więcej

Bombowce Rosji nad Bałtykiem - NATO wysłało myśliwce.

PAP |  dodane 2012-02-17 (16:31) 2 lata 10 miesięcy 18 godzin i 4 minuty temu
drukuj


Bombowiec Tu-22
Bombowiec Tu-22 opinie
Dwa myśliwce NATO wysłano w przestrzeń powietrzną nad Bałtykiem w związku z przelotem dwóch rosyjskich naddźwiękowych bombowców Tu-22M - poinformowało litewskie Ministerstwo Obrony.

- Dziś rano dwa niemieckie myśliwce, uczestniczące w misji NATO o nazwie Air Policing, zostały wysłane nad Morze Bałtyckie. Zidentyfikowały i eskortowały dwa rosyjskie Tu-22M lecące nad Bałtykiem - powiedziała cytowana przez agencję BNS rzeczniczka litewskiego resortu obrony Ugne Naujokaityte. Dodała, że resort został poinformowany o planowanym locie Rosjan.

Z kolei łotewski minister obrony Artis Pabriks powiedział agencji BNS, że Ryga otrzymała informację o planach przeprowadzenia przez Rosję ćwiczeń wojskowych na dużą skalę, lecz zwróciła się do strony rosyjskiej, by ta przedstawiła szczegółowe dane o przelocie bombowców nad neutralnymi wodami Morza Bałtyckiego. - Chcemy otrzymać wyjaśnienia - powiedział minister.

Dodał, że Łotwie bardzo zależy na wyjaśnieniach, aby uniknąć politycznych spekulacji przed planowanym na sobotę referendum w sprawie przyznania językowi rosyjskiemu statusu drugiego języka państwowego Łotwy.

Pomysł nadania rosyjskiemu statusu drugiego języka państwowego na Łotwie forsują mieszkający tam Rosjanie i ludność rosyjskojęzyczna, którzy stanowią około 1/3 liczącej niewiele ponad 2 mln ludności kraju.

- Brak szczegółowych wyjaśnień w kwestii celu ćwiczeń sprawi, że Łotysze uwierzą, iż istnieje związek między nimi a referendum - powiedział szef resortu obrony.

W operacji ochrony przestrzeni powietrznej Litwy, Łotwy i Estonii, która nosi nazwę Baltic Air Policing, uczestniczą obecnie cztery niemieckie myśliwce F-4 Phantom.

(mp, bart)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 164 69.49%
nie 72 30.51%

Przeczytaj też

Łotwa nie chce mieć języka rosyjskiego

dodane 2012-02-18 (23:50) 2 lata 9 miesięcy 29 dni 10 godzin i 45 minut temu

W innych serwisach

Wojny, konflikty, zamachy

Kiedy świat płonie, najwięcej informacji znajdziesz w nowym serwisie Konflikty.wp.pl


Opinie (763)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

536
34
~Leszek- Gdynia 2012-02-17 (17:00) 2 lata 10 miesięcy 17 godzin i 35 minut temu

A co z naszymi F16- czekały na odwilż czy nie były w stanie odpalić?

odpowiedz

pokaż 34 ukryte odpowiedzi

473
51
~JA 2012-02-17 (18:02) 2 lata 10 miesięcy 16 godzin i 33 minuty temu

wp.pl PS. Nie jestem sam,zebralem okolo setki zdesperowanych ktorzy chetnie rozszarpali by rudego. Pozdrawiam

odpowiedz

pokaż 40 ukrytych odpowiedzi

253
59
~Zetorix 2012-02-17 (17:31) 2 lata 10 miesięcy 17 godzin i 4 minuty temu

Pamiętam jak przed katastrofą smoleńską były obawy ze strony Pisu że na granicach rosjanie ćwiczą atak zbrojny na polskę. Sikorski tego nie potwierdził, potwierdziły inne media zagraniczne, o tym ludzie zapomnieli. Nie trzeba było długo czekać, dziwne spotkania premiera z Putinem na molo, kazdy zadawał sobie pytanie o czym oni tam tak biadolili?...i o...mamy katastrofę samolotu w którym leciała nasza elita, jeszcze wcześniej rozibł się też w lesie samolot CASA, Nasi najlepsi piloci polegli, w następstwie, jesteśmy świadkami rozbioru naszych sił narodowych, nie posiadamy żadnej na chwilę obecną obrony, nawet tej cybernetycznej. Jesteśmy świadkami prób rosyjskich uzbrojeń co w efekcie może być małym przedsmakiem tego co nas może spotkać w przyszłości. Przecież nie jeden raz wisiało nad nami kremlowskie widmo....

odpowiedz

pokaż 18 ukrytych odpowiedzi

178
3
~ra 2012-02-17 (17:32) 2 lata 10 miesięcy 17 godzin i 3 minuty temu

A nasza armia w zapaści. Stan polskich sił zbrojnych Żołnierzy około 100 000 Oficerów 22 000 Podoficerów 45 000 Szereg. Zaw. 12 000 Szereg. Nadterm. 10 000 Na jednego oficera przypada 2 podoficerów i jeden szeregowiec. Całość podzielona na szereg dowództw. Krótko mówiąc armia urzędników.

odpowiedz

pokaż 13 ukrytych odpowiedzi

83
10
~victtor 2012-02-17 (18:54) 2 lata 10 miesięcy 15 godzin i 41 minut temu

Komorowski mówił kiedyś że polski pilot i na dźwiach od stodoły poleci !!

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

77
5
taniw 2012-02-17 (19:18) 2 lata 10 miesięcy 15 godzin i 17 minut temu

te samoloty /TU 22/ mają 50lat.

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

70
4
~humorek 2012-02-17 (17:33) 2 lata 10 miesięcy 17 godzin i 2 minuty temu

Nasz rząd chciał wysłać szybowce,ale wiatru nie było w tym kierunku.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

76
11
~Polak 2012-02-17 (19:59) 2 lata 10 miesięcy 14 godzin i 36 minut temu

ZAUWAZYLEM, ZE JAK KTOS PISZE O ZJEDNOCZENIU SIE I POJSCIU NA WIEJSKA, ZEBY OBALIC RZAD, TO OD RAZU SA STOPOWANI PRZEZ PSEUDO POLAKOW ! NIE MA NA RAZIE INNEJ MOZLIWOSCI JAK JEDNOCZENIE SIE PRZEZ INTERNET, WIEC NIE WIERZCIE I NIE SLUCJAJCIE TYCH BREDNI I GLUPCOW CO TO KRYTYKUJA ! NIEDLUGO WIOSNA I MUSIMY SIE DO TEGO PRZYGOTOWAC ! A TERAZ MOZECIE MNIE KRYTYKOWAC I MINUSOWAC PSEUDO POLACY LUB WYNAJECI I OPLACANI ZDRAJCY MOJEGO KRAJU. MAM TO W D.. !

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

71
7
~fan fan tulipan 2012-02-17 (17:33) 2 lata 10 miesięcy 17 godzin i 2 minuty temu

Czytajcie ze zrozumieniem! Rosyjskie samoloty leciały na inspekcję rurociągu naftowego na dnie Bałtyku, a kamrat niemiecki dołaczył myśliwce do eskorty, by inspekcja była bezpieczna... I zagrali Tuskowi na nosie... jasne?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

69
5
~OKI 2012-02-17 (17:10) 2 lata 10 miesięcy 17 godzin i 25 minut temu

A kiedy wysylamy nasze Mysliwce do akcji ???

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

63
9
~toja 2012-02-17 (18:59) 2 lata 10 miesięcy 15 godzin i 36 minut temu

Czy to te bombowce które wczoraj latały w te i spowrotem nad Policami., zostawiając smugi z których powstały chmury i zachmurzone do dzisiaj całe niebo. Ruski zmieniajcie i modyfikuje pogodę u siebie nas Polaków zostawcie w spokoju. Bo wezmę armate , lub harp i was zestrzelę jak kawki.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

54
5
~bez nicka 2012-02-17 (21:01) 2 lata 10 miesięcy 13 godzin i 34 minuty temu

o wojna sie zbliza :)

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

50
2
~homo 2012-02-17 (22:53) 2 lata 10 miesięcy 11 godzin i 42 minuty temu

co wy z tymi gupimi pytaniami gdzie nasze f-16? powalilo was? wiecie po ile paliwo?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

52
5
~marek 2012-02-17 (17:37) 2 lata 10 miesięcy 16 godzin i 58 minut temu

a naszych orłów widać nie było

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

48
4
~mezon 2012-02-17 (21:49) 2 lata 10 miesięcy 12 godzin i 46 minut temu

a gdzie nasze polskie bombowce???? plaga inżynierów i naukowców wypędzana jest na zmywak, bo ten ciemnogród jest jeszcze w epoce kamienia łupanego, nawet łopaty nie potrafi wyprodukować nie wspominając o bombowcach

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

79
37
~KRIS 2012-02-17 (19:38) 2 lata 10 miesięcy 14 godzin i 57 minut temu

NIE GADAJCIE NA ROSJAN - UNIA JEST GORSZA

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

49
9
~tzk 2012-02-17 (21:07) 2 lata 10 miesięcy 13 godzin i 28 minut temu

obywatele z glodu padaja ale na bombowce jest .....

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

44
5
~Marcin 2012-02-17 (17:10) 2 lata 10 miesięcy 17 godzin i 25 minut temu

F-4 Phantom latały w Wietnamie .... Niemcy postarali się :)))))))))))

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

54
15
~jango 53 2012-02-17 (17:10) 2 lata 10 miesięcy 17 godzin i 25 minut temu

racja trzeba sowietom patrzeć na łapki nigdy nie wiadomo co knują.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

42
4
~rosolino 2012-02-17 (20:19) 2 lata 10 miesięcy 14 godzin i 16 minut temu

Niemieckie myśliwce eskortowały, ponieważ polskie F16 nie odpalają przy tak silnym mrozie :D

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji umowy UE-Ukraina
dodane 2014-12-17 (12:00) 22 godziny i 35 minut temu

materiał wideo
materiał wideo

Polski konwój jedzie na Ukrainę
dodane 2014-12-17 (12:30) 22 godziny i 5 minut temu

UE zaostrzy sankcje wobec Krymu
dodane 2014-12-17 (11:00) 23 godziny i 35 minut temu

Zarzut zabójstwa dla mężczyzny, który podpalił pracownice GOPS
dodane 2014-12-17 (10:50) 23 godziny i 45 minut temu

W autobusach i tramwajach pojawią się "tajemniczy klienci"
dodane 2014-12-17 (12:27) 22 godziny i 8 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 27349