Strona główna serwisu
Z czego żyje i ile zarabia Jerzy Owsiak?
Z czego żyje i ile zarabia Jerzy Owsiak?

Z czego żyje i ile zarabia Jerzy Owsiak?

Z czego żyje Jerzy Owsiak? Co robi, gdy nie organizuje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Prowadzi wykłady dla managerów wyższego szczebla - czytamy w najnowszym numerze tygodnika "Wprost".
Jerzy Owsiak podczas 21. finału WOŚP Jerzy Owsiak podczas 21. finału WOŚP ()
W rozmowie z gazetą Jerzy Owsiak wyjawia, że źródłem jego utrzymania są wykłady dla takich koncernów, jak Tchibo, 3M czy Nestle. - Zapraszają mnie, żebym opowiedział, jak zbudować sukces i go nie stracić. Mówię, jak zaczynałem od zera, jak urosła Orkiestra, jak sam czuję, że osiągnąłem sukces. Tłumaczę, co zrobić, żeby nie zaszumiało w głowie i żeby mieć plany na przyszłość - tłumaczy Owsiak.

- Pokazujemy film o osiągnięciach Fundacji, o naszych ogólnopolskich programach medycznych. Ogromne emocje wzbudzają obrazki z obecnego "Woodstocku", gdzie przyjeżdżają setki tysięcy ludzi i odwiedzają nas tacy ludzie, jak Prezydenci Niemiec i Polski. Bywa, że na wykładzie ludzie wstają i zaczynają śpiewać "Sto lat!". W sumie takie zajęcia trwają godzinę i 15 minut. Za nie wystawiam rachunek - mówi Owsiak.

Jak przyznaje, takich wykładów w ciągu roku daje około 20. Na pytanie, czy jest to dobrze płatne zajęcie, odpowiada, że "jest to bardzo dobre źródło utrzymania".

Jaką sumę Owsiak otrzymuje za jeden wykład? Nie wiadomo. - Jest to absolutnie tajemnica kontraktu - zastrzega.
Wprost

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (325)
Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
133
~xzx 2013-03-25 (07:52) 5 godzin i 45 minut temu

Mnie interesują dwie sprawy: 1. Dlaczego Jurek zastępuje ministra zdrowia w zaopatrywaniu w sprzet medyczny. 2 Ile kosztuje cała oprawa medialna tego całego przedsięwzięcia WOŚP

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
26
Zgadzam się z opinią
149
rychul3 2013-03-25 (03:17) 10 godzin i 20 minut temu

SZKODA, ŻE NIE POWIEDZIAŁ (I NIKT GO NIE ZAPYTAŁ) ILE Z KAŻDEJ OTRZYMANEJ OD LUDZI ZŁOTÓWKI FAKTYCZNIE PRZEKAZUJE NA POMOC DLA DZIECI!!! - WTEDY BYŚMY WIEDZIELI JAK TO RZECZYWIŚCIE WYGLĄDA!!!. ROCZNE SPRAWOZDANIA FINANSOWE WSZYSTKICH ORGANIZACJI T.Z. CHARYTATYWNYCH W POLSCE WINNY BYĆ PUBLIKOWANE WE WSZYSTKICH MEDIACH!!! - MOŻE BY TO WRESZCIE POKAZAŁO STAN FAKTYCZNY!!!.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 13

Nie zgadzam się z opinią
50
Zgadzam się z opinią
160
~kasa 2013-03-24 (23:56) 13 godzin i 41 minut temu

Żyć dostatnio za 20 wykładów rocznie? To musi być ponad 10 tys. zł za jeden godzinny wykład, jak nie więcej. Dobrze sie zarabia w przemysle dobroczynności. Przy tym 20 wykładów rocznie, co za wysiłek!! Ciekawe co na to naiwniaki, gratis biegające z puszkami na datki. I emeryci wrzucajacy do puszek ze swoich groszowych emerytur.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
44
Zgadzam się z opinią
143
~gucio 2013-03-25 (07:43) 5 godzin i 54 minut temu

Uczy jak osiągnąć sukces przez "żebrannę" przy bezpłatnym wsparciu mediów. Ten facet mnie rozśmiesza. Ty Owsiku, sukces to założyć fabrykę, produkować produkt potrzebny na rynku, sprzedać go z zyskiem i mieć z tego utrzymanie. Ty zaś masz wyjątkowe darmowe wsparcie "jednodniowy żebraku", zatrudniając darmowych robotnikow, w dodatku nieletnich. Takiego "g" jakie ty robisz, to nawet w Chinach nie wykombinowano. Sukces osiągnął Bill Gates, a nie ty palancie żebraczy

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 11

Nie zgadzam się z opinią
27
Zgadzam się z opinią
108
~taaaa 2013-03-25 (00:27) 13 godzin i 10 minut temu

i znowu tajemnica....a czemu nikt nie powie glosno czy jakis i ile procent z orkiestry wpada do kieszeni p.Owsiaka?sam chcialbym wiedziec jaka to jest kwota bo ze impreza jest charytatywna i idzie w dobrym kierunku to niewatpie ale w naszym panstwie niestety nic nie ma za darmo.czy i wtym przypadku tak jest ????na to pyt nie znam odpowiedzi..........

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
43
Zgadzam się z opinią
121
eszdam 2013-03-25 (00:02) 13 godzin i 35 minut temu

Wyklady a niby z czego te wyklady ? Z wysylania dzieci na zebry? 21 lat dzieciaki robia na nieroba.Tak wyksztalcony ekonomicznie musi dawac szczegolne wyklady .Samo wyksztalcenie mowi za siebie Liceum ekonomiczne-duzo to czy malo na wyklady? A moze sciechy mu wydeptal tata pulkownik SB ?Jaja sobie robicie?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 12

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
87
~pic na wodę 2013-03-25 (01:53) 11 godzin i 44 minut temu

Pic na wodę i fotomontaż, żeby żyć z takich wykładów dla managerów wyższego szczebla to 20 wykładów po 1 godzina 15 minut daje rocznie 25 godzin pracy. Z tego wynika, żeby utrzymać siebie i rodzinę bez potrzeby dodatkowego zarobku stawki musiałyby przekraczać znacznie 10 000 zł za godzinę a jaki koncer utrzymywał by takie stawki w tajemnicy zamiast wykorzystać to w celach reklamowych jak dobrze płacą. Ile może być osób na takim wykładzie? 50 do 100 co jak na pokaz filmu jest ilością zawyżoną dla koncernu byłoby taniej zakupić prawa do nagranego filmu i rozdać go pracownikom. Coś tu jest nie tak.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
80
~Wolontariat 2013-03-25 (08:32) 5 godzin i 5 minut temu

Za wykład może dostać 1500-2000 tysiące. Przy potrzebach tego pana kwota, jaka z tego wynika na pewno nie wystarcza mu na utrzymanie siebie i rodziny. Ale przecież rodzina pracuje w WOŚP :). Rozliczenia fundacji są chyba dla wielu oczywiste i kiedy odlicza się koszty, wypłaca pensje, jest nieźle. Do tego te setki wolontariuszy zasuwających jak pieski wokół Owsiaka, za darmochę - bo wg pana O. to zaszczyt.... Trzeba jednak jasno powiedzieć, że ważny jest sprzęt zakupiony dla szpitali. Niestety, jest tylko jedno "małe" ale ... TO NIE SĄ PIENIĄDZE OWSIAKA, TO NIE ON POMAGA SZPITALOM! On znalazł doskonały sposób na życie, ale za WSZYSTKO PŁACIMY MY!!! Facet wykorzystał swoje 5 minut kiedyś tam, wmówił nam, że bez WOŚP szpitale padną, dzieci poumierają, lekarz stracą pracę. Zwolnił rząd od obowiązków i wyciąga od nas razem z politykami kasę. Ciekawe, cóż to za układ? Bo dla mnie WOŚP to nienormalny twór, który "zastępuje" obowiązki polskiego prezydenta i rządu, wynikające z naszej Konstytucji.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
22
Zgadzam się z opinią
87
~idiota 2013-03-25 (01:19) 12 godzin i 18 minut temu

ale jaja.... owsiak i wyklady od samonakrecania sie.... nie moge... i on wmawia ludziom, ze nie zyje z fundacji...a niewolnicy wierza w to...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
65
~jcpro 2013-03-25 (05:05) 8 godzin i 32 minut temu

organizacje tzw. harytatywne statutowo muszą wydac na pomoc tylko 5% uzbieranej kasy. Ostatnio było głośno o niejakim "Maciusiu" z Gdyni - zobaczcie co ten pan wyrabia i za jaką kasę. Owsiak jest taki sam, Zabiera co najmniej kilka milionów (pewnie około 5) dla siebie a licząc kosztów publicznej telewizji, która robi "bezpłatnie" reklamę, to cała ta hucpa jest tylko czystą stratą. I nie dziwi mnie, że ktoś pyta o to czy owsiak nie kręci lodów z kimś z tv? Nawet 50 milionów to niewielka kwota dla służby zdrowia, a to, że nie ma w szpitalach sprzętu, to wina rządu niedorajdów i rządowych złodziei. Jednym słowem tak "orkiestra" to wyraz patologii Polski i jej PO.ranego rządu!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
59
~wirnik 2013-03-25 (00:16) 13 godzin i 21 minut temu

Pazerność Owsiaka jest POrażająca

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
44
~fudnd 2013-03-25 (00:12) 13 godzin i 25 minut temu

A Fundacja O. kupiła nieruchomości za 7 milionów . Tak podawano jakiś czas temu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
52
~Pai Mei 2013-03-25 (00:24) 13 godzin i 13 minut temu

Diabeł ubrał się w ornat i na mszę dzwoni. Ha ha ha ! Trzeba być misiem o małym rozumku lub licealistą by kupować ściemy głównego żebraka PRL-bis

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
48
~kuku 2013-03-25 (00:22) 13 godzin i 15 minut temu

Jaja jak berety, biedaczek wykłada i uczy jak zarabiać??? I z tych KILKU prelekcji żyje CAŁA RODZINA OWSIAKÓW??? A On sam rozkręcił zbieractwo??? Niech mi TV i Radio da takie DARMOWE wsparcie jak Jemu, to nie taki interes rozkręcę!!! A zebraną forsę to w całości przekazuje narodowi polskiemu??? KOMU TE BAJKI, CHYBA ŻE GŁUPSZYM OD NIEGO !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
47
~Maryjan 2013-03-25 (00:05) 13 godzin i 32 minut temu

Nic tylko zakladac fundacje ....?Pootwierali sobie biznesy i robia geszefty na krzywdzie ludzkiej dajac nadzieje ,ze ludzie potrzebujacy dostana wsparcie..kiedys tam

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
45
~sx 2013-03-25 (01:16) 12 godzin i 21 minut temu

Czyli Owsiak w ciągu roku zarobkowo pracuje 25h i żyje dużo lepiej niż przeciętny Kowalski.... A ty ile pracujesz?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
42
~gOLLI 2013-03-25 (08:34) 5 godzin i 3 minuty temu

POprostu slizga się na DU...ie biednuch ludzi NIERÓB......................

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
19
Zgadzam się z opinią
54
~klecha 2013-03-25 (01:54) 11 godzin i 43 minut temu

buehhehe cała orkiestra to jakaś lipa, na takiej kasie każdy by chciał położyć łapę. Nie wierzę że nasz mafia polityczna razem z OWSIAKIEM nie kręcą na tym jakiejś lewizny.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
38
~Misiu 2013-03-25 (06:31) 7 godzin i 6 minut temu

Polacy płacą codziennie grubo ponad 300 000 000 /trzysta milionów zł/ zł odsetek od kredytów mądrzejszym narodom, podczas gdy Owsiak, a raczej dzieciaki z WOŚP zbierają raz w roku do puszeczek nieco ponad 50 mln zł przy fajerwerkach , wiekim halo i telewizji. Jest to 6 razy mniej niż codzienne odseteki. Ale o tym cicho, sza. Szlaban, cenzura, cisza. Oni nie lubią ,gdy się o tym mówi. Same tylko odsetki od długu publicznego /rządowego/, czyli najniżej oprocentowanego ,bo na 5-7%, przekraczają 136 mln zł dziennie. Do tego dodać długi gmin i samorządów /znacznie wyzej oprocentowane/ , plus długi funduszy poza rządowych /np. fundusz drogownictwa i in./, długi FUS /Funduszu Ubezp. Społ./, długi firm, plus długi osób fizycznych- hipoteczne, konsumpcyjne, karciane i w para bankach /a te nie są na 5-7%, lecz na 20-35%, a nawet i na 90% rocznie/. Ale to wszystko trzeba zapłacić. Nic dziwnego, że konsumpcja spada, gdy wiekszość kasy idzie na odsetki. Aha, teo gigantyczne odsetki nie idą na Kościół, ani na Watykan, ani na księży, /bo często niektórzy mówią, że to księża doją bardzo Polskę/, tylko zupełnie dla kogoś innego.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
40
~trucker 2013-03-25 (05:37) 8 godzin temu

Nie pytajcie co Mosze Owsiak może zrobić dla was, ale co wy możecie zrobić dla Owsiaka - no niech pomyśle możecie się złożyć na kolejne wycieczki po świecie i kolejną wille.

odpowiedz