Strona główna serwisu
Zmarł piosenkarz i autor piosenek, Waldemar Kocoń

Zmarł piosenkarz i autor piosenek, Waldemar Kocoń

W wieku 63 lat zmarł w Warszawie piosenkarz i autor piosenek, Waldemar Kocoń. Artysta był od lat chory na białaczkę. Jego najbardziej znanymi utworami były: "Moje chryzantemy" oraz "Uśmiechnij się mamo". Zmarłego znalazła w jego mieszkaniu opiekunka.
Waldemar Kocoń Waldemar Kocoń ()
Krzysztof Cwynar, piosenkarz i kompozytor, nie krył zdziwienia na wieść o tym, że jego przyjaciel przegrał z chorobą. - Często spotykałem się z nim na koncertach w Krakowie, dedykowanych zwierzętom. Był w jak najlepszej formie. Także wokalnej. Lata dodają artyście wigoru. Nie pokazywał po sobie choroby, dlatego myślałem, że z tego wyjdzie. Był bardzo pogodną osobą i cenioną przez kolegów - powiedział.

Kocoń debiutował w Klubie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego Hybrydy. W 1969 roku zajął I miejsce w programie telewizyjnym "Proszę dzwonić". Wygrana zaowocowała propozycją współpracy z radiem, telewizją, Pagartem, Stołeczną Estradą, Polskimi Nagraniami. Występował na najważniejszych polskich scenach oraz za granicą.

W 1982 roku zamieszkał w Chicago. Prowadził własny program "One Man Show" oraz program radiowy "Kocoń przed północą".


Podczas pobytu w Ameryce artysta pozostawał w stałych kontaktach z polskimi przyjaciółmi. "Znaliśmy się co najmniej 40 lat. Występowaliśmy wielokrotnie razem. Zawsze bardzo serdecznie przyjmował nas w Ameryce, gdzie miał swój własny program. Ostatnio widzieliśmy się dokładnie 14 sierpnia w kawiarni na Nowym Świecie. Był w dobrej formie" - powiedział PAP Janusz Sent, polski kompozytor i pianista.

Kocoń nagrał 16 płyt, m.in.: "Waldemar Kocoń" (1974), "O samym sobie" (1975), "Wielki romans" (1978), "Znaki miłości" (1995), "Przeobrażenia" (2000), "Dla Ciebie Polsko, Tobie Ameryko" (2002), "Wyznania najcichsze" (2004), "Dla Ciebie Polsko" (2006), "Zagrożenia" (2007). Najbardziej znanymi utworami artysty są: "Moje chryzantemy" oraz "Uśmiechnij się mamo".
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (246)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~starsza pani 2012-10-29 (18:53) 22 godzin i 49 minut temu

jest mi bardzo smutno szkoda kolejny talent odszedł piękny głos dzieki za wspomnienia z mojej młodości

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~fanka 2012-09-27 (11:42) 6 godzin temu

Ludzie mówią najciszej kiedy na coś czekają -

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~Tamara Brandys 2012-09-28 (17:29) 13 minut temu

Odszedłeś tak nagle,aby ból zadać? Żeby Cię porównywać z kaliną, z której zaczął kwiat spadać? Na zawsze pozostaniesz w moim sercu,w mojej pamięci,na pięciolinii doznań i wrażeń, gdzie burza ze słońcem grają składnie. Żegnam Cię Waldi

odpowiedz

zgłoś do moderacji