Strona główna serwisu
Izraelskie wojsko zastrzeliło dwóch palestyńskich nożowników

Izraelskie wojsko zastrzeliło dwóch palestyńskich nożowników

• Żołnierze zastrzelili dwóch palestyńskich nożowników
• Nożownicy próbowali zaatakować wojskowego
• Od połowy września zginęło 21 Izraelczyków i 137 Palestyńczyków
Izraelska armia Izraelska armia ()
Izraelscy żołnierze zastrzelili w sobotę dwóch palestyńskich nożowników, którzy wcześniej próbowali zaatakować jednego z wojskowych w pobliżu punktu kontrolnego na Zachodnim Brzegu Jordanu - poinformowała armia państwa żydowskiego.

Fala izraelsko-palestyńskiej przemocy nie słabnie od ponad trzech miesięcy. Od połowy września w atakach śmierć poniosło 21 Izraelczyków. W tym samym okresie zginęło co najmniej 137 Palestyńczyków, spośród których dwie trzecie - według izraelskich władz - zaatakowało lub próbowało zaatakować Izraelczyków.

Ataki Palestyńczyków na Izraelczyków najczęściej dokonywane są z użyciem ostrych narzędzi. Władze Izraela twierdzą, że palestyńscy przywódcy namawiają młodych ludzi do atakowania Izraelczyków z powodu sporu o dostęp muzułmanów i żydów do obiektów sakralnych na Wzgórzu Świątynnym w starej części Jerozolimy. Palestyńczycy uważają, że fala przemocy to wynik braku nadziei na stworzenie państwa palestyńskiego po latach nieudanych rozmów pokojowych.

PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (120)
Nie zgadzam się z opinią
55
Zgadzam się z opinią
270
~de 2016-01-09 (09:49) 21 godzin i 2 minuty temu

no i to mi sie podoba, wyciagasz arabie noz to licz sie z tym ze zginiesz!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
37
Zgadzam się z opinią
244
~chloropikryna 2016-01-09 (09:55) 20 godzin i 56 minut temu

Prawidłowa reakcja żołnierzy. Proszę zauważyć że terroryści arabscy jakoś nie porywają Izraelczyków celem dekapitacji. Jakoś się arbom nie śpieszy do najazdu na Izrael w ramach dżichadu. Nie muszę chyba nikomu tłumaczyć dlaczego tak jest. Jedno jest pewne zdecydowana polityka i konsekwencja to podstawa sukcesu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 13

Nie zgadzam się z opinią
30
Zgadzam się z opinią
179
~emi 2016-01-09 (10:38) 20 godzin i 13 minut temu

Uczmy się Europejczycy bo teraz mamy od kogo jak przeciwstawić się nawale islamskiej

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8