więcej

Awaryjne lądowanie w Londynie. Film.

IAR |  aktualizacja 2013-05-24 (12:11) 1 rok 6 miesięcy 28 dni 5 godzin i 9 minut temu
drukuj

Na londyńskim lotnisku Heathrow lądował awaryjnie samolot British Airways. bezpośrednią przyczyną był pożar jednego z silników. Airbus A-319 miał na pokładzie 75 pasażerów.



Samolot, który wystartował do Oslo, miał awarię około 10 rano. Linie British Airways wydały komunikat, że maszyna z płonącym silnikiem zawróciła natychmiast na Heathrow, lądowała bezpiecznie, a pasażerowie zostali ewakuowani. Komunikat mówi o "bezpiecznej ewakuacji", nie wspominając o żadnych obrażeniach.

W mediach pojawiły się zdjęcia samolotu - najpierw w powietrzu, wlokącego za sobą cienką smugę dymu, a potem już na pasie startowym, z otwartymi awaryjnymi zjeżdżalniami i stojącym obok wozem strażackim. Jak się wydaje, pożar ugaszono bardzo szybko.

Zaraz po lądowaniu zamknięto oba pasy startowe Heathrow, ale obecnie otwarto już dla ruchu poołudniowy pas. Są to jedyne dwa pasy największego brytyjskiego portu lotniczego i od lat toczy się batalia o zgodę na budowę trzeciego. Ostatnio zaczęto nawet mówić o czwartym, ale ich budowę uniemożliwiają sprzeciwy okolicznych mieszkańców.


(kab, db)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 3 18.75%
nie 13 81.25%

Przeczytaj też

Awaryjne lądowanie w Pyrzowicach

aktualizacja 2013-05-21 (09:51) 1 rok 7 miesięcy 1 dzień 7 godzin i 29 minut temu

Pasażerski samolot awaryjnie lądował na brzuchu

dodane 2013-05-18 (23:23) 1 rok 7 miesięcy 3 dni 17 godzin i 57 minut temu

Samolot stanął w płomieniach podczas lądowania w Moskwie

dodane 2013-05-18 (16:26) 1 rok 7 miesięcy 4 dni i 54 minuty temu

W USA samolot przymusowo lądował przez pasażerkę, która śpiewała

dodane 2013-05-14 (02:15) 1 rok 7 miesięcy 8 dni 15 godzin i 5 minut temu

Finlandia: o włos od katastrofy samolotu Lufthansy. Silnik w ogniu

aktualizacja 2013-05-05 (00:33) 1 rok 7 miesięcy 17 dni 16 godzin i 47 minut temu

W innych serwisach


Opinie (62)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

12
5
~dieselman 2013-05-24 (10:49) 1 rok 6 miesięcy 28 dni 6 godzin i 31 minut temu

Pewnie miał źle ustawiony wtrysk ;)

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

5
0
~POLAK 2013-05-24 (11:34) 1 rok 6 miesięcy 28 dni 5 godzin i 46 minut temu

Zatankował wachy na orlenie to teraz ma .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
0
~irondick 2013-05-24 (11:18) 1 rok 6 miesięcy 28 dni 6 godzin i 2 minuty temu

Współczuje większości komentujących i ich rodzicom... Gdyby wasi ojcowie wiedzieli co im wyjdzie, woleli by się spuścić na kamień i was roztrzaskać.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

14
10
grzesiek91111 2013-05-24 (10:57) 1 rok 6 miesięcy 28 dni 6 godzin i 23 minuty temu

napewno Rusi manipulowali cos przy silniku;))))))). powolac komisje ktora to wyjasni. proponuje zatrudnic naszych polskich expertow,ktorzy sa najlepsi na swiecie w wyjasnianiu takich spraw

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

15
11
~zofja 2013-05-24 (10:55) 1 rok 6 miesięcy 28 dni 6 godzin i 25 minut temu

Co na to Antoni M....?

odpowiedz

6
3
kocurek-49 2013-05-24 (13:07) 1 rok 6 miesięcy 28 dni 4 godziny i 13 minut temu

Szanowany na całym Świecie ekspert, Antonio Wybuchowy jest już na miejscu.Wyczuł w silniku bombę próżniową.

odpowiedz

12
9
~dany 2013-05-24 (11:21) 1 rok 6 miesięcy 28 dni 5 godzin i 59 minut temu

Nie wołajcie Antka!:) On już jest w drodze na "miejsce zdarzenia"!:) Jego odlot się trochę opóźnił, bo czekał na drugiego eksperta od zdarzeń lotniczych....Fotygę!:)))))

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

2
0
~;) 2013-05-24 (12:30) 1 rok 6 miesięcy 28 dni 4 godziny i 50 minut temu

czy to był thotyl?

odpowiedz

3
1
~Zyczliwy 2013-05-24 (11:29) 1 rok 6 miesięcy 28 dni 5 godzin i 51 minut temu

Gdzie jest moj post?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
3
~Pilot 2013-05-24 (11:22) 1 rok 6 miesięcy 28 dni 5 godzin i 58 minut temu

Erbas... dobrze, że ruskich silników nie miał, bo by się rozbił w lesie kabackim

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
2
~Terry 2013-05-24 (11:18) 1 rok 6 miesięcy 28 dni 6 godzin i 2 minuty temu

ANODINA, MILLER! Potrzebujemy was, specjalistow, ktorzy wmowia wszystkim, ze to byly naciski, ze general byl pijany, ze byly 4 podejscia, no i ze maszyna dzialala sprawnie (silnik nie dymil). Dziekuje panstwu, powodzenia.

odpowiedz

2
1
kocurek-49 2013-05-24 (13:42) 1 rok 6 miesięcy 28 dni 3 godziny i 38 minut temu

Panie Premierze Tusk,nie rób Pan jaj,Antoniemu już broda łysieje.!!!

odpowiedz

5
4
kocurek-49 2013-05-24 (13:18) 1 rok 6 miesięcy 28 dni 4 godziny i 2 minuty temu

Do zamachowców.Przestańcie.Nasz wybitny ekspert Antoni, jest już wykończony i wycieńczony.Proszę Was.!!!

odpowiedz

1
0
~gybu 2013-05-24 (12:15) 1 rok 6 miesięcy 28 dni 5 godzin i 5 minut temu

widzialem nad londynem trochr dymu i co ? pozar silnika standardowa procedura zadnego zagrozenia zycia a laadowanie awaryje to kazde nie planowane ladowanie tepi ludzi

odpowiedz

1
0
~benek 2013-05-24 (11:53) 1 rok 6 miesięcy 28 dni 5 godzin i 27 minut temu

nie widac awaryjnego ladowania,co za ściema.

odpowiedz

1
0
~iza 2013-05-24 (11:19) 1 rok 6 miesięcy 28 dni 6 godzin i 1 minutę temu

Ten filmik jest bardzo exciting....

odpowiedz

1
1
~iigh 2013-05-24 (12:55) 1 rok 6 miesięcy 28 dni 4 godziny i 25 minut temu

brawo wrona

odpowiedz

3
3
~Moja Eminencja 2013-05-24 (12:10) 1 rok 6 miesięcy 28 dni 5 godzin i 10 minut temu

Jak samolot nie poswięcony, to spotkało go podobne nieszczęście jak Tutce w Smoleńsku.

odpowiedz

1
1
~Car Samozwaniec 2013-05-24 (12:06) 1 rok 6 miesięcy 28 dni 5 godzin i 14 minut temu

Panowie Tusk i Putin ! Przestańcie już z podpalaniem samolotów. Nasz ekspert Macierewicz nie nadąża już z oglądaniem miejsc katastrof, a co dopiero z wydawaniem opini

odpowiedz

4
4
~Benek 2013-05-24 (11:55) 1 rok 6 miesięcy 28 dni 5 godzin i 25 minut temu

Jak by nim lecieli piloci ze zlikwidowanego 36 pułku to by nie lądowali, oni mieliby wydany rozkaz bez słów "ugasić za wszelką cenę , nie lądować" jak było pod pewną miejscowością gdzieś tak w świcie ruskim, 'lądawać za wszelką cenę"

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

CBOS: Bronisław Komorowski i Angela Merkel politykami roku 2014
dodane 2014-12-22 (14:55) 2 godziny i 25 minut temu

Lokowanie produktów obok wywiadu z Ewą Kopacz. Kancelaria Premiera reaguje
dodane 2014-12-22 (13:29) 3 godziny i 51 minut temu

materiał wideo

Izabella C. uznana za niepoczytalną
dodane 2014-12-22 (14:14) 3 godziny i 6 minut temu

Służba więzienna alarmuje: Breivik buduje zza krat siatkę terrorystyczną
dodane 2014-12-22 (11:55) 5 godzin i 25 minut temu

Donald Tusk o pierwszym unijnym szczycie
dodane 2014-12-22 (10:51) 6 godzin i 29 minut temu

Zabójca 19-letniej Dominiki usłyszał zarzuty. 45-latkowi grozi dożywocie
dodane 2014-12-22 (10:26) 6 godzin i 54 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 32046