Strona główna serwisu
Korea Płd. ogranicza dostęp do strefy przemysłowej Kaesong

Korea Płd. ogranicza dostęp do strefy przemysłowej Kaesong

• Władze Korei Południowej, że od wtorku ograniczą dostęp do Kaesong
• To wspólna z Koreą Północną strefa przemysłowa
Władze Korei Południowej oznajmiły w poniedziałek, że postanowiły ograniczyć od wtorku 12 bm. dostęp swoich pracowników do wspólnej z Koreą Północną strefy przemysłowej Kaesong.

Liczba pracowników z Korei Południowej zostanie ograniczona do "minimalnie koniecznego poziomu" - oświadczył rzecznik południowokoreańskiego ministerstwa ds. zjednoczenia narodowego.

Rzecznik dodał, że rząd w Seulu zdecydował się na takie posunięcie w reakcji na dokonanie przez Koreę Północną w ub. tygodniu próby z bronią nuklearną.


Korea Południowa wznowiła po tym wybuchu nadawanie propagandowych audycji wymierzonych przeciwko komunistycznym władzom w Pjongjangu przez głośniki zainstalowane wzdłuż oddzielającej oba państwa strefy zdemilitaryzowanej.

W położonej na terytorium Korei Północnej, tuż przy strefie zdemilitaryzowanej, strefie przemysłowej Kaesong pracują Koreańczycy z obu państw koreańskich. Strefa przynosi władzom w Pjongjangu znaczne dochody.

Zobacz także: Korea Północna szykuje kolejną próbę jądrową?


PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.