więcej

Dziecko Williama i Kate ma już imię.

BBC News, IAR, PAP, WP.PL |  aktualizacja 2013-07-24 (20:43) 1 rok 4 miesiące 27 dni 9 godzin i 15 minut temu
drukuj

Księżna Kate i książę William zdecydowali, że ich pierworodny syn, trzeci w linii sukcesji do brytyjskiego tronu, będzie nosił imiona George Alexander Louis - poinformował w środę Pałac Kensington.


Najmłodszy członek rodziny królewskiej - zdjęcia

Oficjalny tytuł pierwszego potomka książęcej pary będzie brzmiał książę Cambridge George.

Wielka Brytania miała dotychczas sześciu monarchów o tym imieniu (ostatni to Jerzy VI, ojciec Elżbiety II), na Alexandra nalegała Kate, a Louis to czwarte imię Williama - zauważa BBC. Agencja dpa dodaje, że Louis może być hołdem wobec admirała lorda Louisa Mountbattena - wuja królewskiego małżonka księcia Filipa, który zginął w 1979 roku w dokonanym przez IRA zamachu bombowym.

Media podają, że imiona dla małego księcia najprawdopodobniej przedstawiono wcześniej Elżbiecie II podczas jej wizyty w Pałacu Kensington, londyńskiej rezydencji Kate i Williama. Monarchini po raz pierwszy zobaczyła wówczas swojego prawnuka. Nie towarzyszył jej książę Filip, który przeszedł niedawno operację jamy brzusznej.

U bukmacherów najczęściej obstawiano imiona: George, James i Alexander.

Po wizycie królowej młodzi rodzice wraz z synem udali się do domu rodziców Kate, państwa Middletonów, w Bucklebury, w hrabstwie Berkshire, gdzie - jak podano - będą wypoczywać po trudach ostatnich dni.

BBC zauważa, że z ogłoszeniem imion najmłodszego członka rodziny królewskiej nie zwlekano długo. Dla porównania imię księcia Williama ogłoszono dopiero tydzień po jego narodzinach w 1982 roku, a imię księcia Karola, ojca Williama, świat poznał dopiero 42 dni po jego narodzinach w 1948 roku.

Wiele brytyjskich świeżo upieczonych matek postanowiło czekać z nazwaniem swego niemowlęcia do czasu, gdy zostanie ogłoszone imię małego księcia lub księżniczki. Mówią, że marzą o tym, by ich dziecko nosiło takie samo imię. Zgodnie z prawem Wielkiej Brytanii, imię dziecka należy zgłosić do urzędu najpóźniej sześć tygodni po jego urodzeniu.

31-letnia księżna Cambridge urodziła syna w poniedziałek o godz. 16.24 lokalnego czasu (godz. 17.24 polskiego czasu); noworodek ważył ok. 3,8 kg. Książę William był obecny podczas porodu. Chłopiec, który już ma tytuł księcia Cambridge, będzie trzeci w linii sukcesji do brytyjskiego tronu, po swoim dziadku, księciu Karolu, i ojcu.


(ib, bart)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 118 35.65%
nie 213 64.35%

Przeczytaj też

Księżna Kate dziękuje za prezent z Polski

dodane 2013-08-20 (10:20) 1 rok 4 miesiące 1 dzień 19 godzin i 38 minut temu

Królowa po raz pierwszy odwiedziła swojego nowego prawnuka

dodane 2013-07-24 (15:45) 1 rok 4 miesiące 27 dni 14 godzin i 13 minut temu

materiał foto

Dziadkowie odwiedzili następcę tronu Wielkiej Brytanii

dodane 2013-07-23 (19:34) 1 rok 4 miesiące 28 dni 10 godzin i 24 minuty temu

Royal Baby miało ponad 25 tys. tweetów na minutę

dodane 2013-07-23 (13:00) 1 rok 4 miesiące 28 dni 16 godzin i 58 minut temu

materiał foto

Księżna Kate w szpitalu - Londyn w amoku

dodane 2013-07-22 (13:34) 1 rok 4 miesiące 29 dni 16 godzin i 24 minuty temu

Dziecko księcia Williama i księżnej Kate ma już hasło w Wikipedii

dodane 2013-07-22 (11:55) 1 rok 4 miesiące 29 dni 18 godzin i 3 minuty temu

materiał wideo

Ekspert protokołu: "Royal baby" już popełniło gafę - spóźniło się

dodane 2013-07-22 (10:59) 1 rok 4 miesiące 29 dni 18 godzin i 59 minut temu
materiał foto

Pieniądze brytyjskiej rodziny królewskiej

dodane 2013-07-17 (09:42) 1 rok 5 miesięcy 4 dni 20 godzin i 16 minut temu

materiał foto

Prezenty dla królewskiego potomka

dodane 2013-07-15 (13:55) 1 rok 5 miesięcy 6 dni 16 godzin i 3 minuty temu

W innych serwisach


Opinie (749)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

231
16
~gfyfytg 2013-07-24 (19:37) 1 rok 4 miesiące 27 dni 10 godzin i 21 minut temu

lepiej jakby Marian miał

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

220
20
~yaroyankol 2013-07-24 (19:37) 1 rok 4 miesiące 27 dni 10 godzin i 21 minut temu

Ja codziennie siedzę na tronie i jakos o mnie tak tyle nie piszą..

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

160
26
~kolo 2013-07-24 (19:36) 1 rok 4 miesiące 27 dni 10 godzin i 22 minuty temu

Przestańcie!!!! Co nas to obchodzi???? Co to za żałosny medialny cyrk z tą Anglią???!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

116
14
~anonim 2013-07-24 (19:35) 1 rok 4 miesiące 27 dni 10 godzin i 23 minuty temu

Jeszcze nas poinformujcie czy pierwsza kupka była zdrowa.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

97
3
~sda 2013-07-24 (21:03) 1 rok 4 miesiące 27 dni 8 godzin i 55 minut temu

Jakie jutro są promocje w biedronce ??

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

101
16
~Jacek 2013-07-24 (19:36) 1 rok 4 miesiące 27 dni 10 godzin i 22 minuty temu

A mogli mu nadać na imię "Tradycja" :)

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

84
10
~kazek 2013-07-24 (22:58) 1 rok 4 miesiące 27 dni 7 godzin i 1 minutę temu

A kogo to obchodzi?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

92
21
~kama 2013-07-24 (19:35) 1 rok 4 miesiące 27 dni 10 godzin i 23 minuty temu

Po naszemu Jerzy Aleksander Ludwik. Tradycyjnie i ładnie.

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

74
10
~dariusz.cwynar 2013-07-24 (19:37) 1 rok 4 miesiące 27 dni 10 godzin i 21 minut temu

spoko!!!!! tylko oni nie zadecydowali tylko babcia jak juz!!!! ELZUNIA!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

87
23
~Maniek 2013-07-24 (19:36) 1 rok 4 miesiące 27 dni 10 godzin i 22 minuty temu

Rzygam tęczą.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

74
20
~kolo 2013-07-24 (20:23) 1 rok 4 miesiące 27 dni 9 godzin i 35 minut temu

A kogo to wogóle obchodzi????

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

65
15
~kicha 2013-07-24 (22:16) 1 rok 4 miesiące 27 dni 7 godzin i 42 minuty temu

A co mnie to k*rwa obchodzi?? Pracy nie ma a rachunki trzeba placic! Mam sie cieszyc z jakiegos bachora w obcym kraju???

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

46
7
~sts 2013-07-24 (22:52) 1 rok 4 miesiące 27 dni 7 godzin i 6 minut temu

Powiedzmy wprost, jakby urodził się naszej parze prezydenckiej syn to zagranicą by tylko o tym wspomnieli, a u nas media robią z narodzin księcia z Wielkiej Brytani szopke na miare święta narodowego. Wszedzie w prasie,wiadomościach w radiu, internecie najważniejsza informacja ostatniego tygodnia to narodziny jakiegoś księcia, aż się rzygać się chce słuchając ciągle o tym. Tak jakby to wydarzenie wniosło coś do rzeczywistości przeciętnego Polaka. Mam w d..ie to że książe ma tak czy siak na imie, tak samo jak oni nas mają w d..ie

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

43
4
~ww 2013-07-24 (21:39) 1 rok 4 miesiące 27 dni 8 godzin i 19 minut temu

A co nas Polaków to obchodzi. Paraolimpiady nie transmitowali , gdzie zdobylismy mnóstwo medali a takie głupoty transmitują. Kto im za to zapłacił?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

46
8
~lol 2013-07-24 (21:31) 1 rok 4 miesiące 27 dni 8 godzin i 27 minut temu

Media mają czym przykryć ten tuskowy bajzel ! Będą eksploatować temat tak jak z Katarzyną W. i księdzem Lemańskim !

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

57
20
~boris becker 2013-07-24 (20:20) 1 rok 4 miesiące 27 dni 9 godzin i 38 minut temu

A co mnie to obchodzi ...? Jakaś gejowska kraina z dziwnymi mieszkańcami co są najgłupsi w całej Europie.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

52
19
~George to Jerzy !!! Piszcie po polsku 2013-07-24 (22:36) 1 rok 4 miesiące 27 dni 7 godzin i 22 minuty temu

A królowa to Elisabeth czy Elżbieta ? A książę Walii to Charles czy Karol ? Nieuctwo na wp.pl jest porażające. Zapamiętajcie sobie imiona tłumaczymy na polskie, zwłaszcza imiona monarchów. Wszystkie powinny być tłumaczone, przypomina o tym od lat Janusz Korwin-Mikke. Jednak nikomu nie przychodziło na razie, z wyjątkiem tffórców wp.pl i im podobnych, żeby nie tłumaczyć imion monarchów. George to Jerzy !!!

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

51
19
~ksia 2013-07-24 (19:36) 1 rok 4 miesiące 27 dni 10 godzin i 22 minuty temu

Bardzo ładnie, tak zwyczajnie :) Gratulacje dla rodziców.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

36
5
~pyton 2013-07-24 (20:32) 1 rok 4 miesiące 27 dni 9 godzin i 26 minut temu

CZY BYŁO POSIEDZENIE SEJMU, NA KTÓRYM OMAWIANO TRAGICZNĄ SYTUACJE GOSPODARCZĄ POLSKI, CZY TYLKO MI SIĘ TAK WYDAJE? A MOŻE TO CAŁKIEM NIEWAŻNY BZDET?

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

31
2
~VIVA SWEET GEORG!!!! 2013-07-25 (12:02) 1 rok 4 miesiące 26 dni 17 godzin i 56 minut temu

Za granica po kazdych narodzinach sklada sie zyczenia maluchowi a znajomi i rodzina przynosza prezenty (ubranka , przydatne gadzety) . Jest szacunek do dzieci. NIE ROZUMIEM TEJ ZAWISCI U POLAKOW. Jestem zaskoczona taka reakcja z waszej strony. Ja na emigracji zmienilam mentalnosc i takie slowa na forum tutaj mnie przerazaja. Co ma wspolnego to malenstwo z wasza sytuacja polityczna?? Bo nie rozumiem. Czy musicie myslec bez przerwy o biedzie i Tusku?! Po co na niego glosujecie? dalej ma wysokie poparcie. Oderwijcie sie choc raz od rzeczywistosci, wszedzie trzeba pracowac na chleb i wszedzie roznie bywa , nie tylko w Polsce. W kazdym razie NIE WYPADA OBRAZAC TO MALE NIEWINNE DZIECKO!. Osmieszacie sie tym a i tak nic wam w niczym nie pomoze. Jak was nie interesuje ten news to wcale nie musicie tu klikac, ale uszanujcie czyjes szczescie a nie jadem zucacie, brrrr. Co za narod!

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Na Ukrainie trwają rozmowy Petra Poroszenki z Aleksandrem Łukaszenką
dodane 2014-12-21 (16:15) 13 godzin i 43 minuty temu

Ewa Kopacz do weteranów: służycie Polsce i światu
dodane 2014-12-21 (15:00) 14 godzin i 58 minut temu

Ostatnie przygotowania do startu rakiety nośnej Angara-A5 w Rosji
dodane 2014-12-21 (16:25) 13 godzin i 33 minuty temu

Donald Tusk otworzył dom dziecka w Odporyszowie koło Tarnowa
dodane 2014-12-21 (15:35) 14 godzin i 23 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 31447