Strona główna serwisu
Groźny wypadek w elektrowni. Są ofiary

Groźny wypadek w elektrowni. Są ofiary

• Wybuch w nieczynnej elektrowni
• Wypadek miał miejsce w Didcot w środkowej Anglii
• Co najmniej jedna osoba nie żyje

Co najmniej jedna osoba nie żyje, a trzy osoby uważa się za zaginione to skutek zawalenia się we wtorek budynku na terenie nieczynnej elektrowni w Didcot w środkowej Anglii. Pięć osób przewieziono do szpitala.

Wypadek miał miejsce w elektrowni Didcot A. Tę opalaną węglem oraz olejem siłownię zamknięto w 2013 roku. Od tego czasu trwa jej rozbiórka. W sąsiedztwie od roku 1997 pracuje opalana gazem ziemnym elektrownia Didcot B. Właścicielem całego kompleksu jest koncern energetyczny RWE npower.

Towarzyszący wypadkowi huk sprawił, że w pierwszych relacjach mowa była o wybuchu. Jednak według służb ratowniczych chodzi tutaj o katastrofę budowlaną.


Okoliczni mieszkańcy twierdzą, że wyglądało to jak kontrolowana eksplozja - taka jak wcześniejsze, kiedy w Didcot wyburzono cztery wielkie wieże chłodnicze. Zaskoczeni ludzie wylegli z domów, gdyż dotąd zawsze uprzedzano ich o planowanych wybuchach. Okolice pokryła gruba warstwa kurzu, nad którą krążyły helikoptery pogotowia, policji i telewizji.

Ani władze, ani właściciel elektrowni nie potwierdzają, że doszło do eksplozji. Przyczyny zawalenia się wielokondygnacyjnego budynku o żelbetonowym szkielecie badają teraz strażacy.
Wypadek nie zatrzymał sąsiadującej z Didcot A elektrowni gazowej Didcot B. Również i w niej w zeszłym roku doszło do groźnego pożaru.
Didcot leży w hrabstwie Oxfordshire, około 110 kilometrów na północny zachód od Londynu.
PAP, Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione. IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (10)
Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
35
~Redakcjo portalu WP 2016-02-24 (02:27) 1 godzinę i 39 minut temu

Jeszcze zróbcie newsa, że w Zadupiu Dolnym złamał się paznokieć babci klozetowej.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
31
~Krzychu 2016-02-24 (01:30) 2 godziny i 36 minut temu

Rodacy nie martwcie się! Żaden nachodźca nie ucierpiał! Kozosmrody nie pracują.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
15
~Rodacy 2016-02-24 (04:42) 23 godzin i 24 minut temu

Rodacy złom szanują.

odpowiedz

zgłoś do moderacji