Strona główna serwisu
Bartosz Lewicki

oprac.Bartosz Lewicki

Tusk: każdy, kto będzie miał złą wolę, będzie miał mocne argumenty

Tusk: każdy, kto będzie miał złą wolę, będzie miał mocne argumenty

Nie możemy pozwolić, by Polska była w tej przestrzeni ryzyka, że ma budżet, który nie do końca jest legalny - mówi w rozmowie z TVN24 BiS były premier Donald Tusk.
Donald Tusk Donald Tusk ()
Jak mówił Tusk, rolą władzy, PiS i szefostwa parlamentu jest "uczynienie tego pierwszego kroku, aby dać przestrzeń do kompromisu". - Odpowiedzialność zawsze w dużo większym stopniu spoczywa na władzy - mówił Donald Tusk.

Zdaniem Tuska, sytuacja w Sejmie wymaga "szybkiego i pozytywnego rozwiązania". Jak powiedział, to, co się dzieje w polskim parlamencie, odbierane jest z niepokojem, a czasem z brakiem zrozumienia.

Dodał też, że najważniejszą rzeczą jest pewność, że "budżet naszego państwa został uchwalony we właściwy, legalny sposób". Ostrzegł, że "każdy, kto będzie miał złą wolę i będzie dociekliwie chciał sprawdzać prawną sytuację Polski z dwuznacznie uchwalonym budżetem, będzie miał mocne argumenty".
TVN24

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (881)
Nie zgadzam się z opinią
237
Zgadzam się z opinią
39235
~gk 2017-01-11 (15:11) 9 godzin i 56 minut temu

Zachód popiera w Polsce Targowicę , która blokuje sejm, aby obalić rząd PiS. Firmy Zachodnie chcą zabierać Polakom kilkadziesiąt miliardów rocznie. Oto dwa przykłądy z setek takich wysprzedaży. Elektrownia Połaniec, o mocy 1800 MW, została sprzedana przez ministra Emila Wąsacza z AWS Belgom z Electrabela w dwóch transzach (2000-2003) za blisko 250 mln dolarów. Tymczasem na Zachodzie przyjmowano, że nabywca powinien zapłacić przynajmniej 1 mln dolarów za 1 MW mocy, czyli w przypadku Połańca powinno to być 1,8 mld dolarów (!). W latach 90. Niemcy, Francuzi, Irlandczycy, Belgowie wykupili za kilkaset milionów złotych nasze cementownie, co stanowiło ułamek ich wartości. Skutek był taki, że zamknięta została Cementownia w Wierzbicy, bo jej modernizacja dla Lafarge była nieopłacalna, a my mieliśmy najdroższy cement w Europie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
247
Zgadzam się z opinią
18121
~Ereal 2017-01-11 (14:35) 10 godzin i 32 minut temu

Jeśli PiS uruchomi prawne procedury przeciw okupowaniu sejmu przez politycznych barbarzyńców z PO i Nowoczesnej, lewackie media sprzedadzą to całemu światu jako przemoc. Jeśli PiS ustąpi, media ogłoszą jej porażkę, a opozycja zażąda więcej. Pozostaje czekać i pozwolić by opozycja ośmieszyła się jeszcze bardziej. Betonowego elektoratu opozycji to nie ruszy, bo jego trzon to UB-cy, SB-cy i inni żołdacy związani pieniędzmi z II i III RP, ale wyborcy neutralni otrzymają dłuższą lekcję na temat poziomu demokracji, kultury politycznej i intelektu polityków Platformy i Nowoczesnej.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
2226
Zgadzam się z opinią
18514
~AA 2017-01-11 (14:38) 10 godzin i 29 minut temu

TY SZWABSKI ZDRAJCO.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 12