więcej

Do kanonizacji Jana Pawła II wybrano cud z Kostaryki?.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2013-06-19 (23:25) 1 rok 4 miesiące 5 dni 8 godzin i 50 minut temu
drukuj


Jan Paweł II opinie
Przypadek niewytłumaczalnego z medycznego punktu widzenia wyzdrowienia kobiety z Kostaryki wybrano do kanonizacji Jana Pawła II - podały włoskie media. Doniesień tych oficjalnie nikt nie potwierdza, ale od razy wywołały one duże poruszenie.

Według nieoficjalnych informacji kobieta doznała ciężkiego uszkodzenia mózgu, które ustąpiło.

Z informacji podanych na stronach internetowych gazet i przez włoską agencję Ansa wynika, że kobieta modliła się do polskiego papieża. Co więcej, podały media powołując się na nieoficjalne wiadomości z Watykanu, w tym przypadku z Kostaryki, którą Jan Paweł II odwiedził 30 lat temu, mowa jest wręcz o podwójnym cudzie, bo rodzina chorej odzyskała wiarę.

Przypadek ten określono w pierwszych komentarzach jako "historię wiary i nadziei".

Ansa pisze o zaskoczeniu, z jakim przyjęto doniesienia o cudzie wyzdrowienia, który miał mieć miejsce w Kostaryce. Agencja cytuje wypowiedź przedstawiciela tamtejszego Kościoła, że ujawnienie tej informacji było błędem i może spowodować "problemy w Watykanie", gdzie szczegóły procesu kanonizacyjnego objęte są całkowitą dyskrecją.

Osoby zaangażowane w proces kanonizacji obowiązuje zakaz wypowiadania się.

(miko)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 101 66.01%
nie 52 33.99%

Przeczytaj też

Ks. Sławomir Oder dla WP.PL o tajemnicach kanonizacji Jana Pawła II

aktualizacja 2014-04-26 (08:20) 5 miesięcy 28 dni 23 godziny i 55 minut temu

Media: kanonizacja Jana Pawła II być może 24 listopada

dodane 2013-06-19 (15:05) 1 rok 4 miesiące 5 dni 17 godzin i 10 minut temu

Do uznania cudu Jana Pawła II brakuje tylko zgody kardynałów i papieża

dodane 2013-06-14 (23:15) 1 rok 4 miesiące 10 dni 9 godzin i 1 minutę temu

W innych serwisach


Opinie (472)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
2
~k.ph 2013-09-30 (15:04) 1 rok 24 dni 17 godzin i 11 minut temu

bardziej by mnie podkręcilo kazde zmniejszenie polskiego dlugu choć o 1 $. zyjemy w polskim świecie iluzji i złudzeń fundowanych nam przez śmiesznych starszych panów (do końca nie wiadomo kto 'pani' kto 'pan') w sukieneczkach, obwieszonych złotem, zyjących w pałacach i zaklinających mantry o wyższoścui życia w biedzie ...

odpowiedz

0
1
misia 7 2013-08-01 (14:56) 1 rok 2 miesiące 23 dni 17 godzin i 19 minut temu

A dlaczego zawsze bierze się po uwagę cud uzdrawiania?A może to przez pomyłkę "załatwił' jakiś inny święty/uzdrowiona została też jakaś zakonnica ,a zakony też mają swoich patronów/.A z drugiej strony jak często zmieniały się kanony "świętośći"i dzisiaj nikt ze "starych "swiętych średniowiecznych nie zostałby świętym /bo np.ufundował kościół/.

odpowiedz

1
7
~Adus 2013-06-20 (19:39) 1 rok 4 miesiące 4 dni 12 godzin i 36 minut temu

zal mi was AREK i BUBA i wiele innych. jestescie po prostu astetami, i nie nalezy dyskutowac na temat pogladow religijnych. Chrzescijanstwo jest jedna z najwazniejszych dogmatow wiary. ze tego nie rozumiecie, i wykresciliscie sie z chrzescijanstwa to nie nalezy negowac tego w co wierzymy. Nie jestem jakas KATECHETKA czy zakonnica , tylko normalna dziewczyna. nie wglebiam sie w biblie ale nie narzucjacie nam ze WIARA jest czymś złym. Ze czlowiek modli sie za stawiennictwem to nic zlego. A jak czytam te komentarze o tym jak papiez wygladal, to normalne jesli dozyjecie tylu lat, ale watpie ze dozyjecie bo tylu lat dorzywaja jedynie zacni ludzie. A wokol was nikt nie powinien chodzic bo smiejecie sie z takich ludzi... Przemyslcie swoje zachowanie idioci bo tego nie da sie inaczej nazwac ;] jestescie IDIOTAMi i POje***

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

7
14
~hallo 2013-06-20 (12:23) 1 rok 4 miesiące 4 dni 19 godzin i 52 minuty temu

modlimy sie nie do Papieza ,ale przez wstawiennictwo Jana Pawła II za nas do boga.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

52
31
~poznan33 2013-06-20 (09:12) 1 rok 4 miesiące 4 dni 23 godziny i 3 minuty temu

Pękam ze śmiechu - to jest żenujące, po prostu ręce opadają :). Jak to możliwe, że w XXI wieku ludzie są tak ciemni?

odpowiedz

pokaż 24 ukryte odpowiedzi

4
3
~Jarro 2013-06-23 (21:16) 1 rok 4 miesiące 1 dzień 10 godzin i 59 minut temu

NIECH ZSTAPI DUCH I DA PRACE LUDZIOM TYM LUDZIOM , KTORZY JA STRACILI !! NIECH ZSTAPI DUCH I NAKARMI BIEDNYCH LUDZI OFIARY SOLIDARNOSCI PAPAIESKIEGO POKOLENIA !

odpowiedz

4
6
~wyzwolona 2013-06-23 (00:02) 1 rok 4 miesiące 2 dni 8 godzin i 13 minut temu

Był wspaniałym aktorem. Owimął sobie maluczkich wolół paluczka, ludzie czas na obudzenie. Kim był tem człowiek? Za życia pozwalał budować sobie pomniki, Jezus był skromnum człowiekiem gardził pychą.

odpowiedz

7
5
~Aga 2013-06-22 (20:23) 1 rok 4 miesiące 2 dni 11 godzin i 52 minuty temu

Dla mnie nasz ukochany Papierz Wojtyła jest święty. Poznałam go mając 20 lat i przy pierwszym jego spotkaniu na mszy świętej modliłam się o zdrowie, którego mi brakowało, będąc młodą mężatką , słabą zdrowotnie modliłam się o jego wstawiennictwo do Matki Bożej Pocieszenia o zdrowie i chociaż o jedno dzieciątko, o to abym mogła być mamą. Zaufałam jego modlitwom , jego kazanie mam w pamięci do dziś - jak mówił o rodzinie. Pragnęłam wtedy tej rodziny. I stało się. Doszłam do zdrowia, urodziłam czwórkę kochających dzieci, które tak jak ja i mąż uczciwie z wiarą i pokorą idą przez życie. Mamy już wnuków. Pan Bóg obdarzył nas zdrowiem i tym co nam potrzeba, a wiarę w to nasze udane życie wszczepił nam nasz wtedy jeszcze nie Papież - biskup Karol Wojtyła. Udane życie to takie, że umiemy cieszyć się z każdego dnia, umiemy w potrzebie podać komuś pomocną dłoń, a także obdarzyć uśmiechem i nikim nie gardzić. Papierz Nasz nikim nie gardził, nad każdym się pochylił, a teraz napewno modli się za nas wszystkich. Miejmy w sobie trochę pokory i zaufajmy Panu Bogu.

odpowiedz

5
6
~Nina 2013-06-22 (09:52) 1 rok 4 miesiące 2 dni 22 godziny i 23 minuty temu

Ja kocham Pana Boga, ale nie lubię Wojtyły, dlaczego wstydził się wlasnego syna?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
7
~NIK 2013-06-22 (13:17) 1 rok 4 miesiące 2 dni 18 godzin i 58 minut temu

CZY SYN I KONKUBIA NIE SA PRZESZKODA W WATYKANIE ABY ZOSTAC SWIETYM,CO TO ZA RELIGIA.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
1
~święty 2013-06-22 (14:01) 1 rok 4 miesiące 2 dni 18 godzin i 14 minut temu

kingsajs dla każdego, bo każdy moze być świetym

odpowiedz

7
5
~ATEISTA 2013-06-22 (11:11) 1 rok 4 miesiące 2 dni 21 godzin i 4 minuty temu

DZIĘKUJEMY CI ZA NAWOŁYWANIE DO P O-WSTANIA BURDELU W NASZYM KOCHANYM KRAJU RAZ JESZCZE DZIĘKUJEMY TAK P O- MOGŁEŚ ODMIENIĆ OBLICZE ZIEMI TEJ ZIEMI , BÓG GDZIEŚ TAM JEST A CHLEBA , PRACY , DOMU , RODZINY I ZDROWIA NI MA BÓG CI ZAPŁAĆ

odpowiedz

3
4
~Andrzej 2013-06-22 (09:43) 1 rok 4 miesiące 2 dni 22 godziny i 32 minuty temu

A co na to watykańskie lobby homoseksualistów? Como tym sądzą watykańscy bankierzy-oszuści? Też popierają? Jak Wojtyła może być świętym, skoro nie przeciwstawiał się zbrodniom Watykanu?

odpowiedz

5
1
~nt 2013-06-22 (05:40) 1 rok 4 miesiące 3 dni 2 godziny i 35 minut temu

a dlaczego tych ponoc niewierzacych i pseudo-ateistow nagle tak to wszystko obchodzi?

odpowiedz

3
3
~POLAK 2013-06-21 (21:28) 1 rok 4 miesiące 3 dni 10 godzin i 47 minut temu

Ten obśliniony karzeł watykański zniszczył POLAKÓW tak jak nijaki wociech tysiąc lat temu - oboje są kryminalistami watykańskimi łasymi na POLSKIE majątki !!

odpowiedz

6
4
~aw15 2013-06-21 (15:17) 1 rok 4 miesiące 3 dni 16 godzin i 58 minut temu

Największym cudem jest to, że JPII został uznany za "świętego"

odpowiedz

15
9
~M...a 2013-06-20 (14:55) 1 rok 4 miesiące 4 dni 17 godzin i 20 minut temu

A ja wierzę w PANA BOGA, kocham GO i żal mi wszystkich ludzi, którzy GO odrzucają. Bardzo tym ludziom współczuję. Bo są bardzo biedni, chociaż sami się do tego nie przyznają. Wierzę jednak, że dzięki BOŻEMU Miłosierdziu i dzięki wstawiennictwu osób modlących się za niewierzących (także dzięki modlitwie Jana Pawła II), ci wszyscy ludzie mają szansę na odnalezienie BOGA. Z całego serca im tego życzę.

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

8
5
~ale ale 2013-06-20 (20:37) 1 rok 4 miesiące 4 dni 11 godzin i 38 minut temu

Jakby go Bóg kochał to by mu nie pozwolił umrzeć i to by był największy cud.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

6
5
~kibol 2013-06-21 (11:29) 1 rok 4 miesiące 3 dni 20 godzin i 46 minut temu

cudem jest że miał syna Adama ----A tak to watykan ukrywał że mało kto wie !!!!!!

odpowiedz

4
10
~Loti 2013-06-21 (08:49) 1 rok 4 miesiące 3 dni 23 godziny i 26 minut temu

Zastanawiam się skąd w osobach niewierzących tyle jadu i wścieklizny. Czego się tak boją, że stosują taktykę "najlepszą obroną jest atak"? Rozumiem, że osobom, które odrzuciły BOGA żyje się trudniej niż osobom wierzącym. Ale przecież można nie wierzyć i być jednocześnie osobą kulturalną i grzeczną, szanującą innych ludzi. Kochani niewierzący: chociaż Wy w PANA BOGA nie wierzycie, to ON wierzy w Was i bardzo Was kocha. Może warto dać MU i sobie szanse?

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Donald Tusk zabrał głos w sprawie spotkania z Władimirem Putinem
dodane 2014-10-24 (07:35) 1 dzień i 40 minut temu

Wybuch gazu w Katowicach. Akcja została zakończona
dodane 2014-10-24 (06:24) 1 dzień 1 godzinę i 51 minut temu

Aleksander Kwaśniewski: Radosław Sikorski chlapnął
dodane 2014-10-24 (08:34) 23 godziny i 41 minut temu

Odwołane poszukiwania obcego okrętu na Bałtyku
dodane 2014-10-24 (08:55) 23 godziny i 20 minut temu

W wybuchu gazu w kamienicy w Katowicach zginęli dziennikarze
dodane 2014-10-24 (06:26) 1 dzień 1 godzinę i 49 minut temu

Skandaliczny konkurs na Miss Hitler
dodane 2014-10-24 (05:46) 1 dzień 2 godziny i 29 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy Radosław Sikorski powinien zostać odwołany z funkcji marszałka sejmu?

liczba oddanych głosów: 13607