Strona główna serwisu
Korea Północna rozpoczęła ćwiczenia artyleryjskie przy granicy z Koreą Południową

Korea Północna rozpoczęła ćwiczenia artyleryjskie przy granicy z Koreą Południową

• Korea Płn. rozpoczęła ćwiczenia artylerii
• Manewry odbywają się w pobliżu granicy morskiej z Koreą Pd.
• Władze zwróciły się do mieszkańców wyspy Baengnyeong na Morzu Żółtym o zachowanie szczególnej ostrożności
Północnokoreańscy wojskowi podczas oglądania defilady wojskowej w Pjongjangu Północnokoreańscy wojskowi podczas oglądania defilady wojskowej w Pjongjangu ()
Zgodnie z zaleceniem mieszkańcy wyspy powinni być gotowi, aby w każdej chwili udać się do schronów. Kutry rybackie zostały wezwane do zawinięcia do najbliższych portów.

Agencje zwracają uwagę na fakt, że Pjongjang zdecydował się na ćwiczenia wojskowe nie zważając ani na poważne napięcia w jej stosunkach z najbliższymi sąsiadami, ani na potępienie społeczności międzynarodowej - w tym USA, które nałożyły nowe sankcje na Koreę Płn. - po wystrzeleniu 7 lutego rakiety balistycznej dalekiego zasięgu.

Z kolei na początku stycznia władze Korei Północnej przeprowadziły najprawdopodobniej próbny wybuch bomby wodorowej, potężniejszej od trzech testowanych wcześniej ładunków, choć rezolucje ONZ zabraniają Pjongjangowi tego typu działalności (podobnie jak prób balistycznych) pod groźbą sankcji. Eksperci wątpią w skuteczność tej próby.


W 2010 roku siły zbrojne Korei Północnej przeprowadziły ostrzał artyleryjski wyspy Yeonpyeong, w wyniku którego zginęło czterech południowokoreańskich cywilów - przypomina agencja AFP.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (21)
Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
62
~Wacław Malinowski 2016-02-20 (08:59) 15 godzin i 55 minut temu

Wysłać im za karę emigrantów,

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
36
~Boss 2016-02-20 (08:28) 16 godzin i 26 minut temu

Dupki z WP jak zwykle nie publikują opinii.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
26
~oki 2016-02-20 (08:06) 16 godzin i 48 minut temu

Korea płn jeszcze próbuje pokazać że jest silna, ale to pewnie jej ostatnie podrygi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji