Strona główna serwisu
W Kamieniu Pomorskim msza przed pogrzebem ofiar pożaru

W Kamieniu Pomorskim msza przed pogrzebem ofiar pożaru

W katedrze w Kamieniu Pomorskim rozpoczęła się msza żałobna za ofiary tragicznego pożaru w hotelu socjalnym. Przewodniczy jej metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga, on też wygłosi homilię. Tuż przed rozpoczęciem nabożeństwa do świątyni wniesiono trumny i urny ze szczątkami ofiar. Do katedry licznie przybyli mieszkańcy miasta, są też rodziny zmarłych oraz wojewoda zachodniopomorski Marcin Zydorowicz.
Na czwartek zaplanowano pierwsze pogrzeby ofiar. Kolejne mają się odbywać w następnych dniach, do soboty. Większość odbędzie się w Kamieniu Pomorskim.

Pożar w hotelu socjalnym w Kamieniu Pomorskim wybuchł w nocy z 12 na 13 kwietnia. Spośród 77 osób przebywających w budynku zginęło 23 jego mieszkańców, w tym 13 dzieci.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (34)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~x.marcin 2009-05-06 (20:33) 21 godzin i 8 minut temu

Bóg jest Trój jedyny , i nikt tego nie pojmie i nie zgłębi jaki jest naprawde. Po co wchodzcie na to forum ? Żeby obrazić innych , co wiecie o cierpieniu. Jesli ktos z rodziny tej tragedii przyszedł by do was to ,,pomogli,, byscie tymi wypowiedziami jak tu na forum? Trzeba dawać nadzieje ! a nie bezsens i pograzac innych, skąd tyle złości i po co ? pozdrawiam z szacunkiem

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~intron 2009-05-06 (19:57) 21 godzin i 44 minut temu

A po mszy chodzila TACA pewnie zebrali wiecej dla klechy niz dal Lech Kaczynski poszkodowanym

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~klej 2009-05-06 (19:53) 21 godzin i 48 minut temu

Msza świeta, a najswiętsza taca. Przeklęte pasożyty wywęszą krew wszędzie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1