Strona główna serwisu
Trzech zabitych w wypadku mikrobusa w okolicach Żnina

Trzech zabitych w wypadku mikrobusa w okolicach Żnina

Trzy osoby zginęły, a sześć zostało rannych w zderzeniu mikrobusa z ciężarówką i samochodem osobowym. Do wypadku doszło wieczorem koło Żnina w woj. kujawsko-pomorskim. Droga nr 253 jest już przejezdna.


- Około godziny 17.00 mikrobus uderzył w ciężarówkę na drodze wojewódzkiej nr 253 w miejscowości Murczyn koło Żnina; następnie w oba pojazdy uderzyło osobowe seicento. Na miejscu zginęło trzech mężczyzn, a sześć rannych osób zostało przewiezionych do szpitala - poinformował nadkom. Krzysztof Jaźwiński, oficer prasowy policji w Żninie.

Trzech rannych to pozostali z sześciu mężczyzn, którzy wracali mikrobusem z pracy w Bydgoszczy. Troje kolejnych rannych, to rodzina z dzieckiem podróżująca seicento.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że mikrobus uderzył w ciężarówkę w chwili, gdy jej kierowca wykonywał na drodze manewr zawracania. Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku poznamy jednak dopiero po zakończeniu dochodzenia - zaznaczył Jaźwiński.

Droga wojewódzka nr 253, na której doszło do wypadku, łącząca Murczyn z Łabiszynem i Żninem była zablokowana do godziny 22.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (70)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
18
~123 2012-11-21 (20:17) 18 godzin i 35 minut temu

a ITD jeździ po "mieście" fotorejestratorami za kierowcami co jadą 10km więcej od znaków!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~Mary 2012-11-21 (22:10) 16 godzin i 42 minut temu

Jak zwykle człowiek zawinil. Seicento jechało "w zderzaku",a w busie rozmowa sie toczyła i kierowca nie zauważył... zawracającego tira. Tir na pewno miał światła. Patrząc przed siebie i będąc skupionym na jeździe takie wypadki nie będą miały miejsca. Nie pierwszy i nie ostatni taki wypadek, żal ludzi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
9
~Dark 2012-11-21 (20:23) 18 godzin i 29 minut temu

Jechalem ze Znina o 16;30....mijalem tego busa......... Zal ludzi......siedzalo na przednim 3-ch....to bylo miedzy Brzoza a Zninem.... Niech Bog a ich za dzieci swoje.....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
oliwka1355 2012-11-21 (20:13) 18 godzin i 39 minut temu

jednym słowem tragedia,szkoda ludzi: zabitych i rannych, bardzo współczuję rodzinom i bliskim.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
7
~Jan Komuzykant 2012-11-21 (22:30) 16 godzin i 22 minut temu

Jeżeli ktoś ma na Oplu naklejkę "Warszawa" to jeździ Warszawą czy Oplem? TIR to konwencja. "TIR (oficjalny skrót TIR, od ang. "Transport International Road" – Międzynarodowy Transport Drogowy), międzynarodowa konwencja celna z 14 listopada 1975 (z późniejszymi zmianami), dotycząca przewozu towarów samochodami ciężarowymi w transporcie międzynarodowym, pozwalająca uprościć procedury na przejściach granicznych i w urzędach celnych, celem większej skuteczności przewozów drogowych." Samochód ciężarowy, ciężarówka. To jest to urządzenie, w które wbijają się samochody osobowe i którymi jeżdżą bandyci. Tylko bez tych bandytów nie mielibyście absolutnie nic. Wody, szpilki, żarcia, telewizora, mebli, nawet samochodu osobowego.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
6
~qwer 2012-11-21 (22:05) 16 godzin i 47 minut temu

Śledztwo panie policjancie a nie dochodzenie a ludzi szkoda - kondolencje dla rodzin

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
4
~Czepiak Malajski 2012-11-21 (20:13) 18 godzin i 39 minut temu

Zgodność zaznaczenia strzałką z nazwą miejscowości podaną w komunikacie godna pochwały. Naprawdę!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
5
~cert 2012-11-21 (21:48) 17 godzin i 4 minuty temu

Jak były państwowe autobusy drogi były bezpieczniejsze jak rozmontowano PKS to tylko wypadki z mikrobusami które nie gwarantują bezpieczeństwa.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~pawel 2012-12-04 (05:07) 9 godzin i 45 minut temu

Dwie kolejne osoby zmarły w szpitalu. Jedynym winnym tej tragedii jest kierowca ciężarówki. Zatrzymał się na swoim pasie i rozpoczął cofanie w drogę ze swojej lewej strony. Kierowcy busa i osobówki jadąc na światłach mijania spodziewali się, że miną pojazd nadjeżdząjący z przeciwka gdy tymczasem w poprzek ich pasa stała nieoświetlona naczepa. Nie mieli szans na uniknięcie zderzenia!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
2
~Wolter 2012-11-21 (23:59) 14 godzin i 53 minut temu

Następny wieśniak udający dobrego kierowcę, wożący ludzi do roboty przyp. w przeszkodę wielką jak ciężarówka.... Az tak gupim /ślepym być?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~sas 2012-11-21 (22:52) 16 godzin temu
Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
4
~Jan Komuzykant 2012-11-21 (22:13) 16 godzin i 39 minut temu

Przepraszam bardzo. A co jest bandyckiego w manewrze zawracania?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
9
AZAZEL 666 2012-11-21 (21:49) 17 godzin i 3 minuty temu

KOLEJNY DURNY BANDYTA W TIRZE

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
1
nedi 2012-11-22 (00:02) 14 godzin i 50 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
2
~kate 2012-11-21 (22:52) 16 godzin temu

widocznie w trakcie wykonywania manewru zawracania tir był widoczny bokiem, być może kierowca busa nie zauważył go w ciemności, a tir z pewnościa krótki nie jest...moim zdaniem ciężarówki powinny mieć z boku jakies odblaski albo małe swiatełka..

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
3
~kierowca 2012-11-21 (21:10) 17 godzin i 42 minut temu

ja myślę że winę za wypadek ponosi kierowca sejczento tak jak jarek wałęsa na motorze?????????????

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
2
~walf 2012-11-21 (20:49) 18 godzin i 3 minuty temu

ale kraj wyjeżdżasz z domu i nie wracasz. Tym sie nikt nie interesuje ale szukanie sensacji z piromanami których trzeba karac, ale to nie może byc sprawa nr jeden.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
0
~Hę? 2012-11-22 (01:26) 13 godzin i 26 minut temu

I co, fotoradary nie pomogły?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
3
schutze ss 2012-11-21 (20:27) 18 godzin i 25 minut temu

NA TYM ŁUKU NAWET 140 MOZNA WCHODZIĆ ,A CIEKAWY JESTEM ILE GODZIN TYRALI CI Z TEGO BUSA ,BO OBOK MNIE JAK GOSCIE WYJEZDZAJA DO PRACY O 5:10 WRACAJA PRZED 21

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
2
~asdf 2012-11-21 (21:05) 17 godzin i 47 minut temu

polnishe drogi śmierci dla polaczxków.

odpowiedz