więcej

"Zamordowany przez KGB" syn Kuklińskiego żyje?.

Wprost |  dodane 2009-05-16 (10:14) 5 lat 2 miesiące 6 dni 7 godzin i 12 minut temu
drukuj

Młodszy syn pułkownika Ryszarda Kuklińskiego, Bogdan, nie został wcale zamordowany przez KGB - dowiedział się "Wprost" z trzech niezależnych źródeł. Amerykańskie służby zmieniły mu tożsamość i objęły programem ochrony świadka.

Według oficjalnej wersji Bogdan Kukliński zaginął w sylwestrową noc 1993 roku, kiedy razem z kolegą wypłynął w rejs u wybrzeży Florydy. Oficjalnie podano, że jacht został przewrócony przez falę, mężczyźni utonęli, a ich zwłok nie odnaleziono.

Tyle tylko, że w tym czasie morze było zupełnie spokojne. Ponadto na pokładzie jachtu, na stole, ratownicy znaleźli puste szklanki i kieliszki. Niemożliwe, aby fala morska, która strąciła dwóch dorosłych mężczyzn, nie zniszczyła naczyń.

Co ciekawe: mężczyzna, który tej nocy towarzyszył Kuklińskiemu, oficjalnie zmarł 10 lat wcześniej. Zdaniem informatorów "Wprost" był to oficer CIA używający nazwiska osoby nieżyjącej, a rzekome ofiary morza tuż po północy przesiadły się na inny jacht.

Leszek Szymowski

(meg)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 96 81.36%
nie 22 18.64%

Przeczytaj też

Ogromny pomnik płk. Kuklińskiego stanie w Nowej Hucie

dodane 2009-08-27 (16:30) 4 lata 10 miesięcy 25 dni i 56 minut temu

Urban: "beton" zrobiłby z nami i z wami porządek

dodane 2009-01-06 (02:25) 5 lat 6 miesięcy 16 dni 15 godzin i 1 minutę temu

Na co liczył Jaruzelski?

dodane 2008-12-22 (01:10) 5 lat 7 miesięcy 16 godzin i 16 minut temu

Prof. Staniszkis: ZSRR mógł wkroczyć do Polski

dodane 2008-12-18 (06:05) 5 lat 7 miesięcy 4 dni 11 godzin i 21 minut temu

"ZSRR był gotów użyć broni atomowej"

dodane 2008-12-14 (19:35) 5 lat 7 miesięcy 7 dni 21 godzin i 51 minut temu

Internauci WP: Kukliński bohater czy zdrajca?

aktualizacja 2008-12-12 (14:31) 5 lat 7 miesięcy 10 dni 2 godziny i 55 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (910)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

8
72
~jerzy 2009-05-16 (14:21) 5 lat 2 miesiące 6 dni 3 godziny i 5 minut temu

wywalić go z Powiazek
Na powiazkach nie ma miejsca dla zdrajców

odpowiedz

pokaż 27 ukrytych odpowiedzi

2
2
~Autor TEZY 2014-02-11 (06:06) 5 miesięcy 11 dni 11 godzin i 20 minut temu

Prawda jest taka żę na forum jakieś 4 lata temu napisąłem że syn Ryszarda Kuklińskiegio (na co nie mam żadnych dowodów) ,mógł dostać przybrane nowe dane osobiste pod rządowym programem Witness Protection przez FBI na rządanie CIA. I od tego zaczęłą sie ta TEZA jako plotka która podchwyciła komunistyczna agentura! Tak ze zamiast powoływać się na "nasze xrodla" należy napisac żę była osoba która napisała takie włąsnie podejżenie na podstawie znajomości operacji CIA i FBI. Do tej pory jako autor potwierdzam ze to jest tylko możliwa teza!

odpowiedz

40
8
~Piotr 2012-12-14 (01:23) 1 rok 7 miesięcy 8 dni 16 godzin i 3 minuty temu

Zdrajcą jest Jaruzelski , sługa ZSRR. Przeczytajcie rotę Ludowego Wojska Polskiego. Komu ono przysięgało ? Aż dziw bierze, że zdrajców Polski - Jaruzelskiego , Kiszczaka i innych wysoko postawionych oficerów dotychczas nie rozliczono za zdradę narodu Polskiego na rzecz Rosji Sowieckiej. Kukliński nie chciał pustyni na miejscu które dziś zwie się Polska...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

17
9
~radq 2013-01-03 (16:07) 1 rok 6 miesięcy 19 dni 1 godzinę i 19 minut temu

Drogi użytkowniku POLAK KATOLIK Tadeusza Kościuszkę i Piotra Wysockiego też uważasz za zdrajców? Przecież zabory były legalne. Zatwierdzone przez króla i sejm. Gdyby nie Płk. Kukliński dzisiaj nie byłoby Polski. Byłoby Atomowe pobojowisko.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

15
4
~MG 2012-02-24 (22:20) 2 lata 4 miesiące 27 dni 19 godzin i 6 minut temu

Mam takowe pytanie do osób, które nazywają Kuklińskiego zdrajcą. Czy Adama Mickiewicze też nazwiecie zdrajcą, jak powiem Wam, że podpisał lojalkę z caratem w zamian za korzyści? Tak dla uwagi to jest autentyczny fakt historyczny, a nie żadna ściema.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

14
2
~iwan 2012-04-30 (22:51) 2 lata 2 miesiące 21 dni 18 godzin i 35 minut temu

ja wiżu że zdjes jest mnoga naszych. no wot kak wy tu nas naszli, rebiata !

odpowiedz

15
3
~PAMIĘĆ 2009-05-16 (17:59) 5 lat 2 miesiące 5 dni 23 godziny i 27 minut temu

Wierne sługki bolszewików - PPR i PZPR
Następnego dnia aresztowano podstępnie zwabionych na odprawę 33 oficerów ze sztabu Armii Krajowej. * Relacjonuje mjr Draża: (...) Dwóch pułkowników rosyjskich zaprasza nas do budynku szkolnego, tłumacząc, że w sztabie nie ma dość miejsca, ani też materiału kancelaryjnego. Jest nas 28 oficerów oraz 4 kobiety, co najlepsze było we Lwowie. Pierwszy raz wtedy głośno protestujemy, okazując podejrzenie. Na to jeden z pułkowników rosyjskich zwraca się do nas: "Co panowie nie chcą walczyć przeciwko Niemcom?" - Co robić? - zwraca się do mnie Szofer" (Feliks Maziarski). - Nie mam wyboru, albo pójść, albo tutaj walczyć. Uważam jednak, że lepiej tutaj zostać. Mamy przynajmniej pod ręką swoich ludzi. Po chwili wahania Szofer" domaga się od pułkownika sowieckiego słowa honoru, że nic nam się złego nie stanie. Pułkownik daje słowo honoru. (...) Decyzja zapada. Wsiadamy do samochodów rosyjskich. Przyjeżdżamy na miejsce. Wchodzimy na pierwsze piętro do sali, gdzie rzeczywiście znajdują się stoły z materiałem kancelaryjnym. Na chwilę łudzimy się. Po 10 minutach jednak jakiś major zaprasza nas o piętro wyżej - do generała. Na schodach żołnierz przy żołnierzu z automatami. Złudzenie zupełnie znika. Jest całkiem jawna sytuacja. * Wchodzimy do jednej z sal, gdzie przyjmuje nas jakiś pułkownik, prosząc byśmy siadali według starszeństwa. W trzech oddzielnych krzesłach siadamy, dawny szef sztabu, ja i mój zastępca kpt. Łodyga" (Andrzej Chołoniewski). Naraz, gdy siadamy, pułkownik rosyjski, Szyrokoj wydobył pistolet i krzyknął - Ruki w wierch!". W tej samej chwili runęli do sali uzbrojeni Rosjanie. * Taki był koniec polskich rycerzy, którzy od 6 lat prowadzili bohaterską walkę przeciw okupantowi. Nie padli i nie cofnęli się przed przemocą nieprzyjaciela, zniewoleni zostali perfidią azjatycką, popartą przez fikcyjną pomoc Churchilla." (...)

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

39
5
~PL 2011-08-01 (12:53) 2 lata 11 miesięcy 21 dni 4 godziny i 33 minuty temu

Dla mnie zdrajcą jest Jaruzelski który służył ZSRR i chciał z Polski zrobić pole po wybuchu atomowym. Kukliński jest bohaterem który walczyło niepodległość RP.

odpowiedz

9
32
~POLAK KATOLIK 2009-05-16 (12:23) 5 lat 2 miesiące 6 dni 5 godzin i 3 minuty temu

"Zamordowany przez KGB"żyje
Pan Kuklinski dla mnie zawsze pozostanie zdrajcą Po Pierwsze bo złamał przysięgę wojskową i to jest zdradą niepodważalną PO drugie zdradzając na rzecz USA przeszedł na strone zdrajców bo nikt inny jak USA,ANGLAi ZSRR w Jałcie podpisali że POLSKA będzie PRL-em.W związku z tym wszystko to co jest w PRL-u to jest legalne i uznawane przez prawo międzynarodowe,tym samym nie można mieć pretensi do rządzących że postępowali zgodnie z ustaleniami USA,ZSRR i ANGLII.Oczywiście mogli wzniecić powstanie i doprowadzić do zagłady NARODU bo mocarstwa tamtego okresu nie kiwneli by palcem by ratować POLSKĘ.

odpowiedz

pokaż 27 ukrytych odpowiedzi

9
0
~ELA 2010-07-11 (22:55) 4 lata 10 dni 18 godzin i 31 minut temu

Szkoda ze nie ma II-go Pilsudskiego, nauczyl by Was rozumu
bo Polska w okresie porozbiorowym byla w gorszej sytuacji niz po 1945 r. ale wszyscy wlaczyli w POW, czy Strzelcach czy w Armii obcej o WOLNOSC POLSKI. Teraz dzielicie sie na PZPR, PPS, SLD, PiS, Po i nie wiadomo jeszcze co. W koncu Polakami sa Wszyscy i Ci dobrzy i Ci zli. A interes Polski jest jeden - Wolna i Demokratyczna Polska, z tradycjami Boleslawa CHROBREGO. Szkoda, ze dzielicie sie na Wojsko Polskie na Wschodzie, Polskie Sily Zbrojne na Zachodzie, Armie Krajowa, Druzyny Strzeleckie, POWN POGON, w koncu wszyscy ZOLNIERZE czy na Wschodzie, czy na Zachodzie walczyli o WOLNOSC NASZA I WASZA i Europa USA i Rosja winny to uhonorowac, ale oni maja tylko swoje biznes-plany, jak nie petrodolary, to znowu zakusy imperialne. Coz WLADZA zawsze wode sodowa zmozgu robi i towrza G-20, rozne inne Bnai Broth, co chca rzadzic swiatem, ale w efekcie daza do wojen, bo za tym siedza lobbingi biznesu.Polska stale wygrywa wojskowo, ale przegrywa politycznie. Czas przewietrzyc te salony polityczne, bo jak mowil Norwid- Partie sa to koczowiska polemiczne, ktorych rzeczywistoscia jest dym wyrazow

odpowiedz

3
1
~ELA 2010-07-11 (22:54) 4 lata 10 dni 18 godzin i 32 minuty temu

Szkoda ze nie ma II-go Pilsudskiego, nauczyl by Was rozumu
bo Polska w okresie porozbiorowym byla w gorszej sytuacji niz po 1945 r. ale wszyscy wlaczyli w POW, czy Strzelcach czy w Armii obcej o WOLNOSC POLSKI. Teraz dzielicie sie na PZPR, PPS, SLD, PiS, Po i nie wiadomo jeszcze co. W koncu Polakami sa Wszyscy i Ci dobrzy i Ci zli. A interes Polski jest jeden - Wolna i Demokratyczna Polska, z tradycjami Boleslawa CHROBREGO. Szkoda, ze dzielicie sie na Wojsko Polskie na Wschodzie, Polskie Sily Zbrojne na Zachodzie, Armie Krajowa, Druzyny Strzeleckie, POWN POGON, w koncu wszyscy ZOLNIERZE czy na Wschodzie, czy na Zachodzie walczyli o WOLNOSC NASZA I WASZA i Europa USA i Rosja winny to uhonorowac, ale oni maja tylko swoje biznes-plany, jak nie petrodolary, to znowu zakusy imperialne. Coz WLADZA zawsze wode sodowa zmozgu robi i towrza G-20, rozne inne Bnai Broth, co chca rzadzic swiatem, ale w efekcie daza do wojen, bo za tym siedza lobbingi biznesu.Polska stale wygrywa wojskowo, ale przegrywa politycznie. Czas przewietrzyc te salony polityczne, bo jak mowil Norwid- Partie sa to koczowiska polemiczne, ktorych rzeczywistoscia jest dym wyrazow

odpowiedz

2
0
~ELA 2010-07-11 (22:52) 4 lata 10 dni 18 godzin i 34 minuty temu

Szkoda ze nie ma II-go Pilsudskiego, nauczyl by Was rozumu
bo Polska w okresie porozbiorowym byla w gorszej sytuacji niz po 1945 r. ale wszyscy wlaczyli w POW, czy Strzelcach czy w Armii obcej o WOLNOSC POLSKI. Teraz dzielicie sie na PZPR, PPS, SLD, PiS, Po i nie wiadomo jeszcze co. W koncu Polakami sa Wszyscy i Ci dobrzy i Ci zli. A interes Polski jest jeden - Wolna i Demokratyczna Polska, z tradycjami Boleslawa CHROBREGO. Szkoda, ze dzielicie sie na Wojsko Polskie na Wschodzie, Polskie Sily Zbrojne na Zachodzie, Armie Krajowa, Druzyny Strzeleckie, POWN POGON, w koncu wszyscy ZOLNIERZE czy na Wschodzie, czy na Zachodzie walczyli o WOLNOSC NASZ i Wasza i Europa USA i Rosja winny to uhonorowac, ale oni maja tylko swoje biznes-plany, jak nie petrodolary, to znowu zakusy imperialne. Coz WLADZA zawsze wode sodowa zmozgu robi i towrza G-20, rozne inne Bnai Broth, co chca rzadzic swiatem, ale w efekcie daza do wojen, bo za tym siedza lobbingi biznesu.Polska stale wygrywa wojskowo, ale przegrywa politycznie. Czas przewietrzyc te salony polityczne, bo jak mowil Norwid- Partie sa to koczowiska polemiczne, ktorych rzeczywistoscia jest dym wyrazow

odpowiedz

2
0
~ppp 2009-07-23 (18:35) 4 lata 11 miesięcy 28 dni 22 godziny i 51 minut temu

Sługi...
Każdy uważa, że wszyscy postępują tak, jak on sam. Wy jesteście służba, i ponad bezmyślne służenie wasza wizja świata nie sięga. A nie wyobrażacie sobie, że ktoś mógł po prostu wierzyć w socjalizm, komunizm, i nie chciał zaleszczyckiej szosy???

odpowiedz

5
1
~ppp 2009-07-21 (12:51) 5 lat 1 dzień 4 godziny i 35 minut temu

Zdrajcy...nie zdrajcy...
Jak rozumię wszystkich zasadniczych, to gestapowcy i SS-mani, którzy dochowali swej przysięgi nawet po śmierci Wodza, i do dziś są dla was wzorami osobistymi i ludźmi bardziej godnymi szacunku od np. spiskowców antyhitlerowskich. Wasza sprawa, ja tam do wspólnoty z Wami się nie poczuwam.

odpowiedz

2
20
~deda 2009-05-16 (10:40) 5 lat 2 miesiące 6 dni 6 godzin i 46 minut temu

Nawet na tym portalu
pisaliśmy już kilka miesięcy temu, że syn amerykańskiego szpiega żyje. Gdzie tu sensacja?Ale chyba wstyd mu za ojca- zdrajcę. On sprzedał współrzędne celu i naraził życie wielu wspaniałych kolegów. W Bydgoszczy zrobili wiadukt kuklińskiego. Przechodząc spluwamy lub lejemy.Po trzykroć zdrajca.

odpowiedz

pokaż 74 ukryte odpowiedzi

11
0
~rozsądek 2009-05-17 (19:35) 5 lat 2 miesiące 4 dni 21 godzin i 51 minut temu

bolszewizacja
45 lat PRL-u zrobiło swoje: zdrajcy i szuje z PZPR udają patriotów!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

8
2
~Adam 2009-05-16 (18:05) 5 lat 2 miesiące 5 dni 23 godziny i 21 minut temu

Oj ofcery sługusy moskali !
A film o gen. Nildorfie widzieli? To też był zdrajca? a kto go torturował - oficery czy nie , którzy coś pieprzą o honorze, U pałkowników honor! A ilu bohaterów w ten sposób wymordowaliście? W Gańsku `70 i Poznaniu`56 to kto strzelał do bezbronnych ludzi,zapomniało się a?

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

1
0
~PAMIĘĆ 2009-05-16 (17:56) 5 lat 2 miesiące 5 dni 23 godziny i 30 minut temu

drugi Katyń - obozy zagłady dla żołnierzy AK, NSZ, BCh
W. Kieżun "Armia Krajowa jedzie na Sybir": 24 marca 1945 roku, pociąg ruszył. Przejeżdżając wiaduktem nad ulicami zaczęliśmy śpiewać: Jeszcze Polska nie zginęła i krzyczeć przez małe zakratowane okienka: Armia Krajowa jedzie na Sybir, niech żyje Wódz Naczelny generał Anders [...] W naszym wagonie było około 40 Polaków i tyluż Niemców[...]Polacy byli członkami AK, NSZ (Tadeusz Skarżyński był adiutantem d-cy NSZ), Batalionów Chłopskich.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

7
0
~Polak 2009-05-16 (16:14) 5 lat 2 miesiące 6 dni 1 godzinę i 12 minut temu

Obywatele Federacji Rosyjskiej!
Wiem, że Polak pułkownik Kukliński strasznie waszym sowiekim gienierałom przeszkodził w realizacji ich ambitnych planów podboju Europy Zachodniej. Niemniej jednak chciałbym zauważyć że w przypadku użycia przez waszych gienierałów broni atomowej, strona przeciwna nie pozostałaby dłużna i nie tylko na nasze, ale i na wasze głowy spadłby grad rakiet z głowicami atomowymi. Wniosek z tego, że nawet wy obywatele byłego CCCP powinniście być wdzięczni płk. Kuklińskiemu za to że uchronił również was od nieuchronnej śmieci.

odpowiedz

pokaż 14 ukrytych odpowiedzi

2
0
~rozsądek 2009-05-17 (19:35) 5 lat 2 miesiące 4 dni 21 godzin i 51 minut temu

bolszewizacja
45 lat PRL-u zrobiło swoje: zdrajcy i szuje z PZPR udają patriotów!

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Relacja separatysty: pomylono malezyjski samolot z ukraińskim
dodane 2014-07-22 (11:35) 5 godzin i 51 minut temu

Prognoza długoterminowa - wciąż gorąco
dodane 2014-07-21 (00:02) 1 dzień 17 godzin i 24 minuty temu

Znowu wypadek Polaków na niemieckiej autostradzie
dodane 2014-07-22 (13:41) 3 godziny i 45 minut temu

Rumuńska celebrytka "zwróciła" adoptowane dziecko
dodane 2014-07-22 (14:39) 2 godziny i 47 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy w kontekście ostatnich wydarzeń na Ukrainie czujesz się bezpiecznie w Polsce?

liczba oddanych głosów: 1520