Strona główna serwisu
Napad na siedzibę Świadków Jehowy, są ranni

Napad na siedzibę Świadków Jehowy, są ranni

Pięć osób zostało rannych, a 10 trafiło do aresztu po napadzie przedstawicieli młodzieżówki pozaparlamentarnej partii WMRO na siedzibę organizacji Świadków Jehowy w Burgas - poinformowało bułgarskie radio publiczne.
W Burgas, gdzie do incydentu doszło w niedzielę wieczorem, Świadkowie Jehowy mają jeden z trzech dużych ośrodków w Bułgarii. Apele do akcji przeciw członkom tej grupy wyznaniowej rozpowszechniono w internecie.

Kilkudziesięcioosobowa grupa zaatakowała salę, w której świadkowie Jehowy mieli zebranie. Obrzucono ich petardami i kamieniami. Według policji jeden ranny trafił do szpitala, obrażenia pozostałych czterech nie są poważne.

Nacjonalistyczna partia WMRO sprzeciwia się obecności Świadków Jehowy w Bułgarii i nie uznaje oficjalnej rejestracji tej grupy wyznaniowej, dokonanej w 1998 roku. Protesty przeciw rejestracji i zebraniom Świadków Jehowy partia organizowała od lat zarówno w Burgas, jak w Sofii i Warnie, lecz nigdy dotychczas nie dochodziło do aktów przemocy.

Według mediów Świadkowie Jehowy mają około 2-3 tys. wyznawców w Bułgarii.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (68)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
13
eniaoleks 2011-04-19 (20:11) 21 godzin i 23 minut temu

nie znam katolika który zna wierzenia i dogmaty swojej religiI , a jeśli zna to nie potrafi udowodnić że są one zgodne z Biblią , że sa prawdziwe- i to się właśnie nazywa owczy pęd , setki milionów ludzi modli się do Boga którego nie zna , dzieci świadków Jehowy zagną dorosłego katolika na znajomości Biblii , taka jest prawda

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
12
~karka14 2011-05-15 (22:05) 19 godzin i 29 minut temu

znam wielu swiadkow jehowy w necie pisza o nich takie rzeczy ze w glowie sie nie miesci ale jest zupelnie odwrotnie sa stasznie dobroduszni .A to co tam sie wydarzylo to dowud na to ze jest to religia prawdzoiwa dlaczego np. nie zaatakowali buddystow tylko ich. to staszne co tam sie stalo a ci ktorzy ich nie znaja niech sie nie wypowiadaja na ich temat nie ocenia sie czlowieka po religi i wygladzie ludzie nie piszcie takich rzeczy o nich bo sa oni normalnymi ludzmi takimi jak wy tylko innej wiary wiec prosze nie oceniajcie ich tak

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
6
~zbig 2011-04-18 (21:35) 19 godzin i 59 minut temu

Oczekiwałem w tym miejscu na ocenę nie nauk Ś. J. ale o ocenę wydarzenia, o którym donosi prasa.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6