Strona główna serwisu
350 tysięcy uchodźców miałoby opuścić Niemcy w 2016 roku

350 tysięcy uchodźców miałoby opuścić Niemcy w 2016 roku

• Markus Söder, bawarski minister finansów żąda stworzenia planu deportacji uchodźców i lepszej koordynacji polityki azylowej między landami a rządem federalnym.
• Według pomysłu Södera 350 tysięcy uchodźców musiałoby opuścić Niemcy w tym roku.
Bawarski minister finansów Markus Söder dolewa oliwy do ognia i żąda lepszej koordynacji polityki azylowej między rządami stanowymi a federalnym. Söder wzywa do stworzenia narodowego planu deportacji, który powinien być efektem wspólnej strategii wszystkich landów. Konsekwencją tego planu miałoby być przymusowe opuszczenie Niemiec przez 350 tysięcy uchodźców w 2016 r.

Söder jest politykiem Unii Chrześcijańsko-Społecznej w Bawarii (CSU), która nie rozszerza swojej działalności poza obszar landu, jednak stanowi koalicje z rządzącą w Niemczech Unią Chrześcijańsko-Demokratyczną (CDU). Bawarski minister finansów wywiera tym samym presję nie tylko na Angelę Merkel, ale także na lidera CSU Horsta Seehofera.

„Nie może być tak, że uchodźcy celowo udają się do landów, w których jest najmniejsze ryzyko deportacji” – powiedział Söder gazecie Die Welt. Stwierdził również, że plan deportacji „musi być przeprowadzony szybko i konsekwentnie”. Peter Ramsauer, były minister transportu, budownictwa i rozwoju miast, wieloletni polityk CSU stwierdza wręcz na łamach „Passauer Neue Presse”, że Niemcy „stoją w obliczu kryzysu społecznego”.


W Niemczech rośnie opór wobec polityki migracyjnej prowadzonej przez Angelę Merkel. Zdaniem Ramsauera reakcje wśród opozycji są coraz bardziej radykalne. Kanclerz będzie także coraz trudniej znaleźć wsparcie wśród koalicyjnej partii z Bawarii CSU.

zeit.de

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (20)
Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
78
~hk 2016-02-18 (12:32) 5 godzin i 55 minut temu

Deportacja ? tak ich zapraszali , tak sie cieszyli. Bardzo dobrze, tylko niech ich teraz nie wpychają Polsce, bo my ich nie chcemy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
69
~oko 2016-02-18 (11:11) 7 godzin i 16 minut temu

za to przyjda 2 miliony nowych najezdzcow muzulmanskich i sytuacja napewno sie nie polepszy

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
44
~joko 2016-02-18 (17:02) 1 godzinę i 25 minut temu

slysze to w kolko, i co uchodzcy robia w konia Unie Europejska,jak dostali sie,do raju to zrobia wszystko ,zeby w nim pozostac ,to dzieci by wiedzialy

odpowiedz

zgłoś do moderacji