Strona główna serwisu
Zdrowa żyrafa zastrzelona w zoo w Kopenhadze

Zdrowa żyrafa zastrzelona w zoo w Kopenhadze

Zdrowa, 18-miesięczna żyrafa została zastrzelona w zoo w Kopenhadze. Później pracownicy, na oczach zwiedzających, poćwiartowali zwierzę na kawałki i rzucili na pożarcie lwom. Wszystkiemu przyglądały się także dzieci - podaje BBC News.
Pracownik zoo ćwiartuje żyrafę na oczach dzieci Pracownik zoo ćwiartuje żyrafę na oczach dzieci ()
Przeciwko zabiciu żyrafy protestowali obrońcy praw zwierząt. Pod internetową petycją w tej sprawie podpisało się blisko 30 tys. osób, a brytyjski ogród zoologiczny deklarował, że chętnie przyjmie żyrafę do siebie. Nie przekonało to jednak dyrekcji zoo, która zadecydowała o zabiciu 18-miesięcznego Mariusa.

Żyrafa została zastrzelona w niedzielę rano. Władze zoo nie zdecydowały się się na podanie zastrzyku, gdyż mógłby zatruć mięso, które miało zostać przeznaczone do badań i na karmę dla lwów. Później zwłoki żyrafy zostały publicznie poćwiartowane na oczach zwiedzających gości. Wszystkiemu przyglądały się także dzieci. Niektóre z nich zasłaniały oczy z przerażania.

Tłumacząc swoją decyzję dyrektor naukowy zoo, Beng Holst przekonywał, że w ten sposób dba się o dobrą jakość genów. - Niezbędna jest selekcja zwierząt, w taki sposób, by przekazane zostały najlepsze geny - powiedział agencji AP. Dodał także, że władze zoo są dumne z tego, że mogły przekazać dzieciom istotną wiedzę na temat anatomii żyrafy. - Program telewizyjny nie dostarczyłby im tak szczegółowej wiedzy - uważa Holst. Podkreślił jednocześnie, że dzieci nie zostały zmuszone do uczestnictwa w tym wydarzeniu. - Poinformowaliśmy zwiedzających, ale decyzję pozostawiliśmy rodzicom - zaznaczył.


Źródło: BBC News
bbc.co.uk,WP.PL

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (145)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
11
~Maraksss 2014-02-10 (14:15) 11 godzin i 28 minut temu

Rzeczywiście zarzynanie żyrafy nożem i rzucanie lwom na oczach dzieci to genialna lekcja anatomii..... tak jakby dzieci szły do zoo żeby anatomię poznawać....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
10
~szlag 2014-02-14 (19:35) 6 godzin i 8 minut temu

hodują, więzią, mordują. Panowie życia...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
12
~aległupoty... 2014-02-13 (11:24) 14 godzin i 19 minut temu

No wyobraź sobie że różni się żyrafa od świń i krów.. Poza tym żyraf ludzie nie jedzą . Uważam że to co zrobili Ci ludzie powinno spotkać sie z surową karą a dyrektor zoo zwolniony z hukiem ! Nie moge pojąć dlaczego go zastrzelili przecież inne zoo chciało je wziaść i wiele innych dla których nie liczyły się slabe geny bardzo mi go szkoda :(

odpowiedz

zgłoś do moderacji