więcej

małopolskie

Zakopane i Kościelisko trzy godziny bez prądu .

PAP |  aktualizacja 2010-04-06 (21:34) 4 lata 4 miesiące 26 dni 6 godzin i 20 minut temu
drukuj

Trzy godziny zajęło energetykom usunięcie awarii energetycznej w Zakopanem. Linię wysokiego napięcia najprawdopodobniej uszkodził mokry, ciężki śnieg. Prądu nie miało niemal całe Zakopane, sąsiednie Kościelisko i część Poronina.

Wprawdzie energetycy nie znaleźli miejsca awarii, ale poprzez centralę w Nowym Targu udało się podłączyć miejscowości Nowe Bystre, Ratułów i zakopiańską dzielnicę Olcza.

Od 17.00 niemal całe Zakopane oraz sąsiednia gmina Kościelisko były pozbawione prądu.

Gęsty i mokry śnieg zaczął padać w nocy z poniedziałku na wtorek. We wtorek rano w Zakopanem leżało go ok. 10 cm.

Lina energetyczna najprawdopodobniej nie wytrzymała naporu śniegu i zerwała się, odcinając prąd dla kilkudziesięciu tysięcy odbiorców.


(bart, neska)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 15 62.5%
nie 9 37.5%

Przeczytaj też

Spółka energetyczna korzysta z nieruchomości bez umowy

dodane 2010-04-29 (03:15) 4 lata 4 miesiące 4 dni i 39 minut temu

Wszyscy odbiorcy na Dolnym Śląsku mają już prąd

dodane 2010-02-03 (22:55) 4 lata 6 miesięcy 29 dni 4 godziny i 59 minut temu

Śnieg znów spadł, ludzie znów bez prądu

dodane 2010-02-03 (17:00) 4 lata 6 miesięcy 29 dni 10 godzin i 54 minuty temu

Żyli jak w średniowieczu - dostaną odszkodowania?

dodane 2010-02-02 (17:45) 4 lata 6 miesięcy 30 dni 10 godzin i 9 minut temu

materiał foto

Tu kłęby pary, a tam ludzie bez ogrzewania

dodane 2010-02-01 (18:10) 4 lata 7 miesięcy 9 godzin i 44 minuty temu

Ogromna awaria na Śląsku; nawet 200 tys. osób bez prądu

dodane 2010-01-30 (11:19) 4 lata 7 miesięcy 2 dni 16 godzin i 35 minut temu

8 tysięcy osób na Śląsku znów nie ma prądu

dodane 2010-01-28 (07:20) 4 lata 7 miesięcy 4 dni 20 godzin i 34 minuty temu

Bez prądu nadal blisko 8 tys. odbiorców w Małopolsce

dodane 2010-01-25 (09:00) 4 lata 7 miesięcy 7 dni 18 godzin i 54 minuty temu

materiał foto

Polska pod śniegiem

dodane 2010-01-10 (14:50) 4 lata 7 miesięcy 22 dni 13 godzin i 4 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (217)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
qrak 2010-04-07 (17:21) 4 lata 4 miesiące 25 dni 10 godzin i 33 minuty temu

słaba awaria
trzy godziny bez prądu to jeszcze nic strasznego przecież.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
xavier 2010-04-07 (17:20) 4 lata 4 miesiące 25 dni 10 godzin i 34 minuty temu

ale jaki śnieg?
przecież mamy już wiosnę. Nie ma śniegu tylko piękne słońce. Przyroda budzi się do życia. To chyba jakaś pomyłka z tym śniegiem.

odpowiedz

0
0
~buzek 2010-04-07 (00:26) 4 lata 4 miesiące 26 dni 3 godziny i 28 minut temu

Dobrescie ludziska, Gorale.
Ale naiwne i troche tepawe, w buca wos robi ksiadz i wladza. Glosujecie na lotrow, bo ksiadz wom kozol. Nie rozumicie, co papiez byl POlitycnym oszustem i jesce dajecie dutki na jego pomniki. ZGROZA< gazdowie< ZGROZA.

odpowiedz

0
0
~wawka 2010-04-06 (21:45) 4 lata 4 miesiące 26 dni 6 godzin i 9 minut temu

NIE DAWAJCIE SIE OSKUBYWAĆ góralom!!!
ta wioska pt zakopane , ma najnizszy poziom wyksztalcenia ze wszytskich miejscowosci tej wielkosci w polsce!!!! kto wymyslil ze to stolica tatr---chyba oni sami? tam sa sami naciagacze,pijaki co placaw kosciele za odstepstwo od slubowania abstynencji, kazde inne miasteczko w polskich gorach ma wiecej klasy, nie wspominajac o europejskich kurortach!!! przestancie sie wkoncu dawac okradac tym burakom!!!

odpowiedz

pokaż 14 ukrytych odpowiedzi

0
0
~Przyjezna 2010-04-06 (23:26) 4 lata 4 miesiące 26 dni 4 godziny i 28 minut temu

NIE DAWAJCIE SIE OSKUBYWAC Goralom!!!
A ja sobie tak mysle ze wy wszyscy jestescie dobrze pokreceni. Zakopane jest piekne wcale tam nie smierdzi i nikt nie wala sie pijany po drogach ( no moze turysci ale i to jest zrozumiale) Ludzie pracuja jak na calym swiecie i chca zarabiac jak na calym swiecie a jak kogos nie stac na Zakopane to niech zostanie w domu.

odpowiedz

0
0
~Harnaś 2010-04-06 (23:21) 4 lata 4 miesiące 26 dni 4 godziny i 33 minuty temu

Głupi wy! oj głupi! kto wie co to za cytat???

odpowiedz

0
0
~eryk.sledzik.bllok 2010-04-06 (21:05) 4 lata 4 miesiące 26 dni 6 godzin i 49 minut temu

Spokojnie OLEWAM pis
Zakopane - olewa pisuarów.

odpowiedz

pokaż 13 ukrytych odpowiedzi

0
0
patriota 2010-04-06 (23:01) 4 lata 4 miesiące 26 dni 4 godziny i 53 minuty temu

A jaki macie rekord trasy ...
...do Zakopanego ??? Ja z Balic mam 7,5 h dobrym autem... KTO DA WIĘCEJ ???

odpowiedz

0
0
~sapporo 2010-04-06 (22:57) 4 lata 4 miesiące 26 dni 4 godziny i 57 minut temu

Grać też nie potrafią
górale

odpowiedz

0
0
~ministrant z Kaszub 2010-04-06 (22:34) 4 lata 4 miesiące 26 dni 5 godzin i 20 minut temu

A Papież godoł iż górale to twarde ludziska, a tu 3 h bez prąda i płaczki!!!
Powstania byśta Górole nie przeżyli ino na skrzypeczkach umita przygrywać, jak to hrabia Tetmayer Was opisywał!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~m 2010-04-06 (22:44) 4 lata 4 miesiące 26 dni 5 godzin i 10 minut temu

dc
hu

odpowiedz

0
0
~Zakop 2010-04-06 (21:07) 4 lata 4 miesiące 26 dni 6 godzin i 47 minut temu

pis zgnoił Naród - w tym Zakopane
pogonić przy wyborach pis-gnojków

odpowiedz

pokaż 13 ukrytych odpowiedzi

0
0
~pipi 2010-04-06 (21:02) 4 lata 4 miesiące 26 dni 6 godzin i 52 minuty temu

zakopane
pamietajcie cepry! tak samo was nie lubimy jak wy nas! przyjeżdzacie i wiecznie narzekacie,wszystko do dupy! siedzcie w domu na dupie dżemojady!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~turysta 2010-04-06 (19:42) 4 lata 4 miesiące 26 dni 8 godzin i 12 minut temu

Ludzie ! Po co jeździcie do Zakopca ?
Po to by wypić trochę wódki ze znajomymi ? Wyrwać się z domu ? Poszpanować na Krupówkach markowym ciuchem ? Ja tylko po to, by zanocować - a tak to cały dzień w górach. Przeszkadza Ci tłum i bałagan na Krupówkach ? To je omijaj - tak jak ja.

odpowiedz

pokaż 34 ukryte odpowiedzi

0
0
~Nauczyciel 2010-04-06 (22:10) 4 lata 4 miesiące 26 dni 5 godzin i 44 minuty temu

pis arze - gówniarze
Koniec ferii, do spania - jutro szkoła.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~WROCEK 2010-04-06 (21:57) 4 lata 4 miesiące 26 dni 5 godzin i 57 minut temu

TATRY BEZ ZAKOPANEGO - PIEKNIE!!!
JEZELI PRZESTANIEMY TAM JEZDZIC , DAWAC IM W KIESZEN, TO TE SMIERDZIUCHY ZAPIJACZONE NIE MAJA WYKSZTALCENIA, I TA WIOSECZKA MOCNO PODUPADNIE I GORY BEDA WOLNE OD SMIERDZACYCH FRYTKAMI POLUJACYCH NA PODPITYCH TURYSTOW BUDEK I PSEUDO KARCZM,,, BYLO BY PIEKNIE BEZ TZW ZAKOPCA!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~polak 2010-04-06 (21:48) 4 lata 4 miesiące 26 dni 6 godzin i 6 minut temu

OLAĆ ZAKOPANE NIECH SIE WEZMA DO ROBOTY!!!
NIECH TE BURAKI GÓRALSKIE NIEMYTE WEZMA SIĘ DO ROBOTY,,, ! ! ! A NIE OSZPECAJA POLSKIE GORY SWOIMI BUDKAMI Z LODAMI ,KEBABAMI ITD...A LUDZIE TAM JEZDZA I DAJA SIE ROBIC W BALONA CO ROKU...PO CO ?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~Góralka 2010-04-06 (22:00) 4 lata 4 miesiące 26 dni 5 godzin i 54 minuty temu

Nie było prądu, nie pierwszy raz i tyle.
Ale PANY wykorzystały okazję, żeby nas, górali, mieszać z błotem. Jak już ktoś powiedział, my ceprów nie lubimy, bo demolują nam miasteczko i zapychają ulice, a co niektórzy przyjeżdżają tu tylko po to, żeby się upić jak świania. Dajcie nam święty spokój.

odpowiedz

0
0
~ona 2010-04-06 (21:52) 4 lata 4 miesiące 26 dni 6 godzin i 2 minuty temu

A czy my narzekamy?
Nie narzekamy, to media robią z tego klęskę... przez 3 godziny to nawet piec nie zdążył się wyłączyć, a dwie z tych trzech godzin nie wymagały świecenia świeczek.

odpowiedz

0
0
~socho 2010-04-06 (21:46) 4 lata 4 miesiące 26 dni 6 godzin i 8 minut temu

hm............
a ja widzialem tam gorala Kwasniewskiego z goralka Jolanta

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Donald Tusk w programie "Tomasz Lis na żywo"
dodane 2014-09-01 (22:03) 5 godzin i 51 minut temu

Minister Wolfgang Schaeuble ironizuje: Nagrodę Karola Wielkiego - Putinowi
dodane 2014-09-01 (19:25) 8 godzin i 29 minut temu

Terrorysta z Donbasu grozi Polakom
dodane 2014-09-01 (18:13) 9 godzin i 41 minut temu

680 żołnierzy ukraińskich w niewoli u separatystów
dodane 2014-09-01 (14:15) 13 godzin i 39 minut temu

CBOS: 73% Polaków ufa Bronisławowi Komorowskiemu
dodane 2014-09-01 (15:43) 12 godzin i 11 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Kto powinien zastąpić Donalda Tuska na stanowisku premiera?

liczba oddanych głosów: 8160