więcej

Marihuaną leczą raka i chorobę Parkinsona.

wp.pl |  dodane 2009-11-05 (14:54) 4 lata 8 miesięcy 18 dni 23 godziny i 28 minut temu
drukuj


Mówią, że pomogli chorym na raka i inwalidom. Ich sekret to… lecznicze właściwości konopi indyjskich. „Uniwersytet marihuany” w Hillsboro w USA działa od miesiąca i twierdzi, że już ma się czym chwalić - podaje telewizja KPTV.

The Oregon Medical Cannabis University został otwarty w październiku w przydrożnym magazynie w Hillsboro w stanie Oregon. Organizacja prowadzi zajęcia teoretyczne i organizuje zajęcia praktyczne instruujące, jak uprawiać marihuanę i wykorzystywać ją do leczenia różnego typy chorób i mniejszych dolegliwości.

- Pomogliśmy już osobom chorym na raka, Parkinsona i ludziom ze złamanymi kończynami. Mieliśmy tutaj też mężczyznę po operacji bioder. Przyjechał do nas na wózku, a teraz porusza się już o lasce – mówi Claudia Lavander, szefowa placówki.

Nietypowy uniwersytet utrzymuje się na razie głównie z prywatnych środków założycieli. Lavander ma nadzieję jednak, że opłaty członkowskie wkrótce pozwolą na to, by szkoła mogła zarabiać sama na siebie.

W stanie Oregon posiadanie niewielkiej ilości marihuany do celów leczniczych jest dozwolone.

(ak)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 41 93.18%
nie 3 6.82%

Przeczytaj też

Podają pacjentom jointy - wszystko zgodnie z regulaminem

dodane 2009-11-25 (13:55) 4 lata 7 miesięcy 29 dni i 27 minut temu

Miał w domu 1,6 kg marihuany "na własny użytek"

dodane 2009-11-03 (19:37) 4 lata 8 miesięcy 20 dni 18 godzin i 45 minut temu

Były poseł PO przed sądem: wypaliłem 7 skrętów

dodane 2009-10-29 (13:09) 4 lata 8 miesięcy 25 dni 1 godzinę i 13 minut temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: Marihuana.
  • WP.TV: Legalna marihuana w Seattle

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (98)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Legalizacja 2014-04-29 (14:35) 2 miesiące 24 dni 23 godziny i 47 minut temu

Konopia zawiera składniki, które zmniejszają ból oraz działają przeciwzapalnie, a badania potwierdzają, że konopia jest bardziej skuteczna niż aspiryna. W medycynie i religii była używana od tysiącleci, aż nagle została zakazana i uznana za narkotyk przez wszechwiedzących niewolników Babilonu.

odpowiedz

0
2
~bronek 2009-11-05 (16:28) 4 lata 8 miesięcy 18 dni 21 godzin i 54 minuty temu

nie dla szatańskiego ziela
to nie prawda to szatańskie ziele,powinno się wieszać za pasiadanie i palenie tego narkotyku,chcecie puszczać dymek palcie lepiej papierosy które nie zabijają tylu ludzi na świecie i są o wiele zdrowsze od szatańskiego ziela po którym umierasz po paru użyciach.

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

1
0
~nest 2011-12-05 (01:59) 2 lata 7 miesięcy 19 dni 12 godzin i 23 minuty temu

Maryśka ok.

odpowiedz

0
2
kogito 2009-11-08 (15:16) 4 lata 8 miesięcy 15 dni 23 godziny i 6 minut temu

OD KONICZKA DO RZEMYCZKA
Tak sie zaczyna legalizacja a potem całe społeczeństwo leczy takich uzależnionych.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

2
0
~ziomek 2010-09-15 (22:02) 3 lata 10 miesięcy 8 dni 16 godzin i 20 minut temu

papierosy gorzej trują
Każdy z nas wie że marihuana jest skuteczniejsza niż aspiryna i działa przeciw zapalnie ,a papierosy truja i jest to marnotrastwo pieniędzy

odpowiedz

5
0
~von babilon 2010-07-30 (11:41) 3 lata 11 miesięcy 24 dni 2 godziny i 41 minut temu

Jestem ZA
Wiadomo ziele leczy. Ja osobiscie to sie wyleczylem z depresji. Poza tym jakies skaleczenia/ rany szybciej sie goją. Czemu to panstwo ma decydowac za mnie czym mam sie truc?? alkohol i tyton jest o wiele bardziej szkodliwy od ziola, a mimo to jest legalny

odpowiedz

3
0
~marylegalizeit 2009-11-05 (17:48) 4 lata 8 miesięcy 18 dni 20 godzin i 34 minuty temu

Jestem za legalizacją pale od 5 lat z przerwami. Mam wykształcenie wyższe medyczne i nie uważam aby jakoś skrajnie mnie to rujnowało. Oczywiście są negatywne strony palenia ale bardziej wynikające z różnych substancji dodawanych do uprawy. Dlatego legalizacja jest potrzebna,wtedy nie tylko ludzie by się mniej truli (i tak w porównaniu z tytoniem czy % nie ma o czym rozmawiać) ale państwo by miało dobry przychód. Najgorsze u nas jest to zak lamanie pseudo katolików którzy zostali wychowani przez głupców że trawa jest fee i że to narkotyk.. Ja marysie porównałbym działaniem do herbatkiz melisą lub innych ziołowych leków.. Apropos to czemu morfina jest legalna?? Przecież to gorsze od heroiny.... cuż żyjemy gdzie żyjemy i musimy się kitrać za coś tak błachego... A wiem czemu bo po mery się rozum poszerza a nie kurczy jak po %

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

0
0
~doctor OH-AH 2009-11-16 (04:22) 4 lata 8 miesięcy 8 dni 10 godzin i 1 minutę temu

Parkinson's? Nie ma takiej choroby! to ACRODYNIA!
Parkinson's? Nie ma takiej choroby! Nie istnieje! To jest uraz na skutek systematycznego zatrucia rtęcia! Poprawna nazwa to: ACRODYNIA!

odpowiedz

0
0
semjase 2009-11-15 (10:00) 4 lata 8 miesięcy 9 dni 4 godziny i 22 minuty temu

do wszystkich
real jakbyś wiedział coś o maryśce ,o jej używaniu i w ogóle jej historii nie pisałbyś takich bzdetów porównując legalizację marii z legalizacją koki amfy hery i innego gówna... jak w ogóle można porównać trawę do innych narkotyków , przecież marycha to coś dużo lepszego dla organizmu niż tytoń (który nota bene uzależnia a gandzia właśnie nieeeee i to potwierdzone jest badaniami przez Światową Organizację Zdrowia) . 38 procent społeczeństwa używa jej regularnie i co ... i nic rząd i cała reszta tej bandy złodziei nic z tego sobie nie robią ..a marycha to byłby dla Państwa dobry interes ..to tylko jeden z aspektów przemawiających za legalizacją trawki .... jesteśmy jeszcze gdzieś w XVI wieku mentalnie ... kościół spaliłby coofeeshopy ...a co z tabaką która nie dość że jest niezdrowa to jeszcze niezle oduża , co z dopalaczami czyli chemią która truje kwiat społeczeństwa ...to chore jest

odpowiedz

1
0
~Janik 2009-11-13 (21:28) 4 lata 8 miesięcy 10 dni 16 godzin i 54 minuty temu

Zawsze mowilem ze leczy!!!
Wiem po sobie. Pale maryske okolo 10 lat.. czuje sie wspaniale... . lepiej mi sie zasypia. Poprawia mi sie skupiac, odprezac i przede wszystkim ograniczylem dzieki niej alkochol, a zwykly tyton juz mnie nie ciagnie. Co tez jest wazne maryska o wiele mnie mniej kosztuje niz papierosy. Wydaje teraz moze $50 miesiecznie, kiedy papierosy kosztowalyby mnie az $300-400. Papierosow spalalem poltora paczki dziennie, a fajeczke z maryska pykam przed snem. To nie nalog wiec nie pale systematycznie tylko jak mam ochote. Polecam...

odpowiedz

0
0
Real 2009-11-05 (15:31) 4 lata 8 miesięcy 18 dni 22 godziny i 51 minut temu

A co na to Tusk i NFZ?
Chyba już kombinują, jak przemycić zioło na listę leków refundowanych przez NFZ.

odpowiedz

pokaż 14 ukrytych odpowiedzi

1
0
~szefo 2009-11-06 (20:35) 4 lata 8 miesięcy 17 dni 17 godzin i 47 minut temu

thc
Powiem prosto z mostu! Marihuana jest i będzie najlepszą używką tego świata. Tępaki tylko mówią że paląc marychę przeskoczysz na twardsze narkotyki!!Kur... jak jesteś tępy to Ci nic nie pomoże(no może poza marychą, ale to zależy jaki kto jest). Skutki uboczne.. palę dzień w dzień, czasami rano, w południe i na wieczór, po takiej serii ciężko się czasami ogarnąć i nie palić, ale jeśli tylko chcesz to nic prostszego! Tylko kto sobie odmówi czegoś tak nieszkodliwego a tak pozytywnego!! Moim zdaniem to marihuana może leczyć wszytko! Kiedyś oglądałem tępy film "ziele śmiechu i łez". Mówiąc o marihuanie pokazywali ćpunów którzy sobie dają w żyłę!!!!!!!! co to za propaganda!! gdzie tu prawda! Czasami odległość od prawdy można liczyć w milach!! Zauważam małe skutki uboczne przy tak częstym paleniu. Czas dla mnie nie istnieje, to co było 1-7dni temu wydaje się jakby wydarzyło się miesiąc temu. I trochę mniejsza koncentracja. Wystarczy 1-2dni przerwy żeby zaczęło się polepszać(mówię oczywiście o tak częstym zażywaniu!!). Swego czasu muszę powiedzieć że nie byłem nigdy tak szczęśliwym człowiekiem!! Ci co choćby kilka razy zapalili wiedzą o co mi chodzi. Z paleniem wiąże się cała ideologia i magia w niej zawarta. A najbardziej mnie rozśmieszają ludzie którzy nie mają o tym pojęcia i cokolwiek się wypowiadają. Zapal i już nigdy nic na jej temat negatywnego nie powiesz, a jeśli powiesz to oznacza to że jesteś człowiekiem który myśli negatywnie!!A takich się nie lubi ludzi! I pamiętaj że żeby się uzależnić naprawdę trzeba duuuużo palić(o ile w ogóle uzależnieni psychiczne można nazwać uzależnieniem bo to wiązało by się z tym że na świecie wszyscy ludzie byli by od czegoś uzależnieni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! słodycze, sex, muzyka, telewizor, gry, taniec itd. wszystko to jest uzależnieniem psychicznym. Spróbuj bez tych rzeczy przeżyć miesiąc, dwa. Można, jeśli lubisz się męczyć, ale po co!!??)Powinno się alkohol i tytoń zdelegalizować a tylko marihuana powinna być dozwolona! Pozdrawiam!!!

odpowiedz

0
0
~Lucka~ 2009-11-05 (16:08) 4 lata 8 miesięcy 18 dni 22 godziny i 14 minut temu

W polsce tylko do więzienia by ciemnota wsadziła!
Przydałoby się wiecej takich uniwersytetów na świecie, myślę ze ta substancje zawarte w konopiach mogą pomoc wielu ludzia!

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

0
0
~Filip3K 2009-11-05 (16:18) 4 lata 8 miesięcy 18 dni 22 godziny i 4 minuty temu

!!!
WITAM. CHCIAŁEM TYLKO POWIEDZIEĆ, ŻE TO JEST BARDZO DZIWNE. NA PAPIEROSY W POLSCE GINIE ROCZNIE MNÓSTWO LUDZI[rak itp], od ALKOHOLU TEŻ, OD MARIHUANY NAWET 1 OSOBA NIE ZGINĘŁA-BARDZO DZIWNE A JESZCZE DODATKOWO MARIHUANA JEST UŻYWANA JAKO LEKARSTWO. WIĘC O CO BIEGA !!!! SADZIĆ PALIĆ ZALEGALIZOWAĆ !!!

odpowiedz

pokaż 14 ukrytych odpowiedzi

1
0
~Filip3K 2009-11-05 (18:48) 4 lata 8 miesięcy 18 dni 19 godzin i 34 minuty temu

!!!
I tak dalej uważam, że marihuana nie ma tylu substancji, składników chorobotwórczych jak PAPIEROSY CZY ALKOHOL- Każdy się z tym zgodzi!!!...Każdy ma głowę, aby przemyśleć ile powinno się palić.

odpowiedz

0
0
kogito 2009-11-05 (18:20) 4 lata 8 miesięcy 18 dni 20 godzin i 2 minuty temu

FAKTYCZNIE CIEKAWOSTKA
Tak taka wiadomość to tylko jako ciekawostka. Chwalic się po miesiącu to bzdura.

odpowiedz

1
0
~zielony 2009-11-05 (17:53) 4 lata 8 miesięcy 18 dni 20 godzin i 29 minut temu

Ogromne straty przemysłu tytoniowego i alkoholowego
po legalizacji oni o tym wiedzą i dlatego nie będzie wolnych konopi.

odpowiedz

0
0
~ja 2009-11-05 (16:25) 4 lata 8 miesięcy 18 dni 21 godzin i 57 minut temu

już dawno temu leczono trawka raka
a potem zbadano co to za ziółko i okazało sie że poza leczniczym działaniem ma też niepożądane. i bynajmniej nie były to jakieś super właściwości za które cenią ją ćpunki blokowe. Ciekawe - ludzkość szuka od dawna leku na raka, ma go w postaci trawki i jednak zakazuje uzywania ze względu na szkodliwość w innym zakresie. Ćpunkom sie to nie pomieśi w ich małych główkach jak taka pożyteczna roślinka moze być nielegalna nadal....

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~ZIUcio 2009-11-05 (17:13) 4 lata 8 miesięcy 18 dni 21 godzin i 9 minut temu

Już myślałem, że
w Polsce jest najwięcej prawników i katolików, a tu się okazuje, że mamy chmarę botaników i farmakologów.

odpowiedz

0
0
~Moro 2009-11-05 (17:11) 4 lata 8 miesięcy 18 dni 21 godzin i 11 minut temu

Czas
na dymek. :-)

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Utracono kontakt z samolotem lecącym z Burkina Faso
dodane 2014-07-24 (11:34) 2 godziny i 48 minut temu

Wyrok Trybunału Praw Człowieka ws. więzień CIA w Polsce
dodane 2014-07-24 (12:52) 1 godzinę i 30 minut temu

Polski MSZ zabrał głos ws. decyzji Trybunału
dodane 2014-07-24 (13:10) 1 godzinę i 12 minut temu

Prokuratura: przeszukanie u ks. Mokrzyckiego dokonane w sposób prawidłowy
dodane 2014-07-24 (12:55) 1 godzinę i 27 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy w kontekście ostatnich wydarzeń na Ukrainie czujesz się bezpiecznie w Polsce?

liczba oddanych głosów: 6053