Strona główna serwisu
Tajemnica lotu MH370. Gdzie jest zaginiony boeing? -​ infografika
Tajemnica lotu MH370. Gdzie jest zaginiony boeing? -​ infografika

Tajemnica lotu MH370. Gdzie jest zaginiony boeing? -​ infografika

Boeing 777 Malaysia Airlines z 239 osobami na pokładzie zniknął z radarów 8 marca, w niecałą godzinę po starcie z lotniska w stolicy Malezji, Kuala Lumpur. Samolot leciał do Pekinu. Malezyjscy śledczy ustalili, że maszyna została uprowadzona przez osobę lub osoby ze znacznym doświadczeniem w pilotażu. Być może przy współudziale jednego lub nawet obu pilotów. Nie wiadomo, jakie były motywy porywaczy ani gdzie samolot został skierowany. Władze nie otrzymały dotychczas żadnych żądań. Media zelektryzowała informacja o 10 tonach złota, jakie miały znajdować się na pokładzie. Nie ma jednak żadnego potwierdzenia, że w boeingu był jakiś cenny ładunek.
Amerykańscy eksperci sugerują, że najbardziej prawdopodobna teoria to rozbicie się samolotu z powodu braku paliwa - pewnie w Oceanie Indyjskim, które średnia głębokość to aż 2 km. Inne brane pod uwagę hipotezy to rozhermetyzowanie się kadłuba, co doprowadziło do utraty przytomności przez załogę. Najmniej prawdopodobne jest wylądowanie boeinga na jakimś lotnisku. Model 777 to największy dwusilnikowy pasażerski samolot świata i musi mieć do lądowania odpowiedni, doskonale utwardzony (najlepiej betonowy) pas długości ok. 2 km. Takie lotnisko jest na jednej z wysp archipelagu Nikobarów Car Nicobar, ale akurat tam stacjonuje jednostka indyjskiego lotnictwa, więc boeing nie mógł tam wylądować niezauważony.

Wciąż zwiększa się obszar poszukiwań samolotu. Jak informuje "The Independent" władze Malezji wystąpiły o zgodę na zbadanie obszaru kontrolowanego przez talibów. Chodzi o część Afganistanu i południowo-zachodniego Pakistanu. W poszukiwaniach uczestniczą 24 państwa.



Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (350)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~ja 2014-03-18 (10:04) 11 godzin i 41 minut temu

niech podrzucą jakieś przedmioty zaginionych dla tego pana od znajdowania zmarłych to może coś będzie wiedział.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
3
~gimp 2014-03-18 (09:42) 12 godzin i 3 minuty temu

Ta zagadke moze rozwiazac tylko jedzen czlowiek (tutaj wchodzi muzyka z gwiezdnych wojen). Chwila przerwy ... Krzysztof Jackowski - jasnowidz z Czluchowa !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
5
~123 2014-03-17 (22:28) 23 godzin i 17 minut temu

Pewnie wpadł w jakąś anomalię.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
7
~czarny 2014-03-17 (22:23) 23 godzin i 22 minut temu

Dzisiaj odwołałem swoje wszystkie loty zwłaszcza ten do Pekinu ,bo kto wie co planują chińczycy co do mojej osoby.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
3
~kjowdp 2014-03-17 (22:18) 23 godzin i 27 minut temu

to na pewno kosmici przechwycili statek

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
4
~ciemnowidz 2014-03-17 (22:12) 23 godzin i 33 minut temu

Samolot jest głęboko pod wodą Niedaleko miasta, które jest wybudowane częściowo na terenach wydartych morzu. Nigdy tam nie byłe więc nie wiem jakie to miasto.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~Rodak z USA 2014-03-17 (22:10) 23 godzin i 35 minut temu

Moze Wolomin ukryl go w jakiejs dziupli.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
2
~kat 2013 2014-03-18 (20:59) 46 minut temu

media też podają że niektóre telefony pasażerów są jeszcze włączone,więc dlaczego śledczy nie potrafią zlokalizować miejsca gdzie one się znajdują , i jakie to modele skoro ich baterie tak długo trzymają , pewnie stare dobre nokie z czarno-białym wyświetlaczem.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
2
~MISIU 2014-03-18 (12:29) 9 godzin i 16 minut temu

Wpadł w trójkąt bermudzki i tyle!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~proste pytania 2014-03-18 (12:28) 9 godzin i 17 minut temu

3 proste pytania: 1) dlaczego systemy radarowe były blokowane dokładnie na środku morza ? (najpierw transponder dla pasywnych systemów cywilnych, potem zagłuszanie radarów aktywnych) 2) jakie zabawki trzeba mieć do wyciszenia echa wielu radarów równocześnie nadających z wielu źródeł (i na różnych częstotliwościach), kto je ma i jak daleko musiałyby być od samolotu ? 3) co musi umieć radar, żeby się go nie dało łatwo ogłupić ? ci, którzy w tamtych rejonach mają takie radary, nie chcą się do tego przyznać. Tyle podstawowe pytania dotyczące samego "zniknięcia". A kto i po co, to pewnie się nie dowiemy, natomiast te pytania zawężają krąg podejrzanych.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~wojtek 2014-03-18 (10:40) 11 godzin i 5 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~herman 2014-03-18 (10:25) 11 godzin i 20 minut temu

żółtki pewnie coś szmuglowali,pewnie kilka ton dolarów z europy za sprzedane towary

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
3
~radiesteta 2014-03-18 (10:17) 11 godzin i 28 minut temu

Samolot jest ok.1200 km na wschód od Madagaskaru na wysokości miasta Antseranana- pasażerowie nie żyją

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~robs 2014-03-18 (10:03) 11 godzin i 42 minut temu

Trzeba zapytać Janukowycza,tylko on gdzieś przepadł nawet jak mu dzielą jego Kraj - nie odzywa się.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
2
~QBA 2014-03-18 (09:57) 11 godzin i 48 minut temu

Moim zdaniem samolot poleciał w stronę Afryki ! jeżeli prawdą jest, że na pokładzie było 10t złota ,,, to PEWNE, że wylądował w którymś z "dzikich" państw !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~kasa 2014-03-18 (00:41) 21 godzin i 4 minuty temu

jak tam faktycznie bylo zloto to mysle ze juz jest w Isarelu !!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
2
~Nikt 2014-03-18 (00:27) 21 godzin i 18 minut temu

Zgubic samolot to pestka. Wspolczesnemu swiatu wlasnie zginal calkiem pokazny polwysep na Morzu Czarnym i dziwnym trafem odnalazl sie w Rosji.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
2
~juzeff 2014-03-17 (23:01) 22 godzin i 44 minut temu

na pewno wyladowal u ruskich

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
2
~XX 2014-03-17 (23:00) 22 godzin i 45 minut temu

Diego Garcia. Dobre miejsce?

odpowiedz