więcej
Pokaż Ukraińcom, że jesteś z nimi! 1037377solidarnych Solidarni z Ukrainą

dolnośląskie

Wypadek na autostradzie A4 - są zabici i ranni.

PAP |  aktualizacja 2009-05-24 (11:27) 4 lata 10 miesięcy 23 dni 3 godziny i 36 minut temu
drukuj

Dwie osoby zginęły, a trzy zostały poważnie ranne w wypadku, do którego doszło na śląskim odcinku autostrady A4, na pograniczu Gliwic i Zabrza. Przez ponad cztery godziny autostrada w kierunku Katowic była zablokowana. Utrudnienia skończyły się po godz. 10.

Jak poinformował oficer dyżurny stanowiska kierowania śląskiej policji drogowej, jadąca w kierunku Katowic daewoo nexia uderzyła w betonowe bariery, wyznaczające spowodowane robotami zwężenie jezdni. Samochód, którym jechali ochroniarze z katowickiej firmy ochrony mienia, dachował.

Na miejscu zginęli dwaj mieszkańcy Zabrza w wieku 18 i 44 lat. 36-letni kierowca oraz dwaj pozostali pasażerowie w wieku 19 i 20 lat zostali przewiezieni do szpitali w Zabrzu i w Gliwicach. Lekarze oceniają ich stan jako poważny, ale stabilny.

Do wypadku doszło w pobliżu miejsca, gdzie trwają prace związane z przebudową węzła autostrady. W przyszłości nastąpi tam przecięcie autostrad A4 i A1. Ruch na tym odcinku drogi jest utrudniony.

Niedzielny wypadek na ponad cztery godziny całkowicie zablokował ruch na autostradzie w kierunku Katowic. Policjanci z Gliwic i Zabrza wytyczyli objazd, wiodący drogą krajową nr 78, przez centrum Gliwic, aż do węzła "Wspólna", gdzie kierowcy ponownie mogli wjechać na autostradę.

(pp)

Polub wiadomości.wp.pl na Facebooku

oceń
tak 31 77.5%
nie 9 22.5%

Przeczytaj też

66 rannych w serii wypadków na A2 w Niemczech

aktualizacja 2009-07-20 (10:36) 4 lata 8 miesięcy 27 dni 4 godziny i 27 minut temu

Trzy ofiary wypadku drogowego

aktualizacja 2009-06-06 (15:54) 4 lata 10 miesięcy 9 dni 23 godziny i 9 minut temu

Poseł PiS bierze w obronę pijanych inwalidów

dodane 2009-05-31 (13:32) 4 lata 10 miesięcy 16 dni 1 godzinę i 31 minut temu

Przewrócony tir zablokował autostradę A2

aktualizacja 2009-05-30 (23:40) 4 lata 10 miesięcy 16 dni 15 godzin i 23 minuty temu

Tragedia w Łódzkiem - 1 osoba nie żyje, 5 rannych

aktualizacja 2009-05-24 (11:45) 4 lata 10 miesięcy 23 dni 3 godziny i 18 minut temu

Tragiczny wypadek na Dolnym Śląsku

dodane 2009-05-23 (19:55) 4 lata 10 miesięcy 23 dni 19 godzin i 8 minut temu

Zderzenie czterech samochodów na trasie Lublin-Warszawa

dodane 2009-05-23 (09:30) 4 lata 10 miesięcy 24 dni 5 godzin i 33 minuty temu

Tragedia na autostradzie A4 - są zabici

dodane 2009-05-18 (12:40) 4 lata 10 miesięcy 29 dni 2 godziny i 23 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (169)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~karolina 2009-05-26 (11:25) 4 lata 10 miesięcy 21 dni 3 godziny i 38 minut temu

tam zmarl moj tata
boze czemu to on zginol moj tata tam jechal mal44 l i wtedy spal!!!!!!!!nieeeeee

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~asia 2009-06-01 (20:06) 4 lata 10 miesięcy 14 dni 18 godzin i 57 minut temu

do trigi czy cos tam...
Postaw sie na miejscu osob, ktorym w tym wypadku zginal tata, maz, wujek, ziec... nie wiesz co mówisz... a jakby Twoj tata zginal w takim wypadku?!... nie zycze sobie takich komentarzy!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~michał 2009-06-01 (03:57) 4 lata 10 miesięcy 15 dni 11 godzin i 6 minut temu

xxx
szkoda mi tych osób co piszą ze byli nacpani czy wyobrażali sobie nie wiadomo co.... to są normalni ludzie w dodatku ich znałem i wiem na pewno ze byli normalni,rozważni i nie cpali....... to była tragedia która nie powinna sie stac. wyrazy współczucia dla rodziny. Spoczywajcie w spokoju chłopaki,bardzo mi smutno. Do zobaczenia.

odpowiedz

0
0
~kumpel 2009-05-28 (11:56) 4 lata 10 miesięcy 19 dni 3 godziny i 7 minut temu

Ł;
Tam jechal moj znajomy z placu ;/

odpowiedz

0
0
~trigi 2009-05-24 (09:43) 4 lata 10 miesięcy 23 dni 5 godzin i 20 minut temu

ci z ochrony
myślą ze sa ponad prawem jezdza zawsze jak na sygnale myslac ze zawsze maja pierszeństwo,no i jedna nauczka

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~COCO 2009-05-24 (09:57) 4 lata 10 miesięcy 23 dni 5 godzin i 6 minut temu

ochroniarze ponad prawem!!!!!!!!
niestety ochroniarze czuja sie ponad prawem wiec i pokazac musza wszystkim jak jezdza bo tak jest na amerykanskich filmach i glupki zabijaja glupkow bo glupek ten ktory prowadzi i glupek ten ktory siedzi obok i nie da mu w pyska za to

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~kasik 2009-05-27 (00:46) 4 lata 10 miesięcy 20 dni 14 godzin i 17 minut temu

odp niech ćpają
Ty nawet nie wiesz co piszesz sam obracasz sie w takim towarzystwie i ćpasz wiec mi ciebie szkoda. W tym wypadku zginął 18 latek i mogę zagwarantować żę nie ćpał był najlepszym kolegą mojego bratanka( też pracuje w tej firmie) kolegowali sie od pierwszej klasy szkoły podstawowej i nie zapominaj że też zginął mężczyzna mający rodzinę

odpowiedz

0
0
~Alicja 2009-05-26 (11:09) 4 lata 10 miesięcy 21 dni 3 godziny i 54 minuty temu

straszna tragedia
Jadąc z mają mamą do Katowic pierwsze dotarłyśmy na miejsce tego wypadku to co zobaczyłam było przerażające ,dwóch mężczyzn leżało na drodze nieżywych a trzech pozostałych było w szoku wezwałam szybko pogotowie,sama nie mogę dojśc do siebie po tym co zobaczyłam .Cały czas mam tątragedię przed oczami.Wyrazy głębokiego współczucia dla rodzin i najbliższych ofiar tej strasznej tragedi.

odpowiedz

0
0
~zią 2009-05-24 (10:22) 4 lata 10 miesięcy 23 dni 4 godziny i 41 minut temu

Niech ćpają więcej tych swoich odżywek
Pustaki...po tych specyfikach ptaszki im się pokurczyły, a mózgi mają rozmiar wprostproporcjonalny do rozmiarów ptaszka. Dla mnie taki ochroniarz to jest prawdziwe brakujące ogniwo ewolucji....przecież to to dopiero z drzewa zaszło.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~telewidz 2009-05-24 (19:05) 4 lata 10 miesięcy 22 dni 19 godzin i 58 minut temu

w TVP podali
że wypadek ten nie był spowodowany nadmierną prędkością , tylko kierowca schylił się po butelkę ( ?! ) z czym

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
qrak 2009-05-25 (10:50) 4 lata 10 miesięcy 22 dni 4 godziny i 13 minut temu

kiedyś
jak pojechałem w karetce na miejsce takiego wypadku to zwymiotowałem - obraz ludzi którzy zgineli na miejscu... ten zapach krwi i spalin i ... to straszne...

odpowiedz

0
0
serekwaniliowy 2009-05-25 (10:17) 4 lata 10 miesięcy 22 dni 4 godziny i 46 minut temu

jak się nasi
politycy wezmą w końcu za rzetelne naprawy dróg i autostrad to zmniejszy się liczba wypadków do minimum lub zniknie całkowicie!

odpowiedz

0
0
~slavek_B 2009-05-24 (17:55) 4 lata 10 miesięcy 22 dni 21 godzin i 8 minut temu

Tumany w niebieskich mundurach
Ten pajac z policji, który stał na skrzyżowaniu drogi Rybnik - Gliwice z A4 i udawał że kieruje ruchem niech się swoim lizakiem w łeb puknie. 10 minut stałem na pasie do autostrady, żeby się dowiedzieć że nie mogę na nią wjechać. "Zorganizowali objazd" - to jakaś kpina - jedyne co ten tuman umiał wydukać, to że nie może mnie wpuścić na A4. Brak mi słów...

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~grrr 2009-05-24 (20:53) 4 lata 10 miesięcy 22 dni 18 godzin i 10 minut temu

fakt policjanci zatrzymujacy ruch na A4 to wyjatkowe tumany byly. nie potrafili wskazac drogi ktora mozna wrocic na dalszy odcinek drogi. tworzyl sie korek bo mnostwo ludzi jadac przez centrum wracala na autostrade w zlym miejscu i ponownie napotylaka na blokade. a wystarczylo przeszkolic 2 policjantow ktorzy kierowali tam ruchem .. ech rece opadaja

odpowiedz

0
0
~skrzat 2009-05-24 (16:46) 4 lata 10 miesięcy 22 dni 22 godziny i 17 minut temu

Kolejne ofiary na drogach za rządu Donaldinio Tuskaszenki
A miały być tysiące kilometrów autostrad:)))

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

0
0
~kolo 2009-05-24 (19:05) 4 lata 10 miesięcy 22 dni 19 godzin i 58 minut temu

Do kryminału tych co biora pieniądze za A4
Jak długo jeszcze władz będzie tolerować tych co budowali A4 i biorą za przejazd pieniądze.

odpowiedz

0
0
~korek 2009-05-24 (18:59) 4 lata 10 miesięcy 22 dni 20 godzin i 4 minuty temu

nawet mamrot ,Łzy sołtysa' i
Złoty kielich' podrożał

odpowiedz

0
0
~Piotr 2009-05-24 (12:33) 4 lata 10 miesięcy 23 dni 2 godziny i 30 minut temu

Witam. Chcę być bogaty i wpadłem na genialny pomysł!!!
Niech każdy Polak wpłaci na moje konto 1zl to będę miał 38mln zł jeżeli będzie to średnio 10gr to będę miał 3,8mln zł jeżeli będzie to średnio 1 grosz będzie to kwota 380tys. zł. Mój nr konta BGŻ 06 2030 0045 11 30 0000 0761 2430 każda kwota ma znaczenie. Pozdrawiam Piotr;)

odpowiedz

pokaż 13 ukrytych odpowiedzi

0
0
~i co? 2009-05-24 (18:49) 4 lata 10 miesięcy 22 dni 20 godzin i 14 minut temu

i co Premierze, miała być
tańsza żywność, mniej wypadków i infrastruktura na ścianie wschodniej a jest CUD- GŁÓD -SMRÓD i kanalie luzem chodzą

odpowiedz

0
0
~pantomas 2009-05-24 (18:48) 4 lata 10 miesięcy 22 dni 20 godzin i 15 minut temu

Uważajcie na roboty drogowe
W Poznaniu jest remont odcinka Lechickiej. Droga jest zwężona i kręta. Malowanie na jezdni jest mylące bo w kilku miejscach pozostały stare linie. Czyli trzeba uważać. Znaki ograniczają prędkość do 30km/h. A ile jeżdżą kierowcy? W dzień typowo 50-60 w nocy nawet do 80. Jak jadę 40 to mi z tyłu trąbią i migają światłami. Życzę im wtedy, żeby im samochód się zepsuł. Żeby oni czyjegoś życia nie zepsuli.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

W Genewie Rosja będzie forsować swoje rozwiązanie kryzysu ukraińskiego
dodane 2014-04-16 (13:29) 1 godzinę i 34 minuty temu

Błąd PO? Zniknął film z Donaldem Tuskiem na grobie ofiar
dodane 2014-04-16 (12:58) 2 godziny i 5 minut temu

Tajemnice Jaruzelskich
dodane 2014-04-15 (14:20) 1 dzień i 43 minuty temu

Prognoza pogody na Wielkanoc - będzie całkiem przyjemnie
dodane 2014-04-16 (00:35) 14 godzin i 28 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy obawiasz się wojny na Ukrainie?

liczba oddanych głosów: 963