Strona główna serwisu
Okręty służby granicznej Ukrainy w gotowości bojowej. Wychodzą w morze
Okręty służby granicznej Ukrainy w gotowości bojowej. Wychodzą w morze

Okręty służby granicznej Ukrainy w gotowości bojowej. Wychodzą w morze

Okręty morskiej służby granicznej Ukrainy zostały postawione w stan gotowości bojowej i wychodzą w morze - oświadczył przedstawiciel Państwowej Straży Granicznej Ukrainy Serhij Astachow. Dodał, że uzbrojeni ludzie zaatakowali oddział straży granicznej.
Zobacz galerię
Wydarzenia na Ukrainie - zobacz relację na żywo

- Państwowa Straż Graniczna Ukrainy informuje, że podejmie wszelkie przewidziane prawem środki, by nie dopuścić do przechwycenia jednostek wojskowych oraz okrętów ochrony, które po ogłoszeniu alarmu bojowego już wypływają w morze - powiedział Astachow.

Dodał, że doszło do próby zajęcia siłą sewastopolskiego oddziału morskiej straży granicznej Ukrainy przez grupę uzbrojonych osobników.

- Około godziny 13 uzbrojeni ludzie w liczbie około 300, w mundurach wyglądających na siły specjalne, w 10 samochodach, podjęli próbę siłowego przechwycenia sewastopolskiego oddziału morskiej straży granicznej - powiedział Astachow.

Dodał, że podczas rozmów dowódca grupy oświadczył, że wykonuje rozkazy ministerstwa obrony Rosji o przejęciu granicznej jednostki wojskowej.

Astachow powiedział też, że do okrętów ukraińskiej straży przybrzeżnej, dyżurujących na wodach terytorialnych Ukrainy na Morzu Czarnym, zbliżają się trzy rosyjskie kutry rakietowe oraz krążownik rakietowy Floty Czarnomorskiej "Moskwa".

- Zgodnie z operacyjnymi informacjami do grupy jednostek należących do sewastopolskiego oddziału straży przybrzeżnej (Ukrainy), które wypłynęły niedawno z Zatoki Bałakławskiej, zbliżają się trzy kutry rakietowe i krążownik rakietowy "Moskwa" należący do Federacji Rosyjskiej - oświadczył.

PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (135)
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
19
~wiwaldi 2014-03-01 (17:40) 22 minut temu

i jak zawsze najbardziej poszkodowani zwykli ludzie na moje powinno być tak po 50 polityków z każdego kraju co jest konflikt i na ustawkę nas normalnych ludzi nie mieszajcie do swoich gier biznesowo politycznych...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
26
~Młody 2014-03-01 (16:29) 1 godzinę i 33 minut temu

M.in. odpowiedzialne są za to "polskie" media i "polski" rząd. Pokazywaliście jak to Polska nie jest solidarna z ukrainą. CHA CHA CHA!!! DO PIASKOWNICY! Politycy, którzy mieszali się w sprawy Rosji powinni zostać oddani w ręce władz Rosji. A media, które nawoływały do solidarności z ukrainą powinny zostać zdelegalizowany i wypłacić odszkodowania Rosji i ludności ukrainy, za sianie propagandy i podjudzania do przestępstwa.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
24
~Wojtek 2014-03-01 (15:56) 2 godziny i 6 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
18
~krzysztof63 2014-03-01 (18:07) 23 godzin i 55 minut temu

...Wołacie o pomoc USA I W.Brytanii dla Ukrainy.... Podajcie choć jeden przykład ,z całej ich historii, kiedy to te państwa komukolwiek bezinteresownie pomogły... Po rzezi studentów w Chinach stuliły uszy po sobie i udawały ,że nic się nie stało...Warto też pamiętać ,że prawie całe zaopatrzenie dla kontyngentów w Afganistanie,w tym i polskiego, przesyłane jest na mocy porozumienia przez terytorium Rosji ...Jaki los czeka żołnierzy jeśli zaopatrzenie nie dotrze ??? Przecież Rosja z pewnością zamknie swą przestrzeń powietrzną jeśli Zachód podejmie wobec niej jakiekolwiek kroki...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
31
~kajtek 2014-03-01 (16:22) 1 godzinę i 40 minut temu

Rosja zachowała się jak terroryści

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
18
~mazur 2014-03-01 (16:03) 1 godzinę i 59 minut temu

Najwyższy czas uspokoić prze fantastyczne wyobraźnie o zachodniej demokracji.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
16
~ja russkij 2014-03-01 (18:04) 23 godzin i 58 minut temu

...i rosyjska fregata rakietowa, i napisane - chwała rosyjskiej marynarki wojennej! Polska dumna ze swojej niepodległości, ale zawsze zachowuje się jak rozkazuje USA. Stany Zjednoczone - Nagasaki!!!, Hiroszima!!!, Wietnam, Korea, Panama, Ekwador, Kolumbia, Irak, Libia, w Sarajewie!!!, Egipt, Syria, i ... - to wszystko jest dobre, brawo Jak daleko jest Sarajewo od USA? i jak daleko Krym od Rosji? Polska, masz teraz nowych przyjaciół - to banderowcy (OUN-UPA) - brawo!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
20
Jean Jack Palesky 2014-03-01 (15:57) 2 godziny i 5 minut temu

...hmmm... najpierw poobcierają sobie burty z rosyjskimi jednostkami - a potem razem wespół i wzespół wypiją kilka piwek oraz nieco lokalnej gorzałki - by w efekcie w kułak śmiać się z nawiedzonych "reportaży" niby-polskich mediów Ot, i wszystko...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
13
~mordimers 2014-03-01 (17:11) 51 minut temu

Ukraina doznaje właśnie bratniej od pomocy przyjaciół Rosjan. Jak nie demokracją to sierpem i młotem od cara Putina I.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
15
berna^ 2014-03-01 (17:03) 59 minut temu

POLSKA TEŻ NIE BŁYSZCZY DZIĘKI TUSKOWI ARMIĄ GADAJĄC 1 ZAWODOWY WART TYLE CO 4 ŻOŁNIERZY TO CIĘCIE KOSZTÓW A SKUTKI TEGO ŻE POLSKA NIE MA ARMII BO 4 PARY RĄK TO NIE 1. ŻE TY TUSK NIE MASZ HONORU I ZAMIAST BRONIĆ NARODU SPRZEDAJESZ GO

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
12
~ulga 2014-03-01 (18:40) 23 godzin i 22 minut temu

Podobno Rosjanie obiecali USA ,że Florydy im teraz nie zabiorą.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
12
~głos z Polski 2014-03-01 (17:07) 55 minut temu

Zakaukazie na co czekacie działajcie lepszej okazji nie będzie!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
33
Zgadzam się z opinią
44
~piotr 2014-03-01 (16:00) 2 godziny i 2 minuty temu

Nato musi interweniować.Czas rosprawić się z putinem

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
12
~mike 2014-03-01 (15:57) 2 godziny i 5 minut temu

Po prostu uciekają z portu, i raczej tam już nei wrócą.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
10
~ERAZM 2014-03-01 (18:42) 23 godzin i 20 minut temu

CZY MY [CZYT.POLSKIE ŁŻE ELITY] WYCIĄGNIEMY WNIOSKI Z ZAISTNIAŁEJ NA UKRAINIE SYTUACJI.PRZECIEŻ ROSJĘ W RAZIE CZEGO POPRZE BIAŁORUŚ OK.80 TYŚ ŻOŁNIERZY. POLSKA MUSI MIEĆ ARMIĘ ,TAK NA WSZELKI WYPADEK.NA NATO NIE MA CO LICZYĆ.NATO TO MIT.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
15
~Polak 2014-03-01 (18:18) 23 godzin i 44 minut temu

Jesteśmy w NATO czy w SRATO ???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
16
~Novo 2014-03-01 (17:46) 16 minut temu

Tam nie ma ropy. USA nie interweniuje w sprawy Rosyjskie. Mają rację, tylko polak chcąc stracić pomacha szabelką.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
22
~as 2014-03-01 (16:43) 1 godzinę i 19 minut temu

nie chce was starszyc ale moze wybuchnac wojna swiatowa. Lech Kaczynski rpzeciwstawil sie Rosji i go zniszczono pod Smolenskiem. Teraz Ukraina sprzeciwila sie rezimowi rosyjskiemu a ta w odwecie wysyla wojska i i flote wojenna. Jak sutuacja wykmnie sie z pod kontroli to czekaja nas fajerwerki na niebie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
11
~MW 2014-03-01 (18:18) 23 godzin i 44 minut temu

a co z naszą Marynarką Wojenną?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
10
~lapon 2014-03-01 (18:03) 23 godzin i 59 minut temu

Przez chciwość na władzę i głupotę banderowców oraz judaszy z UE będą ginąć niewinni ludzie a knury jak będzie źle uciekną do innych państ i będą się mądrzyć.

odpowiedz