więcej

Bombowce Rosji nad Bałtykiem - NATO wysłało myśliwce.

PAP |  dodane 2012-02-17 (16:31) 2 lata 11 miesięcy 10 dni 20 godzin i 34 minuty temu
drukuj


Bombowiec Tu-22
Bombowiec Tu-22 opinie
Dwa myśliwce NATO wysłano w przestrzeń powietrzną nad Bałtykiem w związku z przelotem dwóch rosyjskich naddźwiękowych bombowców Tu-22M - poinformowało litewskie Ministerstwo Obrony.

- Dziś rano dwa niemieckie myśliwce, uczestniczące w misji NATO o nazwie Air Policing, zostały wysłane nad Morze Bałtyckie. Zidentyfikowały i eskortowały dwa rosyjskie Tu-22M lecące nad Bałtykiem - powiedziała cytowana przez agencję BNS rzeczniczka litewskiego resortu obrony Ugne Naujokaityte. Dodała, że resort został poinformowany o planowanym locie Rosjan.

Z kolei łotewski minister obrony Artis Pabriks powiedział agencji BNS, że Ryga otrzymała informację o planach przeprowadzenia przez Rosję ćwiczeń wojskowych na dużą skalę, lecz zwróciła się do strony rosyjskiej, by ta przedstawiła szczegółowe dane o przelocie bombowców nad neutralnymi wodami Morza Bałtyckiego. - Chcemy otrzymać wyjaśnienia - powiedział minister.

Dodał, że Łotwie bardzo zależy na wyjaśnieniach, aby uniknąć politycznych spekulacji przed planowanym na sobotę referendum w sprawie przyznania językowi rosyjskiemu statusu drugiego języka państwowego Łotwy.

Pomysł nadania rosyjskiemu statusu drugiego języka państwowego na Łotwie forsują mieszkający tam Rosjanie i ludność rosyjskojęzyczna, którzy stanowią około 1/3 liczącej niewiele ponad 2 mln ludności kraju.

- Brak szczegółowych wyjaśnień w kwestii celu ćwiczeń sprawi, że Łotysze uwierzą, iż istnieje związek między nimi a referendum - powiedział szef resortu obrony.

W operacji ochrony przestrzeni powietrznej Litwy, Łotwy i Estonii, która nosi nazwę Baltic Air Policing, uczestniczą obecnie cztery niemieckie myśliwce F-4 Phantom.

(mp, bart)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 164 69.49%
nie 72 30.51%

Przeczytaj też

Łotwa nie chce mieć języka rosyjskiego

dodane 2012-02-18 (23:50) 2 lata 11 miesięcy 9 dni 13 godzin i 15 minut temu

W innych serwisach

Wojny, konflikty, zamachy

Kiedy świat płonie, najwięcej informacji znajdziesz w nowym serwisie Konflikty.wp.pl


Opinie (763)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

536
34
~Leszek- Gdynia 2012-02-17 (17:00) 2 lata 11 miesięcy 10 dni 20 godzin i 5 minut temu

A co z naszymi F16- czekały na odwilż czy nie były w stanie odpalić?

odpowiedz

pokaż 34 ukryte odpowiedzi

473
51
~JA 2012-02-17 (18:02) 2 lata 11 miesięcy 10 dni 19 godzin i 3 minuty temu

wp.pl PS. Nie jestem sam,zebralem okolo setki zdesperowanych ktorzy chetnie rozszarpali by rudego. Pozdrawiam

odpowiedz

pokaż 40 ukrytych odpowiedzi

253
59
~Zetorix 2012-02-17 (17:31) 2 lata 11 miesięcy 10 dni 19 godzin i 34 minuty temu

Pamiętam jak przed katastrofą smoleńską były obawy ze strony Pisu że na granicach rosjanie ćwiczą atak zbrojny na polskę. Sikorski tego nie potwierdził, potwierdziły inne media zagraniczne, o tym ludzie zapomnieli. Nie trzeba było długo czekać, dziwne spotkania premiera z Putinem na molo, kazdy zadawał sobie pytanie o czym oni tam tak biadolili?...i o...mamy katastrofę samolotu w którym leciała nasza elita, jeszcze wcześniej rozibł się też w lesie samolot CASA, Nasi najlepsi piloci polegli, w następstwie, jesteśmy świadkami rozbioru naszych sił narodowych, nie posiadamy żadnej na chwilę obecną obrony, nawet tej cybernetycznej. Jesteśmy świadkami prób rosyjskich uzbrojeń co w efekcie może być małym przedsmakiem tego co nas może spotkać w przyszłości. Przecież nie jeden raz wisiało nad nami kremlowskie widmo....

odpowiedz

pokaż 18 ukrytych odpowiedzi

178
3
~ra 2012-02-17 (17:32) 2 lata 11 miesięcy 10 dni 19 godzin i 33 minuty temu

A nasza armia w zapaści. Stan polskich sił zbrojnych Żołnierzy około 100 000 Oficerów 22 000 Podoficerów 45 000 Szereg. Zaw. 12 000 Szereg. Nadterm. 10 000 Na jednego oficera przypada 2 podoficerów i jeden szeregowiec. Całość podzielona na szereg dowództw. Krótko mówiąc armia urzędników.

odpowiedz

pokaż 13 ukrytych odpowiedzi

83
10
~victtor 2012-02-17 (18:54) 2 lata 11 miesięcy 10 dni 18 godzin i 11 minut temu

Komorowski mówił kiedyś że polski pilot i na dźwiach od stodoły poleci !!

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

77
5
taniw 2012-02-17 (19:18) 2 lata 11 miesięcy 10 dni 17 godzin i 47 minut temu

te samoloty /TU 22/ mają 50lat.

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

70
4
~humorek 2012-02-17 (17:33) 2 lata 11 miesięcy 10 dni 19 godzin i 32 minuty temu

Nasz rząd chciał wysłać szybowce,ale wiatru nie było w tym kierunku.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

76
11
~Polak 2012-02-17 (19:59) 2 lata 11 miesięcy 10 dni 17 godzin i 6 minut temu

ZAUWAZYLEM, ZE JAK KTOS PISZE O ZJEDNOCZENIU SIE I POJSCIU NA WIEJSKA, ZEBY OBALIC RZAD, TO OD RAZU SA STOPOWANI PRZEZ PSEUDO POLAKOW ! NIE MA NA RAZIE INNEJ MOZLIWOSCI JAK JEDNOCZENIE SIE PRZEZ INTERNET, WIEC NIE WIERZCIE I NIE SLUCJAJCIE TYCH BREDNI I GLUPCOW CO TO KRYTYKUJA ! NIEDLUGO WIOSNA I MUSIMY SIE DO TEGO PRZYGOTOWAC ! A TERAZ MOZECIE MNIE KRYTYKOWAC I MINUSOWAC PSEUDO POLACY LUB WYNAJECI I OPLACANI ZDRAJCY MOJEGO KRAJU. MAM TO W D.. !

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

71
7
~fan fan tulipan 2012-02-17 (17:33) 2 lata 11 miesięcy 10 dni 19 godzin i 32 minuty temu

Czytajcie ze zrozumieniem! Rosyjskie samoloty leciały na inspekcję rurociągu naftowego na dnie Bałtyku, a kamrat niemiecki dołaczył myśliwce do eskorty, by inspekcja była bezpieczna... I zagrali Tuskowi na nosie... jasne?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

69
5
~OKI 2012-02-17 (17:10) 2 lata 11 miesięcy 10 dni 19 godzin i 55 minut temu

A kiedy wysylamy nasze Mysliwce do akcji ???

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

63
9
~toja 2012-02-17 (18:59) 2 lata 11 miesięcy 10 dni 18 godzin i 6 minut temu

Czy to te bombowce które wczoraj latały w te i spowrotem nad Policami., zostawiając smugi z których powstały chmury i zachmurzone do dzisiaj całe niebo. Ruski zmieniajcie i modyfikuje pogodę u siebie nas Polaków zostawcie w spokoju. Bo wezmę armate , lub harp i was zestrzelę jak kawki.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

54
5
~bez nicka 2012-02-17 (21:01) 2 lata 11 miesięcy 10 dni 16 godzin i 4 minuty temu

o wojna sie zbliza :)

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

50
2
~homo 2012-02-17 (22:53) 2 lata 11 miesięcy 10 dni 14 godzin i 12 minut temu

co wy z tymi gupimi pytaniami gdzie nasze f-16? powalilo was? wiecie po ile paliwo?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

52
5
~marek 2012-02-17 (17:37) 2 lata 11 miesięcy 10 dni 19 godzin i 28 minut temu

a naszych orłów widać nie było

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

48
4
~mezon 2012-02-17 (21:49) 2 lata 11 miesięcy 10 dni 15 godzin i 16 minut temu

a gdzie nasze polskie bombowce???? plaga inżynierów i naukowców wypędzana jest na zmywak, bo ten ciemnogród jest jeszcze w epoce kamienia łupanego, nawet łopaty nie potrafi wyprodukować nie wspominając o bombowcach

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

79
37
~KRIS 2012-02-17 (19:38) 2 lata 11 miesięcy 10 dni 17 godzin i 27 minut temu

NIE GADAJCIE NA ROSJAN - UNIA JEST GORSZA

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

49
9
~tzk 2012-02-17 (21:07) 2 lata 11 miesięcy 10 dni 15 godzin i 58 minut temu

obywatele z glodu padaja ale na bombowce jest .....

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

44
5
~Marcin 2012-02-17 (17:10) 2 lata 11 miesięcy 10 dni 19 godzin i 55 minut temu

F-4 Phantom latały w Wietnamie .... Niemcy postarali się :)))))))))))

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

54
15
~jango 53 2012-02-17 (17:10) 2 lata 11 miesięcy 10 dni 19 godzin i 55 minut temu

racja trzeba sowietom patrzeć na łapki nigdy nie wiadomo co knują.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

42
4
~rosolino 2012-02-17 (20:19) 2 lata 11 miesięcy 10 dni 16 godzin i 46 minut temu

Niemieckie myśliwce eskortowały, ponieważ polskie F16 nie odpalają przy tak silnym mrozie :D

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Szef MSZ Rosji: Ukraina musi być neutralna, żeby uniknąć dalszego podziału
dodane 2015-01-28 (12:00) 1 godzinę i 5 minut temu

Szef administracji Putina skrytykował Komorowskiego
dodane 2015-01-27 (22:35) 14 godzin i 30 minut temu

Pisarz, który ustalił skład Cyklonu B
dodane 2015-01-28 (02:22) 10 godzin i 43 minuty temu

Pierwszy dzień w Auschwitz
dodane 2015-01-28 (05:20) 7 godzin i 45 minut temu

Rodziny rotmistrza Witolda Pileckiego nie zaproszono na uroczystości w Auschwitz
dodane 2015-01-27 (14:36) 22 godziny i 29 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy pigułka "dzień po" powinna być dostępna bez recepty?

liczba oddanych głosów: 24908