Strona główna serwisu
Merkel ostrzega przed zamknięciem granicy w Macedonii

Merkel ostrzega przed zamknięciem granicy w Macedonii

• Kanclerz Niemiec: to byłoby nieeuropejskie
• "Decyzja nie rozwiązałaby żadnego naszego problemu"
• Potwierdziła, że nie zmieni swojej polityki otwartych drzwi
Kanclerz Niemiec Angela Merkel Kanclerz Niemiec Angela Merkel ()
Kanclerz Niemiec Angela Merkel ostrzegła kraje forsujące projekt zamknięcia granicy między Macedonią a Grecją przed skutkami ich działań. - Decydująca dla kwestii uchodźców granica zewnętrzna obszaru Schengen znajduje się między Turcją a Grecją - powiedziała Merkel w wywiadzie dla wtorkowego wydania dziennika "Stuttgarter Zeitung".

- Budowanie tak po prostu płotu w Macedonii, która nie należy do UE, nie zastanawiając się nad tym, jakie skutki miałoby to dla Grecji, byłoby nie tylko zachowaniem nieeuropejskim, lecz także nie rozwiązałoby żadnego naszego problemu - powiedziała niemiecka kanclerz.

Merkel przyznała, że Grecja chroni obecnie swoją granicę, która jest zewnętrzną granicą Unii, w sposób niewystarczający. - Pomagamy Grecji po to, aby poprawić ten stan - wyjaśniła.


"Obrałam słuszną drogę"

- Europa musi się obecnie zdecydować, jaką rolę chce w przyszłości odgrywać w świecie: czy chce być kontynentem, który się izoluje i jest wewnętrznie skłócony, czy też chce być kontynentem, który broni swoich wartości i interesów, a także je wdraża - powiedziała Merkel.

Szefowa niemieckiego rządu potwierdziła, że nie zmieni swojej polityki otwartych drzwi dla legalnych imigrantów. Zapowiedziała, że będzie też zwalczać źródła migracji oraz będzie zabiegała o lepszą ochronę granicy zewnętrznej UE.


- Jestem do głębi przekonana, że droga, którą obrałam, jest słuszna dla Niemiec i dla Europy - podkreśliła kanclerz w wywiadzie dla "Stuttgarter Zeitung", dodając, że wierzy, iż uda się jej krok po kroku zrealizować przyjęte założenia.

Po spotkaniu w Pradze szczyt NATO

Rozpoczynający się w czwartek szczyt UE jest jej zdaniem "etapem pozwalającym na zastanowienie się, w którym miejscu jesteśmy".

W Pradze trwa spotkanie premierów Grupy Wyszehradzkiej. V4 ma wypracować wspólne stanowisko m.in. w sprawie migracji. W rozmowach mają również uczestniczyć przywódcy Bułgarii i Macedonii.

Bułgaria nie jest członkiem V4, lecz wraz z Macedonią została zaproszona do udziału w spotkaniu w Pradze, gdzie będzie omawiana inicjatywa Grupy Wyszehradzkiej dotycząca wsparcia krajów bałkańskich w uszczelnieniu granic z Grecją w celu wstrzymania napływu migrantów przez ten kraj na północ.


Omówienie wywiadu Merkel dla wtorkowego wydania "Stuttgarter Zeitung" ukazało się w poniedziałek wieczorem w serwisie agencji dpa.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (605)
Nie zgadzam się z opinią
41
Zgadzam się z opinią
2113
~tom 2016-02-15 (19:48) 16 godzin i 9 minut temu

to zwykła zakłamana szumowina sprowadzająca do Europy zarazę. Tylko kto ją upoważnił do wciskania nam tego syfu do Polski?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 15

Nie zgadzam się z opinią
20
Zgadzam się z opinią
1795
~pitagoras 2016-02-15 (19:49) 16 godzin i 8 minut temu

zaraz Pani Merkel co było jak Polska weszła do unii co Niemcy ogłosili odnośnie Polski i Polaków?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 9

Nie zgadzam się z opinią
24
Zgadzam się z opinią
1243
~grgtr 2016-02-15 (19:41) 16 godzin i 16 minut temu

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
877
~unionełropejski 2016-02-15 (19:45) 16 godzin i 12 minut temu

Pani Merkel, nieeuropejskie jest zapraszanie setek tysięcy niemożliwych do zweryfikowania ludzi, którzy w większości nawet nie są uchodźcami. Nieeuropejskie jest przy tym pogwałcenie praw europejskich, w myśl których o azyl można się ubiegać w pierwszym, bezpiecznym kraju. Skoro jedno i drugie jest nieeuropejskie, ty nieeuropejskie będzie również szantażowanie krajów ościennych, by przyjęły gości, których Niemcy przyjąć już nie chcą. Kropka.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
791
~pol 2016-02-15 (19:47) 16 godzin i 10 minut temu

Merkel ostrzega przed zamknięciem granicy w Macedonii- a robienie chlewu z europy jest ok?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
798
~gosc 2016-02-15 (19:49) 16 godzin i 8 minut temu

Niech sobie robi bajzel w Niemczech, a od nas wara !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
740
~gaga 2016-02-15 (19:48) 16 godzin i 9 minut temu

Merkel zachowuje się tak jakby była przywódcą UE

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
738
~sssssss 2016-02-15 (19:48) 16 godzin i 9 minut temu

Ciężko ale to ciężko chora baba

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
620
~jimi 2016-02-15 (19:48) 16 godzin i 9 minut temu

Ją to rozum już dawno opuścił. To że Niemcy dali jej mandat na rządzenie, nie znaczy że ma prawo decydować za inne kraje. A smutne gadki o tolerancji czy europejskości to niech zachowa dla prawdziwych niemieckich Turków.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
594
~Polka 2016-02-15 (19:49) 16 godzin i 8 minut temu

Brak już słów na poziom jej myślenia. Lepiej nie czytać i nie przejmować się, bo szkoda nerwów.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
545
~halt ! 2016-02-15 (19:49) 16 godzin i 8 minut temu

frau merkel - dosyć już nabroiłaś. czas ponieść odpowiedzialność.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
527
~tomi 2016-02-15 (19:47) 16 godzin i 10 minut temu

Otwarte granice, rozłożone nogi, chleb i sól oraz mieszkanie i 6000zł za przybycie do Europy. To jest europejskie. Ta Merkej najadła sie chyba szaleju !!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
509
~Asd 2016-02-15 (19:48) 16 godzin i 9 minut temu

PSYCHICZNIE CHORA STARA KOBIETA

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
432
~Jaa:* 2016-02-15 (19:48) 16 godzin i 9 minut temu

Lepiej robić rzeczy nieeuropejskie niż rzeczy niemądre Pani Merkel :D

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
416
~aawww 2016-02-15 (19:49) 16 godzin i 8 minut temu

Niech ta Aniela przestanie w końcu łykać te proszki, bo bredzi jak mocno potłuczona i zgwałcona przez losowego uchodźcę.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
400
HI HI HA HA 2016-02-15 (19:47) 16 godzin i 10 minut temu

kim niemcy sa by rzadzili europa.chcesz 1939 r nie uda wam sie to .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
377
~bajobongo 2016-02-15 (19:54) 16 godzin i 3 minuty temu

mozna byloby sie zgodzic z polityka pani merkel gdyby to byly jej prywatne drzwi. otwierajac drzwi niemiec zrobila przeciag, nad ktorym nie panuje i oczekuje, ze wszyscy pozostali czlonkowie ue beda udawac, ze wszystko jest ok.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
372
~Bardzo żle z nią. 2016-02-15 (19:46) 16 godzin i 11 minut temu

Żle z nią....:(((

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
365
~Bez żartów 2016-02-15 (19:47) 16 godzin i 10 minut temu

Wyraźna autokreacja Merkel na Kanclerza Europy .To jest realnie bardzo groźne .

odpowiedz