Strona główna serwisu
Antyromskie demonstracje w Czechach, interweniowała policja

Antyromskie demonstracje w Czechach, interweniowała policja

Do antyromskich wystąpień doszło w kilku miastach Czech. Jak poinformowały władze, najwięcej prawicowych ekstremistów demonstrowało w Ostrawie. Podczas starć z policją zatrzymano tam około 60 demonstrantów.
W Ostrawie, na północnym wschodzie kraju, demonstrowało około tysiąca prawicowych radykałów.

Demonstranci zeszli z wyznaczonej przez władze trasy. Zachowywali się agresywnie, atakując werbalnie Romów, którzy z dachów i okien swych mieszkań obserwowali marsz. Gdy ekstremiści zaczęli niszczyć mienie publiczne oraz rzucać w policjantów kamieniami, cegłami i butelkami, demonstrację rozpędziły specjalne jednostki czeskiej policji, używając m.in. gazu łzawiącego i pałek.

Do antyromskich demonstracji, choć znacznie mniejszych i spokojniejszych niż w Ostrawie, doszło także w kilku innych miastach, m.in. w Czeskich Budziejowicach, Brnie, Pilznie, Varnsdorfie, Jiczinie i Duchcowie.

W Czechach mieszka ponad 200 tysięcy Romów. W latach 2008-2012 Europejskie Centrum Praw Romów odnotowało 47 rasistowskich ataków na mniejszość romską. Zginęło 5 osób a 22 zostały ranne.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (447)
Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
196
~Janek1952 2013-08-25 (05:04) 16 godzin i 5 minut temu

Za co ich lubić. Chorzowscy cyganie, kradną z ogródka wszystko co z metalu. I nic nie można zrobić, bo jest zbyt drobna strata. Pokrywy kanalizacji, to ich robota, choć nie tylko. Nie jestem rasistą, ale to się musi skończyć. To jest uciążliwe i staje się plagą.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
33
Zgadzam się z opinią
221
~jarek 2013-08-25 (08:28) 12 godzin i 41 minut temu

A my nie chcemy żydów w Polsce

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 19

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
191
~polak 2013-08-25 (08:23) 12 godzin i 46 minut temu

nie jestem rasistą - ale cyganie to brudasy , awanturnicy i nieroby

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
20
Zgadzam się z opinią
200
~Anty- Rom 2013-08-25 (05:13) 15 godzin i 56 minut temu

A kiedy Polacy zrobia porzadek z ta romska cholota piepszonymi nierobami zlodziejami prymitywami bez. szkoly podstawowej.To. cyganskie towarzystwo powinno mieszkac w specjalnych gettach bez prawa kontaktu z bialym czlowiekiem.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
173
~wawo 2013-08-25 (05:33) 15 godzin i 36 minut temu

W W-wie od dawna nie spotyka sie już na ulicach cyganek. Wyniosły się do Londynu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
168
~maks @ 2013-08-25 (05:06) 16 godzin i 3 minuty temu

no i Czesi mają rację!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
166
~birk 2013-08-25 (05:41) 15 godzin i 28 minut temu

gdyby romowie przyjęli styl życia panstwa w którym zamieszkali ,napewno nikt by nie protestował , a tak to brud i syf przy ich domostwach (bo przecież są słuzby które powinny po nich sprzątać) zebranina nachalna , kradzieże itp. wszędzie tak jest , tam gdzie romowie zaadoptowali sie nikt im nie dokucza

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
160
~Bob 2013-08-25 (07:03) 14 godzin i 6 minut temu

Zadam pytanie.Czy ktoś zna Cygana,który jest np.hydraulikiem,szewcem,spawaczem,konserwatorem zabytków,lekarzem itp.itd.Ja nie choć mam 53 lata i niejedno widziałem.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
132
~darioo 2013-08-25 (05:10) 15 godzin i 59 minut temu

popieram ich , musza bronic swego

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
120
~Obserwator 2013-08-25 (05:43) 15 godzin i 26 minut temu

Aj waj ajajaj, od razu epitety "prawicowi ekstremiści" - a przecież to tylko dzielni Czesi - Naród z charakterem szanowany w świecie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
112
~Lach 2013-08-25 (07:54) 13 godzin i 15 minut temu

Czesi to spokojni ludzie, więc musiało im nieźle dopiec skoro się ruszyli. I wcale się nie dziwię. Cyganie nie tylko żyją na koszt innych to jeszcze kradną, niszczą i brudzą wszystko wokoło, włącznie z własnym najbliższym obejściem. To jest dzicz. Czas najwyższy żeby się ucywilizowali albo ich los będzie coraz gorszy i gorszy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
96
~Piniol 2013-08-25 (05:16) 15 godzin i 53 minut temu

Czesi nie chcą Romów a nas Anglicy !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
92
~Patriota 2013-08-25 (10:21) 10 godzin i 48 minut temu

Brawo bracia Czesi!!!! .Bierzmy z was przykład ,my pogonimy Zydow potem Cyganow,.POLSKA DLA POLAKOW!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
81
~SUUKHOY 2013-08-25 (08:05) 13 godzin i 4 minuty temu

8;00 SĄDZĄC PO OPINIACH WSTAŁO DOPIERO DWÓCH CYGANÓW RESZTA ŚPI .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
88
~jj 2013-08-25 (08:55) 12 godzin i 14 minut temu

czystki powinny się odbyć na całym świecie i dla przykładu turków wygonić z niemiec, polaków z anglii a algierczyków z francji

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
71
~utrzymujący ,,to-to" 2013-08-25 (08:34) 12 godzin i 35 minut temu

nikt nie chce robactwa.szacun dla Czechów

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
71
~typ 2013-08-25 (08:13) 12 godzin i 56 minut temu

ciekawe kiedy wroca do Indii skad przybyli

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
67
~Observer 2013-08-25 (08:10) 12 godzin i 59 minut temu

Wystarczy zobaczyć Cyganki /tak, tak!! nie żadne tam "Romki"!!/ w barze mlecznym. Awanturujace się , wyzywające personel od k...l, plujące na podłogę, z wrzeszczącymi dzieciakami, hałaśliwe, krzykliwe.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
65
~nie_jestem_rasista 2013-08-25 (11:20) 9 godzin i 49 minut temu

nie jestem rasista, ale zapraszam do mego miasta. grupka 50 nieskalanych praca cyganow od lat zajmuje rynek. zlodzieje, smierdziele i szuje. nienawidze cyganow. ale dlatego ze sami sobie taka opinie wypracowali. banda nierobow.

odpowiedz