Strona główna serwisu
"Uzdrowiciel" -​ te cuda wydarzyły się za życia Jana Pawła II

"Uzdrowiciel" -​ te cuda wydarzyły się za życia Jana Pawła II

Uzdrowienie chorego na białaczkę z Meksyku i odzyskanie wzroku przez księdza z rzymskiego kościoła Santa Maria dei Monti - to opisane w książce "Uzdrowiciel" przez niemieckiego watykanistę i dziennikarza Andreasa Englischa cuda, które zdarzyły się jeszcze za życia Jana Pawła II. Niemiecki dziennikarz udokumentował w niej przynajmniej kilka niezwykłych zdarzeń związanych z osobą papieża Polaka, choć Jan Paweł II nie chciał, by o tym mówiono i pisano.
Jan Paweł II Jan Paweł II ()
"Jan Paweł II dawał jednoznacznie do zrozumienia, że to, co się wokół niego dzieje, jest dziełem nie jego, lecz samego Boga" - pisze w książce Englisch.

Andreas Englisch przez 20 lat, będąc niemieckim korespondentem w Watykanie, towarzyszył Janowi Pawłowi II w jego podróżach po świecie. Przy okazji zbierał informacje o uzdrowieniach, jakie wydarzyły się jeszcze za życia papieża. Nie mogły być one brane pod uwagę w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II, bo wymagane jest, by do cudu doszło po śmierci kandydata na ołtarze, ale opisywani przez Englischa bohaterowie są przekonani, że to właśnie wstawiennictwu Ojca Świętego zawdzięczają powrót do zdrowia.

Jan Paweł II dawał jednoznacznie do zrozumienia, że to, co się wokół niego dzieje, jest dziełem nie jego, lecz samego Boga Andreas Englisch
Englisch opisuje m.in. przypadek odzyskania wzroku przez księdza Andrea z rzymskiego kościoła Santa Maria dei Monti, uzdrowienie w meksykańskim Zacatecas chłopca chorego na białaczkę - Herona Badillo i przypadek powrotu do zdrowia całkowicie sparaliżowanego chłopca z uszkodzeniem mózgu, który wyzdrowiał dzień po pielgrzymce Jana Pawła II na wyspę Saint Lucia na Karaibach w 1986 r.


Autor w 1999 r. obiecał ówczesnemy rzecznikowi prasowemu Stolicy Apostolskiej Joaquino Navarro-Vallsowi, że dopóki papież żyje i przez kilka lat po jego śmierci nie napisze o nadprzyrodzonych zdarzeniach, jakie miały miejsce w obecności Jana Pawła II. Jego książka "Der Wunderpapst" ("Papież cudów") ukazała się w Niemczech w 2011 r. - sześć lat po śmierci papieża. Teraz została przetłumaczona na język polski.

Andreas Englisch przyznaje w książce, że kiedy rozpoczynał pracę w Watykanie, uważał papieża za nieprzejednanego moralistę. Nie zgadzał się ze stanowiskiem Kościoła w sprawach czystości przedmałżeńskiej, środków antykoncepcyjnych czy homoseksualizmu, ale obserwując pontyfikat Jana Pawła II stał się zwolennikiem papieża. "Karol Wojtyła na moich oczach zmieniał świat - na lepsze" - pisze.

Znaczna część książki to opis tego, jak dzięki pontyfikatowi Jana Pawła II zmienił się Watykan. "Do momentu wyboru Wojtyły w roku 1978 Watykan postrzegał papieży jako dostojne, doskonałe, przypominające elfy istoty, bardziej duchowe, eteryczne niż cielesne, ukazujące się zwykłym śmiertelnikom tylko z rzadka i, niczym anioły, zastygłe w swej majestatycznej doskonałości. W konfrontacji z taką właśnie wizją Karol Wojtyła jako papież przypominał raczej umorusanego zawodnika rugby" - pisze Englisch. Jego zdaniem Jan Paweł II zmienił wiele: zrezygnował z lektyki, podróżował po wszystkich kontynentach i był "na wyciągnięcie ręki", pokazywał, że jest człowiekiem jak wszyscy inni.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (1087)
Nie zgadzam się z opinią
72
Zgadzam się z opinią
310
~Pawel 2012-04-08 (19:21) 23 godzin i 2 minuty temu

Cieszę się bardzo, że mogłem żyć w czasach Jana Pawła II.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
84
Zgadzam się z opinią
311
~kobieta 2012-04-08 (19:29) 22 godzin i 54 minut temu

Wszystkim Tym , ktorzy nie wierza , ktorzy watpia w cuda, przedstawiam fakt mojej kuzynki, ktora wyszla z raka w ostatnim stadium, dzieki oddaniu sie calkowitym Bogu, spedzala samotnie godziny w kosciele, proszac Boga o milosierdzie . Sama wyksztalcona medycznie zdawala sobie sprawe , ze to juz koniec..a jednak sila nadprzyrodzona spowodowala ustepowanie choroby i dzisiaj ona jest swiadectwem dla wszystkich watpiacych.. Moja kol..lekarka potwierdzila, ze to tylko moze byc cud. Gdybym nie znala rzeczy, watpilabym jak wiekszosc ludzi watpiacych w cuda. Odsylam rowniez do studiowania wypowiedzi Mirjany z Medjugorie.... dziekuje za przeczytanie mego tekstu...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 28

Nie zgadzam się z opinią
141
Zgadzam się z opinią
329
~wj 2012-04-08 (19:29) 22 godzin i 54 minut temu

Bóg przychodzi do ns także poprzez drugich spotykanych na naszych ścieżkach życia , ja doświadczyłem obecności Boga podczas spotkań z JP II , Bóg był pośród nas , odczuwałem bliskość Boga spotykając JP II. Dla niewierzących to nic nie znaczy , ale zastanawiam się co robią na tej stronie . Niech lepiej poproszą w cichej modlitwie do JP II o łaskę wiary i mądrości.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 19