więcej

Wacław Berczyński: niemożliwe żeby Tu-154 rozpadł się w taki sposób.

Niezależna.pl, wp.pl |  dodane 2012-06-14 (18:50) 2 lata 6 miesięcy 7 dni 2 godziny i 18 minut temu
drukuj


Fragment rozbitego tupolewa w Smoleńsku opinie video
- Moje doświadczenie jako konstruktora spowodowało moje wątpliwości co do przyczyn i sposobów wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. Wszystko, co dotychczas wiemy, wskazuje na silną, wewnętrzną eksplozję, która była przyczyną katastrofy - powiedział dr inż. Wacław Berczyński, konstruktor Działu Wojskowo-Kosmicznego Boeinga. Wypowiedź eksperta przytacza portal Niezależna.pl.

- Pierwsza myśl, kiedy zobaczyłem zdjęcia z Siewiernego? To niemożliwe, żeby samolot, spadając z wysokości 20 m, z prędkością 250 km/h, rozpadł się w taki sposób - uważa Berczyński.

- Pracowałem w Boeingu przez 21 lat. Moje doświadczenie jako konstruktora spowodowało moje wątpliwości co do przyczyn i sposobów wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. Po obejrzeniu wyników prac prof. Biniendy napisałem do niego, że jako teoretyk i praktyk zgadzam się z przyjętą przez niego metodologią - zaznaczył Berczyński.

10 kwietnia 2010 roku o godz. 8.41 pod Smoleńskiem rozbił się samolot Tu-154M, którym polska delegacja państwowa leciała do Katynia na uroczystości upamiętniające 70. rocznicę mordu NKWD na polskich oficerach.

W katastrofie zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński i jego małżonka Maria. Wraz z parą prezydencką śmierć ponieśli również ministrowie, parlamentarzyści, szefowie centralnych urzędów państwowych, dowódcy wszystkich rodzajów sił zbrojnych, a także oficerowie Biura Ochrony Rządu i członkowie załogi samolotu.


(tw)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 76 89.41%
nie 9 10.59%

Przeczytaj też

Janusz Głowacki: ojciec Rydzyk i Smoleńsk są materiałami na pewno na jakieś tragikomedie

dodane 2012-06-20 (06:38) 2 lata 6 miesięcy 1 dzień 14 godzin i 30 minut temu

Prokuratura: wątek nadzoru nad BOR wyłączony ze sprawy organizacji lotów

dodane 2012-06-18 (18:50) 2 lata 6 miesięcy 3 dni 2 godziny i 18 minut temu

Prokuratorzy wojskowi spotkali się z prof. Artymowiczem z Toronto

dodane 2012-06-14 (18:20) 2 lata 6 miesięcy 7 dni 2 godziny i 48 minut temu

Anna Seweryn-Wójtowicz: zamordowano ich, nie wierzę w takie przypadki

aktualizacja 2012-06-08 (10:20) 2 lata 6 miesięcy 13 dni 10 godzin i 48 minut temu

Prof. Wiesław Binienda: trajektoria wzięta z sufitu?

dodane 2012-05-25 (00:25) 2 lata 6 miesięcy 26 dni 20 godzin i 43 minuty temu

Jarosław Kaczyński: niedługo przyjdzie czas na bardzo spektakularne fakty ws. katastrofy Tu-154

dodane 2012-05-24 (20:30) 2 lata 6 miesięcy 27 dni i 38 minut temu

Jarosław Gowin rozmawiał z rosyjskim ministrem o wraku Tu-154

dodane 2012-05-18 (16:55) 2 lata 7 miesięcy 3 dni 4 godziny i 13 minut temu
materiał wideo

Leszek Miller: główni odpowiedzialni za katastrofę smoleńską nie żyją

dodane 2012-04-16 (10:36) 2 lata 8 miesięcy 5 dni 10 godzin i 32 minuty temu

Blokada lotek Tu-154. W Smoleńsku doszło do zamachu na polskiego prezydenta?

dodane 2012-04-10 (12:08) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 9 godzin i 1 minutę temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (43)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

74
0
~xxx 2012-06-25 (13:14) 2 lata 5 miesięcy 26 dni 7 godzin i 54 minuty temu

Polski "zajob" ma się dobrze , a zwłaszcza w łowickim "pasiaku"

odpowiedz

85
26
~olo 2012-06-14 (19:47) 2 lata 6 miesięcy 7 dni 1 godzinę i 21 minut temu

W/g inżynierka "grzbiet" samolotu to najsilniejsza częśc, gdzie kupił dyplom ?

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

60
8
~x 2012-06-20 (07:29) 2 lata 6 miesięcy 1 dzień 13 godzin i 39 minut temu

Jak wybuch to kto go spowodował i w jaki sposób? Chyba tylko mały-wieki brat z polecenia brata

odpowiedz

38
1
~-olik 2012-06-22 (12:12) 2 lata 5 miesięcy 29 dni 8 godzin i 56 minut temu

A właściwie to kto to jest ów dr inż. ? Jest tylko informacja gdzie pracuje. I NIC poza tym . Jaką ma specjalizację ? Tytanik też nie miał zatonąć a okazało się, że puściły nity po zderzeniu z lodowcem.

odpowiedz

52
18
~hi 2012-06-14 (20:41) 2 lata 6 miesięcy 7 dni i 27 minut temu

następny zarąbisty ekspert jak ten cały bindera .

odpowiedz

43
9
~????????????????? 2012-06-14 (20:05) 2 lata 6 miesięcy 7 dni 1 godzinę i 3 minuty temu

Dlaczego tezy Macierewicza potwierdzają WYŁĄCZNIE "eksperci" zza oceanów i WYŁĄCZNIE polskiego pochodzenia?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

23
7
~Nati 2012-06-15 (11:12) 2 lata 6 miesięcy 6 dni 9 godzin i 56 minut temu

A jak przyjdzie co do czego to profesorek będzie unikał kontaktu z mediami i wykluczy podróż do Polski.

odpowiedz

16
4
~Nati 2012-06-15 (11:11) 2 lata 6 miesięcy 6 dni 9 godzin i 57 minut temu

A jak przyjdzie co do czego to profesorek będzie unikał kontaktu z mediami i wykluczy podróż do Polski.

odpowiedz

20
9
~Ajax 2012-06-14 (19:37) 2 lata 6 miesięcy 7 dni 1 godzinę i 31 minut temu

W strasznych bolach wychodzi ta prawda oczywista o ludobojstwie pod Smolenskiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

9
0
~PAMIETAM 2012-06-25 (16:00) 2 lata 5 miesięcy 26 dni 5 godzin i 8 minut temu

JA WIEM ŻE WIOCHY SĄ ZACOFANE JUŻ ZAPOMNIELI JAK DZIECI MIESZKAŁY W LATACH 1970 DO 1985 ROKU ŻE MIESZKALI W OBORACH LUB W CHATACH BEZ PODŁÓG NA GLINIANYCH PODLOGACH A ŁÓŻKA BYŁY WYPCHANE SŁOMĄ A KANAPKI JADŁY KROMKĘ MACZAŁO SIĘ WODZIE I POSYPAŁO SIĘ CUKREM TO BYŁ RARYTAS. A DROGI BYŁY POLNE ŻADNE ASFALTY. PAMIETAM KTO MIAŁ TELEWIZOR POD KONIEC LAT 1978 TAK JEDEN TELEWIZOR NA WIOSCE I TO W BIBLOTECE....

odpowiedz

13
4
~Nati 2012-06-15 (11:12) 2 lata 6 miesięcy 6 dni 9 godzin i 56 minut temu

A jak przyjdzie co do czego to profesorek będzie unikał kontaktu z mediami i wykluczy podróż do Polski.

odpowiedz

17
8
Real 2012-06-14 (20:06) 2 lata 6 miesięcy 7 dni 1 godzinę i 2 minuty temu

Ruscy i Tusk kłamią od samego początku. Zdjęcia też zostały pokasowane. I tu nie chodzi wcale o Kaczyńskiego, ale na pokładzie było parę porządnych osób.

odpowiedz

10
2
~yeb 2012-06-14 (19:31) 2 lata 6 miesięcy 7 dni 1 godzinę i 37 minut temu

jasne ze tak ale rosja to mocarstwo jak prokurator powiedzial mamy mordy w kubel wsadzic i cicho siedziec a najlepiej zapomniec

odpowiedz

7
0
gabi20vt 2012-06-28 (20:29) 2 lata 5 miesięcy 23 dni i 39 minut temu

Czy wam Palikot juz namieszal tak w glowie, ze jak ktos powie "Polska" lub wywiesi Flage to powinien sie tego wstydzic? Bo po tym ze ocenia sie ludzi negatywnie za to ze nie wierza naszemu (psedudo z nazwy) rzadowi to wam to przeszkadza. Kto stoi za wami? UB? WSI,Byli Partyjni ? Ludzi jak wam tego Kraju nie zal to kradnijcie jak leci - drzew mam dosc!

odpowiedz

9
2
~yeb 2012-06-14 (19:31) 2 lata 6 miesięcy 7 dni 1 godzinę i 37 minut temu

jasne ze tak ale rosja to mocarstwo jak prokurator powiedzial mamy mordy w kubel wsadzic i cicho siedziec a najlepiej zapomniec

odpowiedz

11
8
~Ajax 2012-06-14 (19:37) 2 lata 6 miesięcy 7 dni 1 godzinę i 31 minut temu

W strasznych bolach wychodzi ta prawda oczywista o ludobojstwie pod Smolenskiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

3
1
~tolo 2012-06-14 (23:06) 2 lata 6 miesięcy 6 dni 22 godziny i 2 minuty temu

no i co ?? mówiłem, że będą yaya ......

odpowiedz

2
1
lesiost 2012-06-14 (21:35) 2 lata 6 miesięcy 6 dni 23 godziny i 33 minuty temu

prawda o tragicznym wydarzeniu pod Smoleńskiem wcześniej czy póżniej i tak zostanie ujawniona - ale chwilowo wstrzymajmy się z ostrymi polemikami - trwa EURO a Nasi jeszcze grają .

odpowiedz

7
7
~Ekspert 2012-06-14 (23:53) 2 lata 6 miesięcy 6 dni 21 godzin i 15 minut temu

Mogę mu pokazać wrak Merca sąsiada, a było tylko 150 km/h i 0 m. Też go pewnie coś od środka rozerwało a nie brzoza

odpowiedz

5
5
~TT 2012-06-14 (22:41) 2 lata 6 miesięcy 6 dni 22 godziny i 27 minut temu

Może wybuchła bomba, może nie wybuchła. To i tak w tej chwili już nie ma znaczenia. Przeciez przed katastrofą zdarzały się usterki w czasie normalnych planowych lotów z przedstawicielami rządu, nie mające wpływu może na bezpośrednie bezpieczeństwo lotu ale nie powinny się zdarzać. Taki sprzęt przeciez po każym locie przechodzi obsługę techniczną oraz większe przeglądy wynikające z fabrycznej instrukcji. Każda usterka powinna być usunięta. Jeżeli Tupolewy zaczęły się psuć między przeglądami na trasie planowanego przelotu powinny zostać wymienione na nowe maszyny. Sami piloci sugerowali wymiane samolotów rządowych na nowe. Rząd powinien kupić nowe Airbusy lub Boeingi i byłoby po sprawie, wszyscy by byli zadowoleni. Teraz nie byłoby całej tej gadki a Kaczyński by sobie odpoczywał w domciu na prezydenckiej emeryturze.

odpowiedz