więcej

Seryjny morderca wyjdzie na wolność.

TVN24 |  dodane 2012-04-04 (07:39) 2 lata 8 miesięcy 14 dni 4 godziny i 49 minut temu
drukuj

Za dwa lata na wolność wyjdzie Mariusz Trynkiewicz, który w 1988 roku wykorzystał seksualnie, a następnie zabił trzech chłopców w wieku 11 i 12 lat. Według biegłych po opuszczeniu więzienia może dalej popełniać zbrodnie. - To skutek bezzasadnej amnestii z 1989 roku - tłumaczy były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.
TVN24


Zniesiono wtedy karę śmierci, na którą czterokrotnie skazano Trynkiewicza, nie zastępując jej dożywociem. Jego kara została zamieniona na najwyższą obowiązującą ówcześnie - 25 lat pozbawienia wolności. Kwiatkowski zapewnił, że nowe przepisy nie pozwalają na powtórzenie się takiej sytuacji. - Sąd może zarządzić dalsze obowiązkowe leczenie przestępcy w zakładzie zamkniętym - powiedział.




Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 9 5.45%
nie 156 94.55%

Przeczytaj też

Aleksander Łukaszenka postuluje amnestię bez polityki

dodane 2012-06-12 (16:55) 2 lata 6 miesięcy 5 dni 19 godzin i 33 minuty temu

Brytyjski sąd skazał 15-latka na dożywotnie więzienie

dodane 2012-04-03 (01:50) 2 lata 8 miesięcy 15 dni 10 godzin i 38 minut temu

Olsztyn: Opiekunka próbowała zabić staruszkę

dodane 2012-04-02 (11:30) 2 lata 8 miesięcy 16 dni i 58 minut temu

23-latek ugodził nożem swoją 16-letnią dziewczynę

dodane 2012-03-30 (10:25) 2 lata 8 miesięcy 18 dni 2 godziny i 3 minuty temu

Zabił 15-latkę, bo nie chciała uprawiać seksu?

dodane 2012-03-21 (21:59) 2 lata 8 miesięcy 26 dni 14 godzin i 29 minut temu

Po 12 latach złapali sprawców brutalnej zbrodni?

dodane 2012-03-20 (10:45) 2 lata 8 miesięcy 28 dni 1 godzinę i 43 minuty temu

"W samoobronie" zastrzelił 17-latka niosącego zakupy

dodane 2012-03-19 (20:35) 2 lata 8 miesięcy 28 dni 15 godzin i 53 minuty temu

Zabiła trzyletnią córkę - nie pójdzie do więzienia?

dodane 2012-03-19 (11:20) 2 lata 8 miesięcy 29 dni 1 godzinę i 8 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (274)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

76
1
Kpiny z facetów 2012-04-04 (09:49) 2 lata 8 miesięcy 14 dni 2 godziny i 39 minut temu

Jak przypuszczam rodziny zamordowanych dzieci oczekują uwolnienia tego bandyty z niecierpliwością ... ? Kraj absurdu! Kiedy rodziny pomordowanych, zgwałconych, okaleczonych ... nie znajdzie sprawiedliwości, kiedy sądy będą ferowały śmiesznie niskie wyroki za ciężkie przestępstwa ... zacznie dochodzić do samosądów! Ludzie wezmą sprawiedliwość we własne ręce! Obym nie była ... czarnym prorokiem ...

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

65
2
~mnm 2012-04-04 (08:58) 2 lata 8 miesięcy 14 dni 3 godziny i 30 minut temu

powinien wyjść zgwałcic ze dwóch prokuratorów, sędziego i ministra sprawiedliwości to może by sie obudzili wkońcu.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

47
3
~Eni 2012-04-04 (09:33) 2 lata 8 miesięcy 14 dni 2 godziny i 55 minut temu

Przecież tacy ludzie nie powinni żyć! Nie ma kary śmierci, ale dożywocie powinien dostać i tyle! Psychologowie jednogłośnie orzekli, że jest niebezpieczny, podobno całych czas malował akty młodych chłopców, a oni chcą go wypuścić? Ciekawe jakby to był ich sąsiad, a Ci wszyscy mądrzy z rządu mieszkali by ze swoimi synami obok tego mordercy, czy też byliby tacy obojętni? To się w głowie nie mieści, to jest naprawdę chory kraj, chorzy ludzie, nie wierzę, że nie można nic zrobić

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

41
2
~QTC 2012-04-04 (08:34) 2 lata 8 miesięcy 14 dni 3 godziny i 54 minuty temu

Jak wyjdzie, to zaraz powinien swe pierwsze kroki skierować do pierwszego sądu i tam zrobić porządek. Byłaby to mała szkodliwość czynu. Może wreszcie nie byłoby głupich wyroków. Przecież on tak lubi zabijać.Chory kraj.

odpowiedz

35
0
~z 2012-04-04 (10:27) 2 lata 8 miesięcy 14 dni 2 godziny i 1 minutę temu

Wczoraj był wywiad z babką która jest psychologiem i go zna. Mówiła, że będzie zabijał na 100 %. A w dodatku dużo czasu w więzieniu poświecą na rysowanie, nie byłoby w tym nic złego gdyby nie to, że rysuje postacie nagich chłopców. Ta sprawa skończy się tak, że ktoś go zabije i pójdzie siedzieć za zwyrodnialca który dawno powinien zostać utopiony albo powieszony bo kul, prądu i zastrzyków szkoda. Mam nadzieję, że już nigdy nikogo nie skrzywdzi.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

31
4
~X X X 2012-04-04 (09:58) 2 lata 8 miesięcy 14 dni 2 godziny i 30 minut temu

To doskonały argument za utrzymaniem kary śmierci w skrajnych sytuacjach.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

25
0
Kpiny z facetów 2012-04-04 (09:51) 2 lata 8 miesięcy 14 dni 2 godziny i 37 minut temu

Kolejna patologia ... Polskiego sądownictwa!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

25
1
~nocka 2012-04-04 (09:50) 2 lata 8 miesięcy 14 dni 2 godziny i 38 minut temu

4 krotne dożywocie zamienić na 4 krotne 25 lat, da to razem 100 lat i pozamiatane... Wydaje mi się, że nie można mówić o zamianie 4 krotnego dożywocia na 1 krotną karę 25 lat, w myśl amnestii z 1989 r, gdyż de facto jest to anulowanie 3 kar dożywocia. Każda z tych 4 zbrodni została ukarana osobnym wyrokiem i trzeba zamienić na 4 osobne wyroki.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

27
3
metro66 2012-04-04 (09:20) 2 lata 8 miesięcy 14 dni 3 godziny i 8 minut temu

Oglądałem film "Symetria" .Myślałem ,że pedofilów się w ten sposob eliminuje w więzieniach. Widocznie w tym więzieniu wszyscy klawisze i "pensjonariusze" to pedofile.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

24
3
~zołza 2012-04-05 (00:00) 2 lata 8 miesięcy 13 dni 12 godzin i 28 minut temu

Prosimy o podanie nazwiska polityka, który tak bezmyślnie ułaskawił bydlę. Najwyższa pora, aby społeczeństwo dostawało informację, jaki poseł na co głosował. Wtedy może skończy się anonimowość partyjna.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

21
0
~rrr 2012-04-04 (10:36) 2 lata 8 miesięcy 14 dni 1 godzinę i 52 minuty temu

a miala byc sterylizacja chemiczna i gdzie ona sie podziała

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

20
0
litoki 2012-04-04 (09:52) 2 lata 8 miesięcy 14 dni 2 godziny i 36 minut temu

myślę że rodziny tych chłopców odpowiednio przygotują się na ten moment- chętnych do pomocy nie zabraknie

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

19
0
~LOL 2012-04-04 (14:50) 2 lata 8 miesięcy 13 dni 21 godzin i 38 minut temu

Temida w Polsce ma wprawdzie opaskę na oczach, ma też knebel w ustach i zawiązane z tyłu ręce, jest też naga i gwałcona, a waga stoi obok i służy do odliczania łapówek. Taka jest "sprawiedliwość" w Polsce.

odpowiedz

21
2
~Judasz 2012-04-04 (10:53) 2 lata 8 miesięcy 14 dni 1 godzinę i 35 minut temu

wszystko dzięki lewackim ,czczącym ideę godności mordercy i jego prawa do życia LEMINGOM ,rozmiękczającycm społeczeństwa na świecie >=( swoimi bredniami i hasełkami o litości ,pokoju i przyjaźni. dzięki tym cfelom >=[ ,których nie rażą odrażające czyny takich kanalii ,zatem cieszące sie ich aprobatą ,mamy ten stan rzeczy ! że zwyrodnialcy są nam wciskani w kieszeń ,abyśmy jako społeczeństwo dawali im szanse i hodowali ich za nasze pieniądze >=[ !! w tym także rodziny ofiar ! osoby ,którym takie bydleta śmieją sie w twarz w sądach ,bo wiedzą ,że g**no im zrobią >=(. bo pójdą se na odsiadke 30 letnią i wyjda ..... jestem za tym ,aby obrońców i wielbicieli morderców pod postacią przeciwników czapy osadzać w celach ,razem z ich idolami >=/ .a najlepiej rozwalać na szafociku wraz z nimi. bo takie lewackie LEMINGI ,rozmiekczające społeczeństwo prawami dla bydląt ,są społeczną podporą dla tych kanalii >=(

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

19
0
~Ana 2012-04-04 (09:59) 2 lata 8 miesięcy 14 dni 2 godziny i 29 minut temu

To jest chory kraj , chory wymiar sprawiedliwości skoro dopuszcza do sytuacji ,że bandyta o ktorym wiadomo ,że może znowu dopuścic się mordu zostaje wypuszczony na wolność. Obowiązkiem wymiaru sprawiedliwości jest bronić obywateli przed mordercami . To jest psychopata , który nie zmieni swojego postepowania.

odpowiedz

20
3
~Muniek 2012-04-04 (09:12) 2 lata 8 miesięcy 14 dni 3 godziny i 16 minut temu

Brawo znowu dla naszego rządu!! wyjdzie czubek na wolność i dopiero jak się stanie jakąś tragedia to go zamkna. NIECH TERAZ SIĘ WEZMIE ZA RZĄD A NIE ZA DZIECI !!!!!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

19
3
~LT 2012-04-04 (10:14) 2 lata 8 miesięcy 14 dni 2 godziny i 14 minut temu

Po wyjściu z pudła zapisze się do Platformy i bedzie chroniony przez wymiar sprawiedliwości jak wszystkie platfusy... A tak a propos sprawiedliwości, to co w sprawie Beatki Sawickiej, bo mija już chyba 5 lat a peowski sąd nadal nie wydał wyroku...

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

17
2
~Judasz apostołek 2012-04-04 (09:53) 2 lata 8 miesięcy 14 dni 2 godziny i 35 minut temu

no i co ,miłośnicy morderców - wrogowie kary czapy >=( ? zadowoleni ? jeden z waszych pupilków ,którego odrażające czyny nie cieszą sie waszym obrzydzeniem ,więc aprobatą -wyjdzie z paki >=(

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

14
0
~przywrocic KS 2012-04-04 (10:00) 2 lata 8 miesięcy 14 dni 2 godziny i 28 minut temu

i eliminowac takie chwasty. Po co to cos (bo to nie czlowiek) ma zyc?

odpowiedz

14
0
~as 2012-04-04 (09:22) 2 lata 8 miesięcy 14 dni 3 godziny i 6 minut temu

Polska Rzeczpospolita Patologiczna

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 2 godziny i 4 minuty temu

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 2 godziny i 23 minuty temu

Dziś odbędzie się pogrzeb ofiar tragedii w Rakowiskach
dodane 2014-12-18 (09:55) 2 godziny i 33 minuty temu

Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji umowy UE-Ukraina
dodane 2014-12-17 (12:00) 1 dzień i 28 minut temu

Polski konwój jedzie na Ukrainę
dodane 2014-12-17 (12:30) 23 godziny i 58 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 27567