu z izby niższej białoruskiego parlamentu. Obaj od lat są zaliczani do głównych przedstawicieli białoruskich władz. Witold Jurasz - zastępca ambasadora Polski w Mińsku powiedział Polskiemu Radiu, że politykom tym odmówiono wydania wiz, gdyż są oni na liście osób, które mają zakaz wjazdu do Unii Europejskiej. - W związku z tym wydanie im wiz było niemożliwe ze względów prawnych. A technicznie - nawet gdyby taka wola była - też było to niemożliwe, gdyż wnioski wizowe były złożone dopiero wczoraj - powiedział polski dyplomata.

Mikołaj Czerhiniec wyraził żal, że nie mógł pożegnać się z - jak to określił - "starym, wiernym towarzyszem i znanym polskim politykiem".

Mikołaj Czerhiniec w przeszłości był senatorem i generałem milicji. Za aktywne wspieranie polityki prezydenta Aleksandra Łukaszenki już wcześniej, w latach 2006-2008 miał zakaz wjazdu do państw Unii Europejskiej. Natomiast Michaił Orda w młodości był szefem prorządowego Białoruskiego Republikańskiego Związku Młodzieży. Krytykuje wydawanie obywatelom Białorusi Karty Polaka.

IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (31)
Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
20
Eryk Sledzik fac... 2011-08-11 (16:00) 6 godzin i 8 minut temu

Uważam za świństwo- chęć oddania ostatniej posługi nie powinna trafiać na opór

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
8
~patriotka 2011-08-11 (16:31) 5 godzin i 37 minut temu

Jak zwał , ale to zwyczajne świństwo polskich urzędasów.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
7
~Ramol 2011-08-11 (16:31) 5 godzin i 37 minut temu

W Polsce rzadza jełopy bez kultury. Sa sytuacje kiedy pewnsprawy powinny byc ponad polityką. Ot, prostactwo. Wstyd mi jako Polakowi. Sikorski o tym z pewnoscia wiedzial. Nic dodac, nic ujac. Prostactwo

odpowiedz

zgłoś do moderacji